1. 1.
  Florür tartışmalı bir madde. Düşük dozlarda diş çürümelerini engellediği için önceleri serbestçe diş macunlarına, hatta bazı ülkelerde şebeke suyuna katılırken, son yıllarda zararları faydalarından daha çok tartışılıyor.

  oysa florür biyobirkimli bir madde olduğu için yani vücudda birikerek artan bir madde olduğu için gereğinden fazlasını tüketmek üremeden zekaya, merkezi sinir sistemine kadar zarar verir.

  yazıyı burada çok uzatmak istemiyorum. altta vereceğim linkten veya kendi araştırmalarınızla detaylara ve sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  http://www.zehirsizev.com...lorurden-korunma-yollari/
  5 ... ismailbert herkelstein
 2. 2.
  http://www.gidahareketi.o...Aptallas-2052-haberi.aspx
  ... hippopotomonstrosesquipedalian
 3. 3.
  Zeka geriliği yapar, florürlü ürünler tercih etmemeye çalışın.
  ... gogebakmastation
 4. 4.
  Diş icin dost, akıl için zararlı bir madde.
  2 ... michael myerss
 5. 5.
  fare zehrinin içinde bulunan minerallerden biri.

  artık sağır sultanında bildiği gibi sulara florür katıyorlar da arttırdılar mı acaba.Hayır arttırmasalar da bu vücutta birikim yapıyor. florür hitlerin kamplardaki insanlar aptallaşsın da ayaklanmasınlar diye sularına katttığı madde.şimdi de herhalde Dünya boyun eğsin diye kullanılıyor. beyin foksiyonlarının düşmesine ek güçsüz ve takatsiz de bırakıyor.

  'Florür kaynağı olabilecek bazı ürün ve gıdalar şöyle:

  Florürlü diş macunu
  Bebek maması
  Hazır çorba
  Tavuk bulyon
  Teflon tava veya tencerede pişmiş gıdalar
  Gazlı içecekler
  Hazır meyve suları
  Paketli ve/veya işlenmiş gıdalar
  Anestezi kimyasalları
  Florürlü tuz
  Sigara'
  ... azref
 6. 6.
  insan vücudunda sürekli kullanıma bağlı olarak birikme yapan bir anorganik maddedir.

  Yaygın olarak diş macunları ve hazır gıdalarda bulunur.

  Zihinsel olarak insan üzerindeki aktif rol duygusunu bastırdığı, pasif bir hayata sürüklediği üzücü bir gerçektir.

  Dünya tarihinde bir çok devlet 1940 sonrası şebeke sularına kasıtlı olarak florür karıştırmaya başlamıştır. Bunun başlıca sebebi kitleleri daha kolay bir şekilde, farkındalık yüzdelerini düşürerek daha itaatkar bir psikoloji içerisine sokmaktır.

  (bkz: mk ultra)
  (bkz: monarch)
  4 ... tum entryleri mobil olan yazar
 7. 7.
  beynin orta yerinde bulunan epifiz bezi florid için bir hedeftir.Epifiz bezi,bedendeki kemikler de dahil diğer fiziksel maddelerden daha fazla floridi absorbe etmekte, emmekte. Epifiz bezi tıpkı bir mıknatıs gibi sodyum floridi çeker. Bu da epifizin kireçlenmesine ve bedendeki tüm hormonal işlemin etkin bir şekilde dengelenmesine engel olur. florür içermeyen diş macunu varken(paradontax) neden floridi vucudunuza alıyorsunuz?
  ... deli anlamindaki de
 8. 8.
  Bir ara aptalastirici etkisi olduğu için sulara katıldığına dair bir komplo teorisi vardı.
  ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 9. 9.
  Florür sadece diş macunundan gelmez. Bildiğimiz çay, daha doğrusu her tür çayın yapraklarında topraktan gelme florür vardır. Siyah çayda işlenme özelliklerinden dolayı daha yoğundur.

  Kanserden ziyade sıkıntı, bağ dokularda, eklemlerde ve kemiklerde sertleşmeye yol açar (diş minesini sertleştirdiği için macunlarda kullanımı bu yüzdendir). Bu da kamburluk ve hareket kısıtlılığıyla/ kemiklerin çok kolay kırılır hal almasıyla sonuçlanır. Çok çay içenlerde ileri yaşlarda kemik sorunları görülür.

  Normalde besinlerden, içme suyundan ve diş macunundan 2-3mg florür alırız. Bu da sağlıklı bir birey için son derece normaldir ve faydalıdır. Kemik sorunlarının ortaya çıkması için günde 20 mg florür on yıl boyunca almak gerekir.

  Ama günde dört bardağı aşkın çay içiyorsanız bu süreci hızlandırmış olursunuz ve on on beş yıl sonra florozis hastalığına yakalanırsınız (advanced skeletal fluorosis). Bu hastalığın en kötü yanı geri dönüşünün, yani tedavisinin olmamasıdır. Yani çayı da abartmadan içmek lazım.
  3 -1 ... asuregibisurat
 10. 10.
  Abartıldığı kadar bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Zararlı olduğuna dair yapılmış bir araştırma yok. Yine de icim bir nebze rahat etsin diye bir florürlü, bir florürsüz diş macunu kullanıyorum. Çocuğum içinse tukuremedigi için florürsüz alıyorum.
  1 ... yasak merve