bugün

benim de aralarında bulunduğum fransızca bilen yazarlardır. açık ve net. ayrıca konuşmak ve pratik yapmak isteyen, bilgi almak isteyen ne bilim bir sorunu olan varsa özelden ulaşabilir bana. bir mesaj kadar uzağınızdayım.
nedim gürsel, tahsin yücel, yahya kemal.
je sais parler français mais, je deteste français parce que je suis un turc. anladın mı gülüm?

siktir et fransızcayı türkçeyi zor konuşuyoruz.

edit: bilmiyorum valla doğru mu yazdım 4 yıl oldu kodumun dilinden kurtulalı.
(bkz: frankofon) ya da (bkz: francophonie)
lisede 4 yil gormustuk, mukemmel bir dildir.
voulez vou muc che avec moi? Çok doğru yazdım (kesin yanlış yazdım)

fransızcanın zor bidil olduğunu bilen yazarlardandır.
fransızcanın öğrenilebilecek, korkulmaması gereken bir dil olduğunu anlamış yazarlardır. aiiiiy fransızca biliyor musun, bir konuşsana nolur tarzında cümlelere maruz kalmaları muhtemeldir.

(bkz: ben)
jötem'i biliyorum tek...
ilk kez sözlükte bir gruba dahil olmamı sağlayan yazarlar.
aidiyet duygusunu ilk kez amına koduğumun yerinde hissettim.
moi aussi je peux parler francais. yani ben de konusabiliyorum dedigim basliktir.
oui.
yani evet.
yani ben değil.
yani bilmiyorum ben franszca. sadece oui evet demek onu biliyorum. yazılışını da googledan aradım, yarım saatte buldum. kopyaladım, yapıştırdım.
bu sene kıyısından katıldığım yazarlar. böyle söyleyince güzel gözüküyor; je comprends tous les hommes français mais ils ne me comprennent pas. *
'ils sont des sauvages azizim gel biz kaçalım buralardan' demek istediğim yazarlardır ayrıca bunlar.*
c'est jolie, la neige.
je suis ma cherie.*
bodrum'da konuşabildiğimi görerek gururla benim bu dediğimdir.

bir dil konuşabilmek mükemmel bir şey, hele bu fransızca gibi zor bir dilse eğer daha da mükemmel oluyor.
dahil olmadığım, fransızca bilen yazarlardır. öğrenicem ama. ben portekizceyi öğrenmişim, fransızca yı mı öğrenemiycem?
fransız yazarlardır.

yazar diyince edebi metin yazarı sandım da ben. bildiğin sözlükteki elemanları diyormuş arkadaşlar. lisede fransızca eğitimi almış yazarlardır.
je t'aime.
je m'apelle xxxx
je suis turk
4 seneden öğrendiğim fransızcam. eğitim sisteminin canı cehenneme..
Ög, de, tuğva, pat, sis, sex, sex...

Je mapel partis in do kilaver.

(bkz: cem yılmaz fransızcası)
kürtçe, ingilizce, almanca italyanca fransızca bilien biri olarak bildiğim dillerdendir. açık ve net.
türkçe yazarken dahi anlamındaki de-da ekini ayıramayan adamların sözlüğüne gelip, fransızca bilen yazar arayan koca yürekli hayalperest, seni de unutmayacağız.
(bkz: je nai pas d argent il ny a pas de clever)

(bkz: benzéma)
(bkz: hugo lloris)
(bkz: paul pogba)

Oho daha neler neler.
Ben olabilirim.jötem arkadaşlar.
Benimdir, buyurun;

0:00 0:36
akıllara burhan Altıntop Fransızcasını getirmiştir. *