bugün

evet g.saray'lı hacıcanlar, müjdeyi ben vereyim size. bahsettiğim maç da 24 ekim 2010 fenerbahçe galatasaray maçı. evet 10 yıldır kazanılamayan deplasman.

bu sefer şartlar çok farklı, fener çok rahat galatasaray'lılar tırsıyor. fener çok iyi gs çok kötü vs vs. ama bu derbi. ve uzun yıllara dayanan tecrübeme dayanarak galatasaray rahat kazanır diyorum. hem de çok rahat.

evet kankuliler, ben bir hafta boyunca burdayım. febe'li cumhurlara rahat olmamalarını ve onları çok büyük bir süprizin beklediğini söylüyorum.

not: isteyen yazarcanlarla iddaya girerdim ama muhafazakar kişiliğim nedeniyle iddaya girmiyorum. sadece göt olmasına girebilirim.
bir galatasaraylı olarak inanmak istediğim ama bu uğurda beklentiye girmekten kaçındığım iddiadır.
(bkz: umut fakirin ekmeği)
bir galatasaraylı olarak ihtimal vermediğim durumdur. zamanında real madridlerin barcaların milanların karşısına umutla çıkan bir taraftarın düştüğü bu durumu kimse açıklayamaz. bu takım nasıl bu hale geldiyse öyle kurtulacaktır. ama sanırım bir 3-4 sene sürecek. son olarak yinede ; galatasaray'ın adının olduğu her yerde umut vardır. *
2010 - 2011 sezonu için geçerli değildir - bir galatasaray'lı.
fener'in konya'Yı yenmesi bir şeyi değiştirmez. bekleyiniz. az kaldı.
sırf bu yüzden cinci hocalara gidip okunmuş sular dökesim var kalenin önüne. yenin lan artık şu feneri. g*tlerini kaldırıyosunuz şu kafesinden çıkanca uçamayan kanarya hayranlarının. yurt dışına çıkınca yenilip geliyorsunuz ya işte onu diyorum ben hacı. sonra da bir gsli görünce sağ el tokat şeklinde sol el yumruk, paat diye vurup nasıl geçirdik amaa demiyor musunuz acıyorum size o zaman harbi lan. fenerlileri sevelim koruyalım dünya kimseye kalmaz. ölümlü dünya lan. bir kere daha yeniversin hem nolucak. fenerli de insandır, hatta candır. hay mına koyim senin votka.
her şey kötü giderken artık bırakın galatasaray taraftarını tek bir insanın bile galatasaray'ın fark

yiyecek olmasından başka düşüncesi yokken tarihin, kaderin bir cilvesi gerçekleşecek ve galatasaray bu maçı kazanacaktır.

tabi öncelikle inanmak lazım. şu oynuyor bu oynuyor hikaye bu maç sadece inançla kazanılabilecek kadar büyük bir maç.
GS taraftarıyım ve ancak gülerim bu iddiaya. Hatta şöyle FB bize okkalı bi tokat vursun da belki kendimize geliriz diye düşünüyorum.
belki olabilecek hadisedir. futbol 3 ihtimalli bir oyun.
ama önermedeki "bu sefer" kelimesi bile fenerbahçe'lileri çokca keyiflendirmektedir.
bir çok sahte galatasaray'lıyı ortaya seren ve göt edecek maç. maçtan sonra sevinmeyin hacıcanlar. madem inanmıyorsunuz takıma, galibiyetinde sevinmeyecek kadar delikanlı olun.
10 yıldır izliyorum ve hatırlıyorum yaşım itibariyle bu derbileri. * * tam 10 yıldır topu galatasaray oynuyor, ama maç kazanmayı bilmiyordu. fenerbahçe bir atak olgunlaştırıp, gelip atıp dönüyordu. buraya kadar hem gs hem fb liler hemfikir sanırım. ama rijkaard'ın geldiğinden beri bize öğretmesi gereken tek şey olan "her türlü durumda maç kazanabilme" yetisinin artık su yüzüne çıkması gerekmekte. bir ara oldu bu olay 2-3 maçta. bakalım yine su yüzüne çıkabilecek mi? ayrıca 10 yıldır ilk defa derbiye kadar olan lig maçlarında fenerbahçe, galatasaraydan kat kat daha iyi top oynadı. velhasılkelam, galatasaray'ın bu tarihi maçı alması için, fenerbahçe'nin geçmiş zaman derbilerdeki oynadığı gibi iğrenç oynaması gerekmekte. zevk vermeyen oyun, ama matematiksel anlamda iyi bir netice. hadi bakalım.
evet gençler. günün birinde komünizmi iliklerimizde hissedecek, motorları maviliklere süreceğiz. hatta üstüne bir de ''se-le-na, selena, selena.'' diyecek, ama saat 12yi geçince balkabağına dönüşeceğiz. ütopyalarını al ve git. galatasaray'ın son 5 senedir bahsettiği söylem bu. şuanki ortalama baz alındığında gol rekoruna koşan fenerbahçe karşısında hakikaten bu diziliş ve futbolla 7lik 8lik olmazsa iyidir. gençler futbol bu, masal değil. hayal yok burda. fazla hayal kurarsan kan alırlar kan. galatasaraylı dostlar; lütfen bu tarz hayallere kapılmayın. samimiyetime güvenin. hakikaten sizin için üzülürüm. galibiyet hayalleri kurmayın. 5 olmasın yeter modunda takılın. hem ozaman 3-0lık mağlubiyete de sevinirsin, olması sadece matematiğe ayıp olmasın diye muhtemel olan galatasaray galibiyetine de.

hepimiz burda olacağız. dostça bi müsabaka geçmesini diliyorum.
beyin bedava tabi.
şimdi sarı lacivert formayı gördüğü anda maçı kaybeden bir galatasaray'dan bahsediyoruz. evet g.saray'ın kazanması imkansıza yakın görünüyor.

ancak murphy yasalarına binaen konuşacak olursak rijkaard'ı kulüpten göndermek için yönetim ve taraftarın fb yenilgisini beklediğini hatta istediğini düşünürsek ters teperek gelebilecek bir gs galibiyeti saçma olmaz.

bir başka durum ise ben hangi takıma iddia oynarsam rakibi kazanacak demektir. ve içimden gs galip gelir diye geçtiğine göre fb maçı alır. swh
(bkz: bir ihtimal daha var)
(bkz: tövbe de çarpılırsın)
ilaç gibi gelecektir.
çölde bir vaha gibi. galatasaraylı olarak rüyanda görsen inanma şarkısı eşliğinde aklımdan geçip giden.
her maçın bir favorisi vardır.derbiler de dahil.ve genelde favori gösterilmeyen takım kazanır.bu sefer de öyle olabilirmiş gibime geliyo.ama galatasaraylılar şimdiden hazır olun çünkü bu adamlar sizi yenemeseler de iki üç pozisyon bulmaları halinde ertesi gün - maç farka giderdi be abii - şeklinde konuşacaklar.bu seneki tarzları bu.
sadece futbolun 3 ihtimalinden biridir. pazar akşamı göreceğiz hep beraber.
türkiye'nin iki büyük kulübünden birinin taraftarlarınca yapılan üzücü itiraf. hani iki büyüktük, kafa kafaya yarışıyorduk, bu sefer kazanacağız da ne demek? ezeli rekabete gölge düşürmeyin lütfen. *
2007 yılındaki 2 maçtan, 2008 yılındaki 2 maçtan, 2009 yılındaki 2 maçtan ve tabii 2010 yılındaki maçtan önce söylenen "aynı" cümle.
her derbi maç öncesi 2 taraflı açılan saçma entrylerden birisi.

(bkz: bıkmadınızmı)
chaotic evil denilen hayvan evladının** şahane bir analiz ile değerlendirdiği yorum. top yuvarlak. bekleyeceğiz pazarı.*