bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  erdoğan'ın fransa çıkarmasından sonra ortaya çıkan mali tablo. trump ortadoğu'yu gezip tüm ülkelere silah satıyor, erdoğan dünyayı gezip ithalat yapıyor. sizce de bir terslik yok mu? fransa'nın ayağına kadar gidip adamları zengin etmek bence saçma.

  sudan adasını biz restore ediyoruz.
  sırbistan'dan et ithal ettik.
  bulgaristan'dan saman alıyoruz.
  rusya'dan kömür ve buğday geliyor.

  hala yol yaptı mı diyeceğiz?
  9 -3 ... ayaz ata
 2. 2.
  Kemalistleri Kudurtur artık makarna yerine fransa eti yiyecez başkomutanim sağolsun.
  3 -6 ... s h a k t a r v8
 3. 3.
  Hükümetin biraz daha ari çiftliklere hibe vermesi gerekir. Faruk Çelik in de ucunu gösterdiği " sokakta süt satımının yasaklanması" yasası da yürürlüğe girdimi süt ve et ürünleri tamamen tekelcilerin eline geçmiş oluyor. Hele bir de yaylakları bu çiftlik sahiplerine kiralattın mı varya... Vatandaş da hayvanını sykimin başında otlatsın artık.

  işte o zaman et ve süt ürünleri çok ucuz olacak!
  2 -3 ... malazgirt40
 4. 4.
  su sozde "ermeni soykirimi" ni inkar edeni iceri atariz diyen fransizlarla ayni olanlar degil mi onlar.
  ... intiharameyyillitosbaa
 5. 5.
  Mesele ithal etmek değil. Şimdilik çözüm olacaksa kırmızı et beyaz et ucuzlayacaksa ithal edilebilir kısa vadede. Benim Merak ettiğim şudur, Neden buna gerçek bir çözüm için milli bir sistem kurulmuyor, neden devlet kendi parasıyla ve eliyle çiftlikler açmıyor da hayvansal kaynaklar olan et, süt, peynir gibi şeylerin üretimi sağlam bir sisteme oturtulmuyor. Neden üretim ihracat yapacak kadar arttırılmıyor ve fiyatlar ucuzlaması için milli bir üretim sistemi planlaması yapılmıyor merak ettiğim asıl mesele bu. insan gücü mü eksik çalıştıracak kişi mi yok mesele bu mu? Tek Mesele buysa tamam beni çağırabilirsiniz söz ben geleceğim, Milletin menfaatine olan bir işe el atmalıyız ne de olsa bu ülkede hepimiz yaşıyoruz devletçilik ilkesi ekonomide gelişme kalkınma olacaksa milletin el atmasıyla olur.
  3 ... rainy days
 6. 6.
  iyice dışa bağımlı hale geldik. herkes bi şeyler iteleyip duruyor. osmanlının "hasta adam" diye anıldığı dönemlere döndük resmen.
  2 ... suppiluliuma
 7. 7.
  gozden kaciyor bu fransa ziyaretiyle ilgili , 25 tanede airbus sokmuslardir bu ziyarette. evet yerli ucagimiz goklerde.
  3 -1 ... gamble
 8. 8.
  ulan karnini doyuramayan sudan bile size et satalim diyor, dunya liderimiz kendi ulkesinde tarima 15 yildir cozum bulamadi. ama yol yabdi.
  2 ... intiharameyyillitosbaa
 9. 9.
  ülke yönetilemiyor, sadece durumu idare ediyorlar. 6 yıldır aynı şeyi söylüyoruz.
  her felaket göz göre göre geldi.

  ülkeyi dincilere teslim ettiniz dedik, dinlemediler, sorular çalınıyor dedik, tatmin olduk yok bir şey dediler, suriye politikası yanlış etmeyin dedik, aldırmadılar, suriyeli sığınmacıları saldım çayıra mevlam kayıra dağıtmayın dedik, bir dünya hadise yaşandı ve yaşanıyor. vergi dağılımı ve sosyal adalet bozuk yine aldıran yok. daha 2-3 sene önce suriye politikamızın saçmalığından, sınırların kevgire dönmesinden ötürü bombalı eylemler yaşabiliriz demiştim eski hesabımla, hatta bir yazar da ileri görüşlülüğümden bahsedip nickaltıma yazmıştı. artık laf bitti. muhalefette de suç var. bu kadar hata yapan, iş bilmez bir hükümeti yenemiyorsan kimi yeneceksin. kılıçdaroğlu derhal istifa etmeli.

  son olarak ; osmanlı hülyalarıyla yaşayanlara da ne desek boş. adamlar anlamıyorlar.

  allah büyük belki akılları başlarına gelir de verdikleri oyun hesabını sorarlar zira demokrasilerde normal olan budur. oy veren hesabını ister.

  bizde eleştiri suç haline geldi. insanlar konuşmaya korkuyorlar. bu utanç verici bir durum.
  5 -1 ... muhendis tarihci
 10. 10.
  solcu muhaliflerin neden tepki verdiğini anlamadığım hadisedir.

  Batıdan size et getiriyoruz.hem de islami değil,hani şu karşı olduğunuz.

  işin komiği şimdi kılıçdar yine helal etten bahsedecek,sanırsın din ile çok ilgileniyor.hahaha.
  1 -5 ... jane yellowston