bugün

(bkz: sabri ceza sahası dışından vurdu ve taç)
(bkz: holoşko)
topu, yerden paslarla değilde, havadan şişirerek oynayan ingiliz ekolüne karşı brian clough'un sözü:
"tanrı gökyüzünde top oynanmasını isteseydi, oraları da çim yapardı"
semiihhhhh semihhhh semihhh seni doğuran anaya şükürler olsunnn...

kim unutabilirki bu haykırışları.
türkiye hırvatistan euro 2008
Türkiye - almanya

sabri iyi sıyrıldı..sabri..orta şansı..ortası..semiihhhhh ve goooollll..ve gol..ve gol..ve gol..ve gol..ve gol..ve gol (dikkat edin 6 kere) ..semih..mükemmelsin..muhteşemsin..semih..semih..şükürler olsun seni doğuran anaya..semih şentürk..

dipnot : o günleri daha çok özleriz ..
kim attı?kral attı,hem de leeds'te elland road'ta ingiltere'de kralın imzası...
(bkz: ercan taner)
(bkz: ingiltere deki leeds united-galatasaray maçı)
Fenerbahçe-Schalke , Ertem şenerin volkanın topu ayağının altından kaçırdığı pozisyon sonrası;

-Volkan zeminin azizliğine uğruyor.
'kimse beni, bu statta sadece 25 bin kişinin olduğuna inandıramaz'..adını hatırlamadığım yabancı bir futbolcunun ali sami yen cehenneminde çıkınca söylediği sözler.atmosferden bir hayli etkilenmiş olmalı.
(bkz: maç bitti hala gol yiyoruz)
iniestaaa iniestaaa londra yastaaa... (chelsea-barça şampiyonlar ligi yarı finalinde son dakikalarda gelen iniesta golünden sonra tipik ilker yasin yorumu)
maç sonrası maç içerisindeki bir pozisyona fazlasıyla sinirlendiği belli olan saffet sancaklı'ya spiker 'poziyon penaltımıydı saffet?' diye sorar.
saffetin cevabı gecikmez: 'penaltı değildi,cinayete teşebbüstü!'
-yapma hayrettin daha kadroları saymadım!!!
(hayrettin in faal dönemde olduğu, ilker yasin in parkinson a yakalanmadığı, uçurtmaların uçurulduğu neşeli günler)
vur onuuu bee.
*"Futbolda birçok başarı kafada biter. Öncelikle en iyisi olduğuna inanamalısın ve buna kendini inandırmalısın. Benim zamanımda bir söz vardı: Liverpool şehrinde iki büyük takım var: Liverpool ve Liverpool yedekleri."
*"Futbol bir ölüm-kalım meselesi değildir. Ondan çok daha önemlidir."
*"Birinciysen birincisindir, ikinciysen hiçbir şey."
*"Hakemlerin sorunu nedir biliyor musunuz? Kuralları biliyorlar ama futboldan anlamıyorlar."
*"Topla ne yapman konusunda kararsız isen golü at, alternatiflerini ben maçtan sonra söylerim."
*"Bak oğlum sen ayağını kırmadın. Bütün sorun beyninde."
*"Bu oyuncularımın kim için oynadıklarını, rakiplerin ise kime karşı oynadıklarını bilmelerini sağlıyor." (Anfield Road'un çıkış tünelinde yazan "This Is Anfield" yazısı için...)
*"Sadece ne söylüyorsa dediklerine katılmadığımı söyleyin." (Bir maç sonrası kendisine hararetli bir şekilde soru yönelten italyan gazeteciye...)
*"Üzülme Alan, hiç değilse ingiltere'nin en iyi takımıyla aynı kentte yaşıyor olacaksın." (Liverpool'un ezeli rakibi Everton'a transfer olan Alan Ball'a...)
*Doğru, Roger Hunt çok kaçırıyor. Ancak kaçıracağı yeri de iyi biliyor."
*"ingiltere'yi neredeyse yok ettik. Bu tam bir facia. Çünkü kazanan 5-4 biziz." (ikinci Dünya Savaşı sırasında oynanan bir ingiltere-iskoçya maçının ardından)
*"5-1! Eh, en azından rövanş için Anfield'e geldiklerinde artık biraz futbol oynarlar." (Şampiyon Kulüpler Kupası'nda deplasmanda Ajax'a 5-1 mağlup oldukları maçın ardından...)
*"Neden gidip göle atlamıyorsun?" (Kendisine yöneltilen "Bay Shankly, neden takımınızın yenilmezlik serisi birdenbire sona erdi?" sorusuna cevaben...)

bill shankly efsanesi...
george best david beckham için söylediği söz ' biraz yavaş koşuyor, sol ayağını da kullanamıyor galiba, bir de hiç kafa vururken görmedim onu, onun dışında iyi herhalde ' gibi.
liverpool 3 galatasaray 2 ingiltere'deyiz maç 3-0 iken maçı 3-2 ye getirmişiz.

ertem şener şöyle söyledi.
o kadar çok yüreğimiz ağzımıza geldi ki artık ağzımızda yer kalmadı.
galatasaray'ın avrupa maçında hakem parayı havaya atıyor ve tura geliyor. ilker Yasin heyecanla, evet izleyiciler, tura geldi şimdi onlar düşünsün.
gökmen özdenak: o ikisi hakkaten fizikleri güçlü ki nobre fenerbahçede kaç, iki sene izledik a.ına k.yum şeylerinden istifade edin yani.
sabri ugan: artık programı bitirme zamanının geldiği anlaşılıyor, saat dörde on var. ıhıhıhı.
gökmen özdenak: ortayı alıyo kanat yok, kanat alıyo orta yok.

(bkz: gökmen özdenak)
(bkz: sabri ugan)
Sağdan bir orta geldi bana sadece dokunmak kaldı.

(bkz: otomatikten konuşmak)
"haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoooooooooooooooooooociiiiiiiiiiiiiiiiiiiii."
genelde yenilen takım söyler:

bu maç bitti, artık önümüzdeki maçlara bakacağız...anonim.
'çok babasın Bobo' pis şişko Emre Tilev.
onuncu haftada riijkard ı evine gönderecek fenerliyi birazdam açıklıyorum..

(bkz: selçuk yula)

tabi işin güzel kısmı, sözde değil, bu olaya çıldıran realist kardeşimiz bilgin gökberk in çıldırışıdır.. *
(bkz: yarı finaldeyiz)
genelde ilker yasinden gelme repliklerdir misal
- hem gol hem penaltı
- şapka çıkartacaksınız şapka
vs. vs. vs.