5. nesil çaylak.

(bkz: full metal jacket)
muhteşem bir keskin nişancının olduğu filmdir.
fullmetal alchemist'i hatırlatan nicke sahip 5. nesil yazar.
(#4607997)
uzun yazıları kısa okumak gibi göz gezdirme tarzında geçen bir insan olmama rağmen yazdıklarıyla gerçekten beni büyülemiş ve uzun yazıları okuma sabrı kazandırmış yazar.
karma puanı için oy isteyen yazardır. verdim gitti anasını satayım.
stanley kubrick hayranı olduğunu düşündüğüm yazar.
80 li yıllarda çekilmiş, vietnam savaşını konu alan güzel bir film.
üstelik 5. nesil yazarlarımızdandır...
(#16259126)

klasik sabit fikirli bir ateistten fazlası beklenemezdi zaten. ezan sesini ya da bazı dini ritüelleri bu kadar ajite ederek sanki gırtlağına bıçak dayandırılan bir tavuk gibi ötmek mantıksız ve aptalca bir tutumdur. siz değil misiniz ki inanç özgürlüğü ya da inanmama özgürlüğünün kavgasını yapan, ötekileştirilmemenin davasına tutuşan, ee bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, dostum, senin o her seferinde referans aldığın avrupa'da git ben çan sesi rahatsız ediyor de, oyarlar seni anladın mı? diyecesin ki o adamlar haftada bir çan sesi duyuyor, ezan beş vakittir, e napalım din bu topraam sen rahatsız oluyosun diye genelin hakkına tecavüz etmek insanlık dışı bir durum senin hayrına ezanı pazar gününe mi aldıralım sadece.

ezandan rahatsız olmaman için sana bilimsel bir öneri benden gelsin. önce yastığı al, kafanı fikren kuma sokmuşsun zaten, bunu yapman zor değil senin için, sonra kafanı yatağa daya, yastığı iyice bastır. tamam, sorun çözüldü ha bir de dağdan gelmişsin bağdakini kovmaya kalkma ki adamdan saysınlar, azınlığın hakkı için çoğunluğun hukukuna tecavüz eden ve o haklardan rahatsız olan bilimsel dogmatizma ile uyuşturulmuş zihinlere yazıklar olsun! hayırlı sahurlar tavşan kardeş.

edit: (#16260068) şunu da tüy niyetine ortaya dikeyim, sen dükkanı aç topraam, siftah bizden bereketi allah'tan, ha pardon, allah demek yasak dimi, nede olsa ateist club. neyse ilk biralar sendense geliriz artık. allah selamet versin bu arkadaşa, güzel kafası varmış, güle güle kullansın.

el edid:

--spoiler--
edit: sizi gördüğüme mutlu oldum. düşümcemde yanılmadığımı kanıtlmaya devam edin (hoşgörü) ve eksileyin. umurumda mı sanki?
--spoiler--

bir de hoşgörüden bahsetmezler mi, tuzlayalımda kokma be kurban.
(#16891361) ciddi anlamda kavram karmaşası yaşadığını düşüdüğüm yazar. mantık üzerinde çalışmasını tavsiye ederim, felsefeyle ilgilenmel tek başına yeterli bir nosyon değildir, mantık kuramlarına davet ederim, çünkü rte'nin dana eti yemesi ile hinduların buna karşı ayaklanma eğilimini, hz.peygamber'e, onun tabiri ile ''muhammed'e'' edilen hakaret sonrasında ortaya çıkan tepkilerin mantıksal! bağlamda hiçbir farkı yokmuş! ilginç...