1972 yapım alfred hitchcock filmi. farklı bir şey yapılmak istenmiş ve katil daha baştan belli edilmiştir seyircilere. film biraz uzun 1 saat 55 dk. alfred hitchock'un yönettiğine güvendim ve izledim ama çok kötüydü. aynı şekilde Stanley Kubrick'in de full metal jacket'ı da çok kötüydü. en usta yönetmenlerin bile kötü filmleri oluyormuş bütün filmleri iyi değilmiş demek ki.

filme dönecek olursam gerilimin g'sini hissetmedim. bir tek 01.15'ten sonra gerilim filmi giriyor ve katilimiz delil niteliğinde olacak bir şeyi unutuyor. o da çok bir şey değil yani. ilk yarım saati çok sıkıcı. ama iyi bir şey var ki filmin mizah yönü var. bazen absürd diyaloglarla bazen de normal sayılabilecek diyaloglara başarıyor. oyuncular bu diyaloglarda gayet ciddi duruyor bu da artı bir şey zaten.

filmin altyazısı filmdeki diyaloglarla bire bir uyuşmuyor. greetings'i iyi akşamlar diye çevirmişler. suggested'ı da söyledin diye. birkaç harf ve imla hatası da vardı. ayrıca ilk defa hızlandırarak izlediğim bir filmdi. bazen x1.3 bazen de x1.5. tamamen zaman kaybı. 1/10.
1972 yapımı ingiltere'de çekilen alfred hitchcock filmi. usta yönetmenin son başyapıtı.filmin başında kendisini kalabalığın içerisinde görüyoruz.daha önce izlediğim hitchcock filmlere nazaran daha çok çıplaklık var.konusu masumluğunu ispatlamaya çalışan katil zanlısı ve kurbanlarına tecavüz ettikten sonra öldüren katil etrafında dönüyor.sürükleyicilik ve oyuncu performansları çok iyi sıkılmadan izleyebilirsiniz.
(bkz: bob rusk)
bilinen Hitchcock şaheserleri arasında biraz daha geri kalan ama seyreldildiğinde onlardan hiç bir eksiği olmadığını gösteren 1972 yapımı gerilim.
world of darkness fantastik edebiyatında vampirlerin beslenememesi durumunda, kana susaması halinde düştüğü eylem. Her gördüğü şeye saldırmaya başlar, tabii o kadar insanın arasında hayvan gibi dehşet saçar, bu sebeple de avcı vampiri fark eder. Vampir için acıdır...
(bkz: kill frenzy)
diablo tarzı frp oyunlarda sahip olunması halinde çılgın darbeler vurmanızı karşı tarafın sahip olması halinde ağziniza ağziniza vurulmasına sebep olan yetenek.
ingilizce cinnet manasına gelen kelime.