1. 1.
  istanbul'da çağlayan, gayrettepe ve mecidiyeköy'de olmak üzere üç tane hastanesi vardır grubun. yakında kadıköy'de de dördüncüsü açılacaktır.

  http://www.florence.com.tr
  ... tibet
 2. 2.
  dışarıdan bakıldığında "burda çalışan parayı götürüyordur" diye düşünülen, ama sırf özel hasta bakanlar dışında çalışanlarını sömüren müessese. maaşları geç yatırır genelde. repo yapıp temizlik görevlilerinin, sekreterlerin falan maaşını ordan çıkardığından şüpheleniyorum şahsen. ayrıca eğer prim usulu çalışıyorsanız, belli bir fiks paranın üstüne eklenir kazandıklarım diye düşünmek hata olur. fiks kavramı yoktur adamların. asgari ücretten sigortalarlar bir de koskoca 20 yıllık doktoru. ha iyi bakarlar hastaya, el üstünde tutarlar... ama yine de sevmedim, sevmeyeceğim.
  1 ... cilegin karamele doydugu an
 3. 3.
  Modern hemşireliğin kurucusu. gece gündüz demeden yaralılara baktığı için "Lambalı Kadın" adını almıştır.
  1 ... linka
 4. 4.
  Doğum günü olan 12 mayıs, tüm dünyada hemşireler günü olarak kutlanır.
  2 -1 ... serhat271
 5. 5.
  aslında bir rahibe olduğu söylenen, ünlü hemşire. doğum günü 12 mayıstır ve dünya hemşireler günü olarak kutlanır. hemşirelik mesliği için bir rol modeldir.
  ... elmyra mode on
 6. 6.
  Florence Nightingale (12 Mayıs 1820, Floransa - 13 Ağustos 1910, Floransa), ingiliz hemşire. Modern hemşireliğin kurucusudur.

  Florence Nightingale daha küçük yaşlarda hastahanelerde hastalara yeterince ilgi gösterilmediğini düşünür ve bunu düzeltmek için hasta bakıcı olmak ister. Ailesi Nightingale'e izin vermez. Hasta bakıcıların hastalarla birlikte pis işler yaptıklarını söyler ve karşı çıkar. Çünkü o dönemlerde hasta bakıcılık hiç bir işi olmayan kızların yaptığı pis bir iştir. Ailesine ne kadar baskı yapsa da kabul ettiremez ve ailesinden ayrılarak hasta bakıcı olur. Hasta bakıcılığın kötü adını silmek ve bunu meslek haline getirmek ister. Bunu ülkenin bakanlarına kadar iletir, fakat ülkenin yöneticileri buna izin vermez. Kırım savaşında yaralanan askerlerin iyileşmemesi ve ilaç yetersizliği yüzünden Nightingale'i ararlar ve bunu bir tek kendisinin düzeltebileceğini söyler böylece 1854 yılında Üsküdar'daki Selimiye Kışlası'nda, Kırım Savaşı sırasında yaralanan ingiliz askerlerinin tedavi ve bakımını yapmıştır. Ayrıca italyanca, Fransızca ve ingilizce öğrenmiştir. Savaşın zor koşullarında, gece gündüz demeden yaralılara baktığı için askerler ona The Lady with the Lamp yani Lambalı Kadın adını vermiştir.

  Savaştan sonra Londra'da hemşirelik okulu açmıştır. 1907 yılında Liyakat Nişanı alan ilk kadın olmuştur. 1910 yılında ölmüştür. 1961 yılında, Türkiye'de, Şişli'de açılan ilk Yüksek Hemşirelik Okulu'na onun adı verilmiştir. (1989'da merkez olarak kurulan Florence Nightingale Hastanesi de denen binada şimdi şapka biçiminde camdan bir ek bina daha yapılacaktır.) Böylece dünya üzerinde ismini altın harflerle yazdıran ilk hemşire olmuştur.

  istanbul'da onun adına bir özel hastane mevcuttur. Doğum günü olan 12 Mayıs, tüm dünyada hemşireler günü olarak kabul edilmiştir.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Florence_Nightingale
  3 ... usualsuspects
 7. 7.
  bugün doğum günü olan ingliz hastane reformcusu ve hemşiresi.
  ... iskandinav
 8. 8.
  gece gündüz demeden yaralılara baktığı için askerler tarafından "the lady with the lamp" yani lambalı kadın lakabını almış ingiliz hemşire. hasta bakıcılara yapıştırılmış pis bakış açısını değiştirmek için elinden geleni yapmıştır. üskükar' da yaralı ingiliz askerlerini tedavi etmiştir.
  ... tacsiz kralice
 9. 9.
  istanbul isimli şubesinde günlerce haftalarca aynı 4 şarkının çaldığı hastane. sadece parası olana baktığı için bol bol entry girme vaktimiz oluyor işte.
  ... streptococcus
 10. 10.
  belki de dünya üzerindeki en karizmatik isimdir. söylerken bile zevk alınır.

  florans naytıngeyl.
  ... laisse tomber zeki