bugün

şahsım için finallere 3 gün kala babamın hastaneye yattığını öğrenmem,apar topar izmire dönmem ve akabinde babamın vefat etmesi.daha kötüsü ne olur bilemiyorum artık.
sözlükte anket doldurmak.
yatay geçiş yapmak.
ders çalışırken uyuyup sınava giremeyip, uf olmak.
acdc'nin 28 mayıs perşembe günü atina'ya gelecek olduğunu bilerek abinin kardeşine süpriz yapmak için konser biletlerini alması ve küçük kardeşin final tarihlerine gelmesi sebebiyle küçük kardeşin * konsere gidememesi. adamlar 60 yaşındalar bir daha gelmezler uleyn!
ödev teslim edeceğin bir final sınavından önce bilgisayarının çökmesi ve uyumadan geçen 48 saatin ardından, ödev teslim tarihinin ötelenmesidir.
notları bulamamak.
finallerden daha kötü olamayacak şeyler silsilesidir.
gözlerin kör olması, bir kaza sonucu ellerin kopması, bacakların bir şekilde ters basar olması, beyin sarsıntısı geçirip angut olmak, hafıza kaybı yaşamak vs. bunlar olursa altına yattığınız tarağın haddi hesabı olmaz. dikkatli davranmak lazım finallerden önce.
(bkz: tecavüze uğramak)

düşündüm de normalde de kötü tabi...
pipinin fermuara sıkışması.
gerçekten çok kötü bir durum, yaşayanlara allah yardımcı olsun..
aşık olmak. kesin büte kalırsınız.
zaten final başına gelmiş çatmıştır daha ne gelsindir.
su çiçeğidir efendim.
evet bildiğiniz su çiçeği.
eşşek kadar da olsanız çıkarmanız gereken iğrenç hastalık.
finaller öncesi de pek bi güzel olur. hmm tadından yenmez.
1 gün için devamsızlıktan kaldığını öğrenmek.
kimya nın ders kodu - 101
kimya lab- 111

final programına bakarsın ilk hafta pazartesi 101 no lu kodu görürsün ama aklında kimya labaratuvar olarak kalır ve yanlış derse çalışırsın. pazartesi okula gidersin, sınıfa girince yan bastığını anlarsın ama allah ın sevgili kulusundur, olmayacak şey olur ve sınav bir hafta ertelenir. böylece allah ın sevgili kulu olduğunu anlarsın.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
vajinismus olmak. son derece tehlikel..

pardon kuzum, final derken ki kasıt ne idi tam olarak ??
finallerden 2 gün önce bahar şenliginin olması.bahar şenligi iyi güzelde.bol rehavetli bünyeler finallere nasıl çalışıpta nasıl girecek orası meçhul.
Sağlaklar için sağ kolunu kırılması . Üniversite de olmasa da lise de başıma geldi.
finallere bir gün kala boyun ve sırt bölgesinin tutulması, evrim sonucu kurbağaya dönüşmüş bir şekilde sınavlara çalışmaya(!) çalışmak.
mesela, '15.04.2009 saat:18.00'de olan finalin yerine bakmak için final sabahı internete girip aslında o finalin 14.04.2009 saat:18.00'de olduğunu öğrenmek.' olabilir...*
sevgiliden ayrılmak. bünyede tarifi imkansız hasar oluşturabilir.
hesapta yüklü miktarda para olduğunu farketmek.
ev sahibi tarafından kapıya konulmaktır. son anda evden alınan ders notlarıyla ışık gören bir bankta titreye titreye çalışmayı gerektirmiştir.
sağ kolun kırılması.

evet ben bunu yaşadım sözlük. 2008 finallere 2 gün kala geçirdiğim trafik kazasında sağ kolumu kırdım. ne finallere girebildim ne bütlere. şimdi o dersler alttan güzel güzel geliyorlar beimle...