bugün

tamamen saçmalıktır. bir ideoloji uğruna savaşan kişiyi karalamak için ne gerekiyorsa yapılıyordur. herkes anlamak istediğini anlamaktadır.

edit: göze sokma çabası zaten defalarca "babası öldü kur'an'ın" cümlesinin tekrarından gayet net anlaşılmaktadır. *
görülemeyen hakaret ediştir. birkaç kez baktım ama hakaret yok burada yahu! kur'an yetim diyor. Kur'an'ın babası öldü diyor(ki büyük ihtimalle hz. muhammed(s.a.v)'den bahsediyor). kur'an için ağlıyor adam yani. neyin peşindesiniz yahu?

tamam abi bu adam eleştirilsin. ama böylesine aptalca değil.
ayrıca kaçırdığım biryer varsa aydınlatınız beni.
art niyetli olduğu baştan belli; videonun kesilip izlettirilmesi, aralarda çarpa çarpa kendi anladıklarını insanlara anlatmaya çalışmalarından. bu videodan benim anladığım ise; evet kuran yetim, çünkü insanlık için bizler için olan bu kitabın açıp bir sayfasını dahi kimse okumuyor, kuran evlerde hep kıyıda tozlanmış şekilde, o kitap onun için değil. adam gayet kendini eleştiriyor, kuran'ı okuyacak nesli yetiştiremedim bende, sahip çıkamadım sizler gibi diyerek. ha amacı ne seslendiği kişilerde farkındalık oluşturup daha çok okunmasını sağlamak. **
illuminatiyle ittifak yapan birinden beklenebilecek doğal bir davranış.
Görülmemiş bir düşüncedir ve kabul edilemez. Bu tür düşüncelerle beyninizi yıkayabilirler. Dikkatli olmalıyız.
beynini kullanabilen insanlar için yanlış olduğu anlaşılabilen durum.
gerizekalı insan sıçmıklarının vardığı son nokta. neresinde hakaret var adam kur an yetim kaldı diyor eline alıp öpüyor yetim kaldı demesinin nedeni ise islam ın yabancı ülkelerde tanınmaması, ezan sesinin duyulmaması. yapmayın bu adamı sevmiyor olabilirsiniz ama böyle aptalca iftira atarak sadece o adamı yüceltirsiniz kendinizi aptal yerine koyarsınız.
edit: eksileyenler şakirt değilim. hayatınızda bir kerede yaftalamadan önce düşünün, şu at gözlüklerini çıkartın.
duyduğunu anlamayan geri zekalıların iddiası.
lan adam kur'an'ın yüzyılımızda sahipsiz kalmasından dem vuruyor sen ne diyorsun amk?
mecazdan metafordan anlamayan nesle aşina değiliz!
arkadaki ''hurrraaaaaağğğğğğğğğğğğğğğhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh'' seslerinden duyulamayan hakarettir. bu ne lan?
benim bu kimselerle ve gruplarıyla alakam yok; fakat allah var yani hakaret içeren bir şey yakalayamadım. video da bilirkişiler tarafından hazırlanamayacağına göre fettullah düşmanlarınca saptırılmış bir video diye düşünüyorum. eğri oturup doğru konuşalım. allaha şirk koştuğunu söyleyen arkadaş neye dayanarak nasıl emin olarak konuşmuş çok ilginç.

allaha şirk koşmak allahtan başka ilah tanımak demektir sayın arkadaşım.

"kur'an'ın babası öldü" diyerek resmen allah'a şirk koşmamıştır.

belki sakıncalı bir konuşma olmuş olabilir ama niyette kuranın babası olarak kasıt edilen peygamberimizdir.

yani burada ne dense boş aslında. insanlar videoya, objeye, nesneye göre değil kendi dünya görüşü üzerinden yorum yapıyor.
fettullah kötüdür dolayısıyla konuştuğu da kötüdür gibi bir genelleme üzerinden gidildiğinden konuşulanların bir değeri yok. bana islam ilmi üzerinden bu adamın yanlış yaptığını açıklayabilecek birileri varsa buyursun bekliyorum bizde aydınlanalım. yoksa fatihayı bile bilmez bir adamın buraya gelipte bu adam şirk koşmuştur demesinin hiç bir değeri yok.

haaaaa bir de; bu adamınki şirk koşmaksa hallacı mansura geçmiş olsun diyorum. ve geride bıraktıklarına da. vahdeti vücud inancı günümüzdeki tasavvufta hala yerini korumaktadır. onlar napsın peki şimdi.
bu devirde hala videoları kesip biçip iftira atmaya devam eden insanların olduğunun göstergesidir.

müslüman insanlar bu oyuna gelmeyiniz.

kur'an yetimden kastı bu işte. anlayana...
kesinlikle şakirt yada fetullahçı değilim. yalnız islam coğrafyasının bu emperyalist güçlerce yetim kalmasından anlaşılacağı gibi gerçekten inandığımız kitap yetim kalmıştır öksüz kalmıştır. evet eleştirelim yargılayalım fakat bu coğrafyanın cahillikten bu hale gelmesinin nedeninide düşünüp acaba neden diyip sorgulayalım. yoksa daha çok yetim kalacağız. yüreğinizde allah korkusu olmasada humanizm olsun. ateist bile olsanız zülmü alkışlamayın diyebiliyorum ancak.
Arkadaki seslerden korktuğum videodur.18+ falan yazar insan.Abi şoktayım şuan bu insanlar ne içmiş yok içmeden böyle iseler o daha kötü.Yani bir şeyi kendinden daha çok sev yada ne bileyim ulaşılmaz bir noktaya koy yinede öyle sesler çıkmaz abi.Beyin yıkama dedikleri bu olsa gerek.
arkadaki seslerden duyulamayan hakarettir.

(bkz: cehennemden gelen sesler)

http://www.youtube.com/watch?v=Kx50wNdcMGo
buradan çıkarıyoruz ki; god is dead.
nur içinde yat nietzsche hocam.
olmayan hakaret. adamın fikirlerine karşı olabilirsiniz, adamı ülke için tehdit görebilirsiniz ama bu birine iftira atmayı gerektirmez. kuran'ı anlamıyoruz o yüzden yetim kaldı diyor. ama arkadaş sırf laf atacağım diye saçma sapan bir video yapmış.
olmayan durumdur. eğriye eğri, doğruya doğru konuşalım. her ne kadar fetullah gülen ve oluşumundan haz etmesemde, bu videonun adamın mecazlarını çarpıtma amacıyla kasıtlı çekildiği çok açık. reha muhtar ana haber bültenleri gibi 3 dakikalık görüntede 2 cümleyi arka arkaya 40 kere tekrarlamak gibi ucuz yollara kaçılmış. cidden komik.

aynı şeyi cemaat yaptığında, küplere binen insanların, bu videoya bu şekilde yorumlaması da aslında ne kadar acınacak bir durumda olduklarının göstergesi. ek olarak videonun esas kaynagı kemalist blogspot muş. *
hemen şimdi atlar laik arkadaşlar, babası öldü derken, peygamber efendimizden bahsediyor. aklı başında düşünebilen herkes bunu anlayabilir. tabi bazı arkadaşlar düz mantık olduğu için, höhhh fettullah gülen kur'an-ı kerim'e hakaret ediyor yeaaa diye ortalıkta dolaşabilir.
o söylerse bir hikmeti vardır, sen söylersen zındık olursun babından bir durumdur. vaiz ve fedaileri coşmuş, kendilerinden geçmişler, ağızlarından çıkanı kulakları duyuyor mu acep, ismail abiye sormak gerek. ah cehalet ah, sen nelere kadirsin.
din düşmanlarının kelimeleri cımbızla çekip anlamsızlaştırarak bütüne saldırma stratejisini ortaya koyan saldırıdır.

akıl ve izan sahibi herkes bütün olarak ele aldığında konuşmanın niyetinin ne olduğunu gayet açık anlayabilir.
tevil kaldırmayacak ifadelerle konuşmasıdır. o değilde videoda sürekli duyulan, bağırış çağırış halinde maymun sesleri var. sanki kafeste kavga çıkmış gibi. sesler montaj mı acaba ?
Hakkında ne kadar konuşulsa da villalarda yaşar, parayı da bok gibi götürür. Dinine sadık değildir aslında yobazdır. Kendisine saygı duymam kendisine saygı duyanlara da saygı duymam... Kasası yetim hakkıyla dolan bir adamdır, iyi hak yer.
--spoiler--
- canım çıksın yetimmm! mucks (öpüyor kitabı)

+ ciyaaak! huuu.

--spoiler--
söz konusu vaazı başından dinlemeyip, bektaşi dedesi gibi işine yarayan kısmı alan, darbeci paşalarına yalaklık yapanların karalama aracıdır. behey gerizekalı demek geldi içimden, hiç mi kitap okumadın, hiç mi teşbih görmedin hayatında? edebiyat dersine beden eğitimi hocan mı girdi?
yarın öbür gün başka kitap çıkartacağının göstergesi olan durum. *