1. 1.
  ertesi güne 3 finalim olsa,tv.de sabaha karşı dörtte yayınlansa,hayatımın en sorumlu dönemi bile olsa her şeyi unutup o nefes kesen hareketlerini hayranlıkla takip edeceğim efsanevi step dansçısı. **
  1 ... nimue
 2. 2.
  iş arkadaşı (bkz: Ginger Rogers).
  sinemada müzikal komedinin bazı önemli yapıtlarına katkıda bulundu. 1950 yılında Altın Küre, ve Akademi Ödülü 1958'de Emmy Ödülü, 1981 yılında Grammy Yaşam Boyu Başarı Ödülü alan sanatçı zatürre hastalığı nedeniyle yaşamını yitirdi.
  (bkz: Three Little Words)
  (bkz: An Evening with Fred Astaire)
  (bkz: Another Evening with Fred Astaire)
  ... sick
 3. 3.
  Amerikalı step dansçısı, şarkıcı ve sine­ma oyuncusu.
  Dansa Broadway’de başladı. Daha sonra New York ve Londra’da, birçok müzikli güldürüde rol aldı. 1933′te sinemaya geç­ti. Ginger Rogers ile bir ikili oluşturdu. Birçok filmde dönemin önde gden aktrislerine eşlik etti. Sinema dışında TV gösterileri de yaptı.

  Kaynak: http://www.yeniansikloped...taire-fred/#ixzz2OPOfiTWb
  ... hasmet ibriktaroglu
 4. 4.
  1936 yapımı swing time filminin bir sahnesinde söylediği the way you look tonight yorumu ile beni benden alan efsane dansçı. umarım cennette de hep gülümsüyordur... toprağı bol olsun.

  the way you look tonight yorumu: https://video.uludagsozluk.com/v/fred-astaire-124793/

  ... hugo barrett
 5. 0.
  (d. 10 Mayıs 1899, Omaha, Nebraska - ö. 22 Haziran 1987, Los Angeles, Kaliforniya), ABD'li dansçı, koreograf, şarkıcı ve oyuncu.

  Gösteri ve eğlence dünyasıyla beş yaşlarındayken tanışan Astaire, dansa, 1917 yılında kızkardeşi Adele ile Broadway'de Over the Top revüsünde başladı. Daha sonra Londra ve New York'ta (Lady be Good, 1924) birçok müzikal komedide yer aldı. 1933 yılında Dancing Lady adlı filmle sinemaya geçiş yaptı. Aynı yıl, Flying down to Rio adlı filmle Ginger Rogers ile birlikte bir dans ikilisi oluışturdu. Beraber, Silindir Şapka (1935), Dans Vakti (1936), Carefree (1938) gibi birçok filmde büyük başarı kazandılar. 1945'te II. Dünya Savaşı sonunda iki yıl ara verdiği sahnelere ve kamera karşısına döndü.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Fred_Astaire
  1 ... hasmet ibriktaroglu