bugün

istanbul aydın üniversitesinde c blok kantininde bulunan öğrenciye benzeyen yaratıklar.
dönüşümlerini tamamlayamamış olabilirler. zaman vermek lazım.
(bkz: evrim teorisi)
kafka gibi bir adamı tanımamaları kendileri için muhtemelen pek sorun olmayan insanlardır. tıpkı hesse, mann, steinbeck, dosto ve hatta yaşar kemal, kemal tahir, oğuz atay, oktay anar, mehmet akif'i de tanımayacak, bilmeyecektir.
ama mutlaka 3 tane kıçı kırık sanatçı bozması ile mankeni bilecektir. kafanıza takmayınız!
(bkz: yemişim kafkasını)
(bkz: milena dan başkasını tanımam)
(bkz: çok ayıp)
(bkz: kulturlu olmanin olcusu)
(bkz: türk kültürü)
insandan gregora dönüşmüş, dönüşümün o evresinde kalmış insan-cık.
franz kafka'nın yaptığı o güzelim menemeni tatmamış, demlediği tavşan kanı çaydan içmemiş insandır. yazık la.

(bkz: kafka iyi çocuktu da çevresi kötüydü)
(bkz: bir kültür belirtgeci olarak kafka)
(bkz: tanıyorum ama samimi değiliz)
(bkz: işte bu benim)
o degilde ; bir hafta sonra referandumda oy kullanacak bunlar .allam sen bizi koru.
"bir sabah uyandım ki ne göreyim aman allah'ım ben bir böceğim. hiç düşünmezdim bir böcek oalrak uyanabileceğimi, insan gözüyle göremediklerimi minicik ve iğrenç bir böceğin gözüyle görebilir miyim ki" tarzında cümleler kurarsanız "bu kafayı yimiş looo" diyecek insandır.

değişimi bilmeyen ve değişemeyen, değiştiğini sandığı zamanlarda da geriye doğru giden kişilerdir.
muhtemelen franz kafka'nın avrupa'nın orta yerinde en uç yahudi ghettolarının birisinde, ailesinin ce çevresinin bütün mahremiyetiyle birlikte büyüdüğünü ve eserlerinin çoğunda da bunun izlerini taşıdığını da bilmezler. ayrıca belki de meşhur pozunu görünce de tanımayabilirler.
başlığı açan gösteriş budalası insanlarla eşit tutulması gereken insanlar.
-franz kafka'yı tanımıyor musun?
+hayır.
-yazık yazık nasıl bir kültürsüzsün sen böyle azizim.
+franz ferdinand'ı tanıyorum o olur mu?
(bkz: kafka kafası)
(bkz: bakkalın oğlu lan tabi)