bugün

kemalizm hastalıgının pençesine düşmüş sevgili kemalist kardeşlerimizin sürekli içine düştükleri derin yanılgılardan bir tanesidir bu.

fethullah gülen'e ödül vermişler umrumda degil ne fethullah ne de bir başkası, kemalistler silahları ve kalemleri almış fethullah güleni eleştiriyorlar. okey ben de bu durumdan rahatsız oldum. ama bree hasta ruhlar atatürk övülünce niye aynı şiddetle atatürkü eleştirmiyorsunuz. atatürkü che guevara mı övdü, kimler övdü kimler örnek aldı bir araştırın bakalım.

bu nasıl bir çifte standarttır bu ne iki yüzlülüktür.

not; yazar kısaca şunu anlatmak istiyor. eger bir ülkeyi düşman kabul ediyor övdügünü yerin dibine sövdügünü göklere çıkarıyorsanız bunu herkes için eşit yapın. ya atatürkle fethullahı sevmeyin ya da ikisini sevin.
(bkz: anlaşılamayan önermeler)
(bkz: kimsin sen çık dışarı çık!)
"beşiktaş türkiye kupasını kazanınca kötü fenerbahçe kazanamayınca iyi" gibi bir önermedir.
(bkz: elma)
(bkz: armut)

alakasız iki kişiyi kıyaslamaya çalışma çabasıdır.
kısa devre yaptı başlık açalım;

fethullah gülen üstün hizmetlerinden dolayı barış ödülü alıyor amerikadan. tüm kemalistler tepkili, nedeni basit amerika gibi bir ülkeden ödül alan ancak ona hizmet eden bir adamdır.

atatürk bir çok devlet adamı tarafından övülüyor aralarında amerikalılar bile var. peki ne diyor kemalistler ;
atam 7 düveli zikti. hani be çocuklar amerika gibi kötü bir ülkenin övdügü, ödül verdigi kişiler kötüydü ne oldu size nutkunuz mu tutuldu.
(bkz: senin yazdığın türkçenin amk)
(bkz: okey ne lan)
fethullah gülen'le atamızı kıyaslayan beynine bir şey demiyorum zaten .
(bkz: kim lan bu erol egemen)
(bkz: fethullah gülenin avukatı)
o kadar çelişkili bir durum ki biri dahi çıkıp böyle böyle diye nedenini anlatamıyor. ortada tamamen saçma bir durum var sonuçta.

iki kişi biri fethullah digeri atatürk ikiside çeşitli şekillerde amerikanın övgüsüne ve ödülüne sahip olmuş. bu çelişkiden çıkmanın yolu yok tamamen bir paradoks olmuş çünkü, atatürk iyi bir liderdi ondan övdü deseler yine ikilemde kalacaklar çünkü burda kemalistlerin eleştirdigi iyilik kötülük degil tüm dünyanın nefret ettigi amerikanın övgüsü veya ödülü.

olaya şöyle bakalım;

hayatta öyle insanlar olur ki ne söylese kesin altında bir bk vardır dersiniz. genellikle sözlerine güvenmezsiniz, iyi dedigini kötü, kötü dedigini iyi kabul edersiniz.

işte amerikada böyle herkes için ama kemalistler için degil sanırım. bakınsanıza fethullah'a ödül verilemez ama atatürk övülebilir.

olamaz kardeşim ben amerikanın ne ödülünü isterim ne övgüsünü.
Cemaat ve ülke lideri olmak arasındaki fark gözardı edilmemelidir.
(bkz: fethullaah kim ak ya)
(bkz: m fethullah)
(bkz: m kemal)
fethullah gülen'e verilen ödül ile ilgili haber;
http://www.cnnturk.com/20....odul/616397.0/index.html

atatürk'ün övüldügü ülkelerin başbakanlarının yer aldıgı link;
http://forum.bilgenesil.c...tat-rk-hakk-nda-s-ylenen/
ben bir hipotez kuracağım ama cümle kuramıyorum un örneğidir.