1. 0.
  Hükümetin biraz daha ari çiftliklere hibe vermesi gerekir. Faruk Çelik in de ucunu gösterdiği " sokakta süt satımının yasaklanması" yasası da yürürlüğe girdimi süt ve et ürünleri tamamen tekelcilerin eline geçmiş oluyor. Hele bir de yaylakları bu çiftlik sahiplerine kiralattın mı varya... Vatandaş da hayvanını sykimin başında otlatsın artık.

  işte o zaman et ve süt ürünleri çok ucuz olacak!
  2 -3 ... malazgirt40
 2. 16777215.
  Mesele ithal etmek değil. Şimdilik çözüm olacaksa kırmızı et beyaz et ucuzlayacaksa ithal edilebilir kısa vadede. Benim Merak ettiğim şudur, Neden buna gerçek bir çözüm için milli bir sistem kurulmuyor, neden devlet kendi parasıyla ve eliyle çiftlikler açmıyor da hayvansal kaynaklar olan et, süt, peynir gibi şeylerin üretimi sağlam bir sisteme oturtulmuyor. Neden üretim ihracat yapacak kadar arttırılmıyor ve fiyatlar ucuzlaması için milli bir üretim sistemi planlaması yapılmıyor merak ettiğim asıl mesele bu. insan gücü mü eksik çalıştıracak kişi mi yok mesele bu mu? Tek Mesele buysa tamam beni çağırabilirsiniz söz ben geleceğim, Milletin menfaatine olan bir işe el atmalıyız ne de olsa bu ülkede hepimiz yaşıyoruz devletçilik ilkesi ekonomide gelişme kalkınma olacaksa milletin el atmasıyla olur.
  3 ... yoksul genc
 3. 0.
  iyice dışa bağımlı hale geldik. herkes bi şeyler iteleyip duruyor. osmanlının "hasta adam" diye anıldığı dönemlere döndük resmen.
  2 ... suppiluliuma
 4. 1.
  gozden kaciyor bu fransa ziyaretiyle ilgili , 25 tanede airbus sokmuslardir bu ziyarette. evet yerli ucagimiz goklerde.
  3 -1 ... gamble
 5. 0.
  ülke yönetilemiyor, sadece durumu idare ediyorlar. 6 yıldır aynı şeyi söylüyoruz.
  her felaket göz göre göre geldi.

  ülkeyi dincilere teslim ettiniz dedik, dinlemediler, sorular çalınıyor dedik, tatmin olduk yok bir şey dediler, suriye politikası yanlış etmeyin dedik, aldırmadılar, suriyeli sığınmacıları saldım çayıra mevlam kayıra dağıtmayın dedik, bir dünya hadise yaşandı ve yaşanıyor. vergi dağılımı ve sosyal adalet bozuk yine aldıran yok. daha 2-3 sene önce suriye politikamızın saçmalığından, sınırların kevgire dönmesinden ötürü bombalı eylemler yaşabiliriz demiştim eski hesabımla, hatta bir yazar da ileri görüşlülüğümden bahsedip nickaltıma yazmıştı. artık laf bitti. muhalefette de suç var. bu kadar hata yapan, iş bilmez bir hükümeti yenemiyorsan kimi yeneceksin. kılıçdaroğlu derhal istifa etmeli.

  son olarak ; osmanlı hülyalarıyla yaşayanlara da ne desek boş. adamlar anlamıyorlar.

  allah büyük belki akılları başlarına gelir de verdikleri oyun hesabını sorarlar zira demokrasilerde normal olan budur. oy veren hesabını ister.

  bizde eleştiri suç haline geldi. insanlar konuşmaya korkuyorlar. bu utanç verici bir durum.
  5 -1 ... muhendis tarihci
 6. 1.
  solcu muhaliflerin neden tepki verdiğini anlamadığım hadisedir.

  Batıdan size et getiriyoruz.hem de islami değil,hani şu karşı olduğunuz.

  işin komiği şimdi kılıçdar yine helal etten bahsedecek,sanırsın din ile çok ilgileniyor.hahaha.
  1 -5 ... jane yellowston
 7. 0.
  Yahudi tüccar gibi gezip duruyor. Korkulur bu reisinizden.

  Tabi Her halükarda vatandaşı büyük ölçüde rahatlatmıyor bu tür geçici adımlar.
  Kasaplar ithal/ucuz et almıyor, alanlar da burada oluşan maliyeti de ekleyerek yeni fiyat etiketi çıkartıyor. Ve yerli ile ithal arasında pek bir fark olmuyor.
  zincir marketler de sınırlı sayıda, belirli günlerde satabiliyor ve Ucuz etin sürekliliği olmuyor.
  Doğu ve iç bölgelerde besicilik ciddi seviyede azalmış durumda. Sıfırdan başlamak için verilen Krediler, yapılacak olan barınma, yemleme, taşıma, ilaç, veteriner, işçi maliyeti gibi giderleri karşılamıyor. Bu yüzden hayvancılıkta piyasayı etkileyecek ölçüde yeni girişimciler de gelmiyor.
  ... ortamlarin suratsizi
 8. 1.
  Ne yani bunun yerine yine arjantinden ne olduğu belli olmayan angus eti mi yiyelim ?fransadan avrupa standardında et yiyecez işte mk.
  -1 ... asilsizadam
 9. 2.
  (bkz: yerli ve milli ete fransız kalmak)
  1 ... tiyansan
 10. 1.
  iyice kendi kendimize yetemeyen bir ülke olduk.
  ... mosinnagant