bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 18.
  Taşı toprağı altından ülkemizin düşürüldüğü son noktadır. O kadar zengin olmakla beraber cok fakiriz. Lanet olsun soyanlara.
  ... hot male
 2. 17.
  bunun tek sorumlusu aysun kayacı ve aysun kafalı elütlerimizdir.

  benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi diye diye rencide ettiniz çobanları. bitirdiniz hayvancılık sektörünü, şimdi mutlu musunuz?

  kimi şehre göçtü kurye, kargo işine girdi. onu da yapamıyan kimileri de hayvancılık yerine sebze meyveye ya da tavukçuluğa yöneldi.
  1 -1 ... timarli necati
 3. 16.
  iyice kendi kendimize yetemeyen bir ülke olduk.
  ... mosinnagant
 4. 15.
  abartmak mi. ortalama bir insanin gunde 70 gr protein = 250 gr ete ihtiyaci var. saglikli olmak icin 80 milyonluk ulkeye bir gun yetmez. yilda 30 milyar € kayip demek bu. abartmayin diyor. tabii insanlara et yemeyi unutturduklari icin onemli degil nasil olas.
  1 ... intiharameyyillitosbaa
 5. 14.
  (bkz: yerli ve milli ete fransız kalmak)
  1 ... tiyansan
 6. 13.
  Ne yani bunun yerine yine arjantinden ne olduğu belli olmayan angus eti mi yiyelim ?fransadan avrupa standardında et yiyecez işte mk.
  ... asilsizadam
 7. 12.
  Yahudi tüccar gibi gezip duruyor. Korkulur bu reisinizden.

  Tabi Her halükarda vatandaşı büyük ölçüde rahatlatmıyor bu tür geçici adımlar.
  Kasaplar ithal/ucuz et almıyor, alanlar da burada oluşan maliyeti de ekleyerek yeni fiyat etiketi çıkartıyor. Ve yerli ile ithal arasında pek bir fark olmuyor.
  zincir marketler de sınırlı sayıda, belirli günlerde satabiliyor ve Ucuz etin sürekliliği olmuyor.
  Doğu ve iç bölgelerde besicilik ciddi seviyede azalmış durumda. Sıfırdan başlamak için verilen Krediler, yapılacak olan barınma, yemleme, taşıma, ilaç, veteriner, işçi maliyeti gibi giderleri karşılamıyor. Bu yüzden hayvancılıkta piyasayı etkileyecek ölçüde yeni girişimciler de gelmiyor.
  ... ortamlarin suratsizi
 8. 11.
  tarim ulkesi turkiye tarim urunleri ithal eder hale dustu diye tepki veriliyor adam niye tepki verildigini anlamiyorum diyor. olayi dine cekiyor. gerizekali mi ne.
  2 ... intiharameyyillitosbaa
 9. 10.
  solcu muhaliflerin neden tepki verdiğini anlamadığım hadisedir.

  Batıdan size et getiriyoruz.hem de islami değil,hani şu karşı olduğunuz.

  işin komiği şimdi kılıçdar yine helal etten bahsedecek,sanırsın din ile çok ilgileniyor.hahaha.
  1 -5 ... jane yellowston
 10. 9.
  ülke yönetilemiyor, sadece durumu idare ediyorlar. 6 yıldır aynı şeyi söylüyoruz.
  her felaket göz göre göre geldi.

  ülkeyi dincilere teslim ettiniz dedik, dinlemediler, sorular çalınıyor dedik, tatmin olduk yok bir şey dediler, suriye politikası yanlış etmeyin dedik, aldırmadılar, suriyeli sığınmacıları saldım çayıra mevlam kayıra dağıtmayın dedik, bir dünya hadise yaşandı ve yaşanıyor. vergi dağılımı ve sosyal adalet bozuk yine aldıran yok. daha 2-3 sene önce suriye politikamızın saçmalığından, sınırların kevgire dönmesinden ötürü bombalı eylemler yaşabiliriz demiştim eski hesabımla, hatta bir yazar da ileri görüşlülüğümden bahsedip nickaltıma yazmıştı. artık laf bitti. muhalefette de suç var. bu kadar hata yapan, iş bilmez bir hükümeti yenemiyorsan kimi yeneceksin. kılıçdaroğlu derhal istifa etmeli.

  son olarak ; osmanlı hülyalarıyla yaşayanlara da ne desek boş. adamlar anlamıyorlar.

  allah büyük belki akılları başlarına gelir de verdikleri oyun hesabını sorarlar zira demokrasilerde normal olan budur. oy veren hesabını ister.

  bizde eleştiri suç haline geldi. insanlar konuşmaya korkuyorlar. bu utanç verici bir durum.
  5 -1 ... muhendis tarihci