bugün

Twitterdan izledim. Guzel.
şaka maka güldür güldür inceden muhalif skeçler yapmaya başladı. inceden dokunduruyor. bkm mutfak 2 çıkınca bunlar biraz daha muhalif olmaya başladılar.

yakında kulaklarını çekerler. çekene kadar helal olsun.
(bkz: güldür güldür izleyenlerin biraz şey olması)
görsel

Bu ülkede çalışan sayısı yüzde 87..

_____(yersen)_____

Yani işsizlik % 13
Meliy Altınok yazı yazmış Güldür Güldür şov aynı mizahı muhalefet için de yapabilir miydi diyor. Şakasız.
Bu dönem cesaretli işler yapanlar tarihe adını altın harflerle yazdırıyor.

En son “ bunca yalakalığa rağmen patronun kovulması “ da çok ince bir mesaj olmuş...!
Taşı gediğine koymuş, ayakta alkışlatmıştır.

Gerçekleri, karartıp, saptırmadan, g*te g*t diyen bir duruş görmek, umut verici ve hunharca òzlenen görüntülerdir.

On numara, beş yıldız skecidir.

Halı motifi izleyen güruhu tabii ki sarsmıştır, keyifleri kaçmıştır, kıyamam!
Normalde izlemiyorum, ancak sosyal medya da Haber olunca izledim skeci çok güzeldi. Ben olacak o kadar ile buyudum, o yola girmisler aynen devam.
a haber hemen üstüne alınmış.
oysa ki skeçte herhangi bir kanal ismi vermediler.
görsel

yani a haber'in kendini bilmesi ve şerefsiz, yavşak ve yalaka bir medya olduğunu kabul etmesi güzel bir şey.
adeta itiraf gibi olmuş.

şu da a haber linki;
https://www.ahaber.com.tr...nler-kala-algi-operasyonu
sadece akp demek yanlış olur fakat %90 ellerinde olunca havuz medya göze batıyor.

doğrusu Türk medyasını ‘gerçeğe yakın’ bir şekilde ‘taklit ettiği’ skeç

algıların ahaber ve ülkenin a.... koyan başlıkarı ülkedeki ciddi problemi örnek timsali üstleniyor ve bunlar toplum mühendisleri diyor.

(bkz: ya bi siktirin gidin lütfen)

sefalet kuyruklarını varlık kuyruğu diye tanımlayanlara mesaj oldu azı var çoğu yok

(bkz: eksi büyüdük)
"sabah gazetesi veya atv-ahaber gücenir şimdi" diyecek iken zaten gücendiklerini görmemle ekstra kahkaha attırmış skeçtir. hani eskilerden bir laf var ya "s....sin aldırmaz da ibne dersin kızar" diye. tam uymuş bu duruma. milletin yarısı hem arkalarından hem yüzlerine karşı "abi bu kadar da taraflı, yalancı ve ahlaksız olunmaz" diyor tüm dünya d....k geçiyor umursamıyorlar ama bu skeç yüzünden "biz sizi gezi zamanından biliyoruz zaten" diye sümükleniyorlar karşı atağa geçiyorlar.
Bir

+ Seyid Rıza kimdir?

- Seyid Rıza, bir insandır.

diyaloğu kadar komik değildir.
sağlam geçirmişler.
Bı dokunmadiginiz kahkahamiz kalmıştı ona da bulasmayin yahu. Havadan nem kapan suursuzlar. Algı operasyonunun alasini siz yapıyorsunuz. Uzak durun güldür güldür den.

Pislikler.
Malum zihniyetin resmi medyasına bilezik gibi geçirmiştir.

içerisinde olacak o kadar kadrosu da bulunduğu için sanırım tam ayarında olmuş.
Yalakalık yaparken utanmayanın sen yalakasın diyene kızmaya yüzü olmamalı ama işte günümüz en yüzsüzün en çok takdir edildiği zaman haline gelince devranı anlayamıyoruz mert insanlar olunca bir türlü. .
Fransızların güzel bir atasözü var bu gibi durumlar için.

“Hırsıza hırsızlığını hatırlatmassan sana ağlak öğretmeye çalışırmış.”
Sabah gazetesi yönetimi, Güldür Güldür ekibinden Bilal Koçyiğit'e genel müdürlük teklif etmeye hazırlanıyor. kaynak: zaytung
türk basınının içinde bulunduğu trajikomik durumu çok güzel anlatmışlar. yazanın ellerine sağlık. cuk diye oturmuş.
Şu zamanlarda cesaretlerine gerçekten şaşırılan bir skeç olmuş. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Demek ki mesaj yerine gitmiş ki ilgili medya "yo yo o biz değiliz" demiş. Oysa isim de vermemişler. Çok iyi hatırlıyorum, Levent kırca bu skeçleri ecevit hükümeti döneminde de yapıyordu. Hükümete demediğini bırakmıyordu. Ama doğruları mizaha taşıdığı için izleniyordu, seviliyordu. Siyasi bir müdahale de gelmiyordu. Şimdi bu mizahı yapamazsınız. Ha bak arada yapıyorlar. Tabi sonra "gezici" ilan edilmişler.
skeçteki replik çalıntı çıkmış

(bkz: https://twitter.com/derya...tatus/1109949647043338241)
geçirirken halk tv ve fox tv'yi unutmuşlar demek ki allahın hikmeti işte. tabi lan biz her şeye muhalifiz zaten.

ne demek benim görüşümden değilsin pis çomar, yandaş, yalaka.
yayınlandığı kanalda taraftır aslında.
adamların sırtını dayadığı tiplere bakar mısın ya, güldür güldür ekibi, atilla taş, müjdat gezen, Yılmaz Özdil falan filan...

cumhur ittifakı'nın karşısındakiler o kadar çaresiz ve kifayetsiz ki tv'de çıkan bir skeç onları seçim kazanmış gibi sevindiriyor.

az bi komik olmayın da ciddiye alalım.
Yakında ceza yer. Şüphesiz balikesirli ağlanacak halimize gülüyor.