1. 1.
  nefis,bol belcika cikolatasııı.ozsut de yenilebilecek en guzel tatlıdır.odul aldıkları pastayı bile ezer gecer tadı vardır.ustune koydukları recel gibi sey cok gereksizdir.koydurmayın.
  3 ... ancientmariner
 2. 2.
  kelime olarak "erimiş" anlamına gelir. isviçre kökenlidir, avrupanın çogu ülkesinde de yaygındır. çok basit ama müthiş lezzetli bir yemektir. peynirlisi bizim mıhlamaya benzer. asıl olan peynirlisi olsa da birçok çeşidi vardır. masanın ortasındaki küçük bir ocağın üstünde peynir eritilir, uzun ince çatallara ekmek takılıp peynire batırılarak afiyetle yenir. ekmek yerine et parçaları, çeşitli sebzeler, vs. de takılabilir.
  normalde şarap katılsa da, çikolatalısının içine biraz likör(portakal ya da limon) atıp çilek ve muz ile yemek gibisi yoktur.
  türkiye'de yapan fazla yer yoktur. cafe de paris'de, movenpick'te ve tabii ki swissotel'de yenebilir.
  ayrıca haagen dazs'da dondurmalısı yapılır çok da güzel olur.
  bir de bu adamların "raclette" adlı bir yemekleri vardır o da ayrı güzeldir.
  1 -1 ... halit ayarcı
 3. 3.
  (bkz: bozdurdum para oldu)
  3 ... intensivecare
 4. 4.
  kahve dunyasi versiyonunda, temeli, erimiş çikolataya çilek, muz, kuru kayısı. vs. bilimum libidoyu tavan yaptıracak meyveleri batırarak yemeye dayanan, yedikten sonra düz duvarların gözünüze daha bir güzel görünmesine yol açan süper tatlı.
  7 ... ramirez
 5. 5.
  özsüt'te çikolata fondü olarak satılır. içeriği bademli hamurun üzerinde küçük bir top gibi yerleşmiş bulunan erimiş çikolatadır. lezzetlidir fakat bazı bünyeleri bayabilir, fiyatı da tuzludur*.
  ... trink
 6. 6.
  merak edilecek bir yanı olmayan yemek. erimiş peynirdir nihayetinde. ekmekle birleşince de bambaşka bir tadı yoktur.
  -1 ... chucklet
 7. 7.
  afrodizyak etkisi uyandıran yiyecek.
  ... andlee
 8. 8.
  bildiğin muz parçalarını güzel bir kakao sosuna batırıp yemek için 10 ytl bayılmanız gereken yiyecek.

  pazardan 1 kilo muz alıp yemek daha karlı ve mantıklıdır. isteyen bakkaldan kakao sosu da alabilir yanına. muzu sosa banıp banıp yersiniz. *
  1 -1 ... aytug
 9. 9.
  bir tanım da benden geliyor.. çikolatayı bir kabın içinde bir yere oturtuyorlar. altından da mum ışığıyla çikolatayı sıcak ve erimiş halde tutuyorlar. yanında meyveler. mevsim meyveleri kafi. size servis edildiğinde ise meyveleri bir çubuk yardımıyla alıp çikolatanın içine bandırıp bir güzel afiyetle yiyorsunuz. en güzeli coffee and chocolatededir.
  2 ... gossip girl
 10. 10.
  en güzel peynir ile yapılandır. kıtır ekmek, sosis, kıtır kızarmış patates gibi yancı ürünler ile tüketilirse harika olur.
  ... imhotep