bugün

iki yüzlü insanlardır efendim...

neden ?

simdi dogu Türkistan dedigimiz bölge yıllardır isgal altında oldugundan orada bulunan insanlar işkence , ayrımcılık ve yoksullukla mücadele ediyorlardı.
bu insanlar bir yandan fabrikalarda köle gibi hiçbir hakları olmadan calıstırılırken , diger yandan sistemli bir asimilasyonun hedefi oluyorlardı yıllardır...

cin'in bu politikalarına tepki olarak kardes bildikleri türkiye'den yardım istemislerdi defalarca...
hatta bir uygur türkü , istanbul da kendini atese vermisti...
cevap alamadılar.

aslında onlara cografi olarak uzak olsak da , akrabalık bakımından son derece yakınız.
yani kan bagımız var...

ayrıca onlar da müslüman...
din kardesiyiz yani birde...

aslında insan olmaları bile yeterlidir ya , neyse...

simdi bir yerde isyan cıkıyor , devlet sıkıyönetim ilan edip bütün ulasım imkanlarını kesiyor ve soykırıma baslıyor...
yani Türk olmalarını gectim , insan bunlar sonucta...
gönül istiyor ki mazlumun yanında olan(!) halkımız filistin e yapılan soykırıma nasıl ses cıkardıysa , simdi de ses öyle cıkarsın ...

ama yok !

protesto eden sadece bir avuc uygur türkü !

simdi bazı sorular var ;

onlar , filistinlilerden daha mı az müslüman ?
yoksa Türk oldukları icin mi farklı muamele ediyoruz ?

yani samimiyet dedigimiz sey burada ortaya cıkıyor...
israil'i protesto edince cennete gidecegini zanneden bir takım cühela , arap olmayanları insandan saymıyor mu ?

kim bu ise bir one minute diyecek ?
din kardeşlerimiz diye ağlayıp, soy kardeşlerinin katline göz yumanlardır.
ümmetçilerin ve solculARIN iŞiDiR. SAMiMiYETSiZ VE iŞE YARAMAZ BU iKi KiTLENiN ORTAK BiR PAYDA BULABiLECEĞi AKLIMA GELMEZDi.
doğu türkistan'a ağlayıp darfur katliamına yıllardır sessiz kalanlara benzer insanlardır.
samimiyetsizlikte sınır tanımayanlardır. oaradaki türklere ağlayıp buradaki kürtlere ses çıkarmayanların sergilediği samimiyetsizlikten biraz daha kabul edilebilirdir yine de.
müslüman vicdana sahip olmayan insanlardır. müslüman vicdan, mazluma etnisitesini sormaz. önceliği onun zulumden kurtarılmasına verir. ülkemizde, islam olmayı arap olmakla eş gören islamcı romantikler; yıllardır uygur'lara yapılan zulmü görmezden gelmiştir.
olmayacak duaya amin deyip, olacak duaya da tövbe diyenlerdir.
Elbette bu katliamı eleştirmemek, lanetlememek, protesto etmemek olmaz. Zaten pek çok yazar pek çok güzel şekilde işlemiş bunu. Çin bu işleri yeni yapmıyor ama. Daha önceden de yapıyordu. Ama bugün kimsenin ağzı onların ekonomik gücü karşısında açılmaz. Herkes bir yerde onlara bağımlı çünkü. Ya çin mallarıyla ya da çin'de üretim yapan fabrikaları ile ekonomilerini ayakta tutuyorlar. Ölenler öldükleri ile kalıyorlar sadece. Bizim bazı gazetelerimiz bile olayı uygurlu işçilerin başlattığı yönünde haber yapmışlar. Sanki bu onca insanın öldürülmesini haklı kılarmış gibi. Ama yine de düşünmeden de edemiyorum. dünyanın jandarması olmak bize mi kaldı? filistin'de olay olur biz, bosna'da olay olur biz, gürcistan'da olay olur biz, kıbrıs'ta biz, azerbeycan ve karabağ'da biz. Hep biz, hep biz. keşke gücümüz yetse de tüm bu haksızlıklara, ölümlere karşı " durun" demekten fazlasını yapsak. Ama bazen yapamayacağımız ya da elimizden bir şey gelmeyeceği gerçeğini de kabul etmemiz lazım. Bizim bu ulusal geleneğimiz yüzünden doğru düzgün bir dış politika geliştiremez olduk. Orada olanların hemen dibinde onlarca Türki cumhuriyet daha olduğu aklımıza geliyor mu hiç ? Kaldı ki bunların bazılarının durumları bizlerden daha iyi durumda. Ama onların ses çıkardığını görmedim henüz. Kendimizden çok onları eleştirmemiz gerekmiyor mu? kendimize fazla yükleniyoruz bence. Türkiye, ne yazık ki dünyadaki savaşları durdurmaya yetecek kadar gücü olan bir ülke değil. Bizim kendimizi paraladığımız olaylarda taraf olduğumuz kesimin bizim onları benimsediğimiz kadar bizi benimsemediklerini de hatırlatmak isterim. Bosna gibi. Yaşanan onca olaya rağmen bir birlik işareti görmedim onlardan. Lübnan, filistin hatta bunlara Azerbeycan da dahil. eurovision yarışmasında kalp işareti yapmakla olmuyor bu işler sadece. Kıbrıs'ı kaç ülke tanıdı bu bizim uğruna eylemler yaptığımız ülkeler arasında acaba? Bugün için Kıbrıs'ı bizim dışımızda tanıyan yegane ülke Pakistan'dır. Ne Azerbeycan ne de bosna tanımamıştır. Ne de başka bir Türki cumhuriyeti.... Ermeni soykırım yasasının ilk geçtiği ülkelerden biridir Lübnan. Hani dostluk kardeşlik Sadece bize mi özgü bu? Biraz daha sakin olmamız gerek bence. Her şeye fırlıyoruz ama desteksiz. Elbette orada ölen insanlara yazık, elbette çin'i lanetliyoruz. Ama bu ülke geçmişinde kendi insanlarını, gençlerini öldürdü meydanlarda. Uygur'a mı acıyacak ? Her şey ekonomide biter. Ekonomisi güçlü olan ülkenin yaptırım gücü de fazla oluyor.
Yavşak oğlu yavşaklardır. Çünkü aileleri burada birinci derece suçludur.Çocuğa adam akıllı bir milliyet bilinci yerleştirmemiş,bunun yerine çöllerde sıçan bedevileri örnek ve ulu göstermişlerdir evlatlarına.Evlat masum mu?Elbette hayır.Evlat çok büyük bir müslümansa ,eğer dinleri dediği gibi hoşgörü diniyse caniliğe karşı bir dinse buna da karşı çıkmalıdır.Unutmamalıdır ki orada müslüman insanlar da var."Hz muhammed arap yaşasın araplar" diyen bir zihniyetin ürünü olan bu yavşakları sıkça görürsünüz.Genellikle halk otobüslerinin çevresinde bulunurlar.O kadar hayrandırlar ki pis akrabalarına otobüslerdeki arapça yazılara bile el sürerler.
yıllar önce sizin fikir babanız çıkıp, ''doğu türkistanda türkler zulüm altında inlerken ben nasıl kalkıp güneydoğudaki insanlara kardeşim derim'' demişti.

götünüzden element uydurmayın bu ülkede sizin gibi düşünenlerin dışında herkesin kanayan bir yara gördüğünde ciğeri yanar.
(bkz: rte)
türk kanından çok arap kanı mevcut türkiyede yaşayan insanlar.
(bkz: ümmetçilik)
mevzunun solculuk veya dincilik değil; türk düşmanlığı olduğunu açıkça gözler önüne sermiş insanlardır. yani insan derken, şeklen; hümanoid babında.

bu bağlamda; hrant dink öldüğünde istanbulu panayıra çevirenler, yüzlerce türk'ün ölmesine ancak sessiz kalacaklardır.

insan hakları derneği konuya gıkını dahi çıkartmayacaktır.

"müslüman kardeşlerimiz" geyikleriyle osmanlıyı ingilizlerle bir olup arkasından vuranlara, pkk teröritlerini kamplarında yetiştirenlere göğsünü siper edenler, sessiz kalacaktır.

mevzu türk düşmanlığıdır.

bazılarına göre müslüman olmayan türk türk değildir; ama ölen türk'ün türk olduğu için dini de önemli değildir.

hadi sünni/müslüman türk öldürülüyor; gıkını çıkart!
arap zihniyetine mensup ümmetçi insanlardır.
din ayrımı yapan ırkçılardır...
türklüğünden şüphe edilmesi gereken iki yüzlülerdir. dini, milliyeti, kökeni geçtim her şeyden önce onlar da insan ve onların da en doğal hakları olan yaşama hakkı ellerinden alınmaya çalışılıyor ve buna adam akıllı ses çıkaran tepki gösteren yok; ama doğru ya unutmuşum onlar türktü değil mi arap değil özür dilerim.
sesli veya sessiz olmalarının nedeni vicdanlarıyla ilgili değil dir. çıkarlarıyla ilgilidir.
kendince islamiyeti türklükten üstün gösteren benliğini unutan insandır..
islamiyetin yayılmasında türklerin etkisini göz ardı etmiş, günümüzün pis araplarını daha çok önemseyen fikir fukarasıdır.
yavşağın önde gidenidirler. hümanist tavırlar sergilerler birde. gerçi bunların filistin için gerçekten ağladıkları bile aşikardır. boş yere ağlamazlar, vardır bir hesapları.

filistin için ağlamayalım demiyorum, ağlayalım tabi. ama sadece filistin için de ağlama be mübarek... doğu türkistan'da, çin esareti aldında kıvranan soydaşlara da bir gram göz yaşını esirgeme.
çünkü doğu türkistandakiler türktür, müslüman olmaları önemli değildir, türkse sessiz kalınır.

riyakarlık dediğimiz bu işte.

akepeyi bu yüzden sevmiyoruz.
işin içinde tamamen kazanç meselesi vardır türklük üzerinden yeterince vuramayacaklarını bildikleri için türklük kimliğini kaybetmiş araplaşmış dindar kesimi müslümanlık üzerinden vurup daha çok para toplamayı amaçlamaktadırlar. bu gibi olayları nedense gündeme taşıyan yardım kuruluşları oluyor değil mi ? ha paraların kimseye gittiği yok direk cebe gidiyor onu da hepimiz biliyoruz zaten.

(bkz: deniz feneri)

şöyle de bir şey var tabi.
(bkz: türkiye deki bir kesimin arap aşkı)
(bkz: ümmetçilik/#18154651)
işte bu yüzden viva la israel diyorum sonuna kadar.
cahil insanlardır (bkz: arap aşığı insanlardır)