fethullah gülen in, yapılan bir araştırma sonucu en çok oyu alan insan olarak en büyük düşünür seçilmesidir. haberin yorumunda cemaatin oy yagdırması sonucu bu olayın gerçekleştiği bildirilmiş.

iŞTE O LiSTEDE iLK 20'YE GiRENLER

1- Fethullah Gülen
2- Muhammed Yunus
3 Yusuf El KAradavi
4- Orhan Pamuk
5- Atzaz Hassan
6- Amir Halit
7- Abdülkerim Suruş
8- Tarık Ramazan
9- Myhammed Mamdani
10- Şirin Ebadi
11- Noam Chomsky
12- Al Gore
13- Bernard Lewis
14- Umberto Eco
15- Ayaan Hırsi Ali
16 -Amrtya Sen
17- Ferid Zekeriya
18- Gary Kasparov
19- Richard Dawkins
20- Mario Vargas Llosa

http://haber.mynet.com/de...aziran2008/X1214219243546

önemli not: bu entry bir haberin özeti niteligindedir. eksilenmesi tuhaf gercekten. yoksa fethullah gülen i ben mi seçtim sanıyor acaba bazıları. valla yok öyle bir şey.
(#3573558)
Zaman , vakit ve buna benzer kesimlerin oluşturduğu web sitelerinde oylamaya açıldığı , forward mail olarak : " Allah rızası için girin " tarzında giriş cümleleriyle cemaat kesmini ayağa kaldırdığını düşündüğüm , buna bağlı olarak da sonucu belli olan oylama oluşumu .
internetten oy kullanan abilerin daha entelektuel in tanımını bilmemelerine rağmen bu kişiye oy yağdırmalarına karşın gerçekleşmiş olay, gülünecek bir hadise, hatta hasiktir beee diyenler bile oldu buralarda .
bizim şakirtlerin oy atın diye millete baskı yaptıklarını biliyordum. bir mail yönlendirmesidir aldı başını gitmişti. belliydi bunun olacağı.

--spoiler--
Prospect dergisinin editörü de Guardian'a konuşarak Zaman gazetesinden sonra oyların çığ gibi büyüdüğünü söyledi ve bir itirafta bulundu: Bu anketten önce Fethullah Gülen diye birini tanımıyordum.
http://www.medyatava.com/haber.asp?id=45480
--spoiler--
düşünerek varılması zor bir seçimdir. kuşkusuzdur ki, bu seçimde bulunan insanlar da dünyanın en büyük düşünemezleri* sıralamasında başı çekeceklerdir.
- bugün ne düşündün fethullah
+ ağlamayı düşündüm abi
- aferim .
süper bir haber vallahi. bekliyorduk zaten yıllardır. bir gün bi manyak çıksın da düşünür seçsin diyorduk. ha, tabi kalıp falan yok, denyoyuz ya biz. büyük düşünür olunca olur diyoduk. ama çözüm gecikmemiş, oy sistemi kurulmuş ve yüzyılın seçimi gerçekleşmiş. harika yahu.

büyük düşünür ya şimdi? mesela kim var orada? gary kasparov. la kasparovun düşüncesine sokayım, vezirini de alsın gitsin. al gore var sonra. dünyayı kurtaracakmış.. peh.

bak ama fetullah gülene. adam düşünüyor. düşünüyor ve hayatı anlıyor. hayatı anladığını nereden mi anlıyoruz? adam ağlıyor arkadaş, ağlıyor yahu. gerçekler acıdır geyiği var ya, hah işte o geyik değil. bak fetullah amcama, gerçeği gördükçe derin derin ağlıyor. hey gidinin efesi.

mnakoduğum düşüncesinin hacmi de ölçülebiliyor ya, ben daha ne diyim. büyük düşünür ne lan? nasıl büyük düşünür?

kasparov fareleri düşünürken fetullah gülen filleri mi düşünüyor? nedir?

büyük düşünürlük. hey yavrum..
hiçbişey değil, oy verenlere yazık lan. salya saçarak oy veriyosun, oy verdiğin adam en büyük düşünür oluyor.. lan gavat, elin sırtında asalak yaşayacağına sen düşün, seni seçsinler. yook, anca sağa sola tapsınlar mnakii.

daraldım billahi.
'genç beyinleri yıkama planlarını düşünüyordur' -!düşüncesini!- oluşturan olay.
(bkz: çağımızın sokrates i fethullah gülen)
fethullah gülen en büyük düşünür seçildi belki ama hala kendi aklıyla düşünemiyor olması ne üzücü ahh...

kitabında çalıntı varmış.
alıntı değil basbaya bildigin calıntı.
http://hurarsiv.hurriyet..../haber.aspx?viewid=509188
müridlerinin ne kadar sıkı çalıştığının bir göstergesidir.
"feylosof top 100"de bir numara.
ilgili olarak,
(bkz: beni siz delirttiniz)
doğrudur. çünkü kimin aklına ''din istismarı yapıp zengin olmak'' gelebilir ki?!
Çarkıfelek'te de Mali Asena'yı ünlü düşünür seçtiğinden pek dikkate alınmaması gereken durum. Bırakalım bu mevzuları. Millet aç kardeşim.
insanlara neden bu kadar battığını merak ettiğim durum.Hadi diyelim Fetullah güleni cemaatinin oyları birinci yaptı ulan denyolar 4. olan da orhan pamuk.Gerçi soyle bır çelişkide var türkler ermenileri katletti gibi aslı astarı olmayan sacma bir seyi eserinde soyleyen pamuk 4. oluyor bisi yok,dinlerarası diyalog gibi bir projeyle elın yamyamını ınsana ceviren okullar acmak sacma oluyor oylemı?
hadi kocum ooohhh gelsın eksiler serinledım vallahi..
ne düşünmüşte bunu haketmiş sorusuna içi dolu fıçıcık cevabı ancak verilebilen, düşünmekten çok usta malı satan bir tiyatrocu da denilebilir. mütedeyyin insanların sadece bir kısmı bu kişiye sempati, sevgi ile bakarken önemli bir çoğunluğu bu tiyatrocuya öfkelenmekte, hatta bazen alenen eleştirmektedirde. amerikanın düşünürlüğünü yaparken neden rusyada yasaklanmaktadır bu adamın faaliyetleri; bunu düşünene ne veriyolar?
(bkz: kol)
ilker yasin'in en iyi spiker seçilmesi ile eş değer durumdur.
fethullah gulen in en buyuk dusunur secilmesinden çok orhan pamuk'un nasıl olupta 4. olduğunun tartışılması gerektiği durum.
olmasi muhtemel olan bir durumdur. cunku dusunur olmak icin illa ki komunist, humanist olmaya gerek yok. en buyuk dusunur olarak adolf hitler de secilebilinirdi. ama anladigim kadariyla dusunceye gore degilde kisiye gore oy verildigi icin fethullah guleni birinci secmisler. yoksa su son yuzyilda yasamis ve fethullah gulenden cok daha iyi olan dusunurler vardir mesela; cemil meric, necip fazil kisakurek, iskender pala, ben vs.
kendin çal kendin oyna durumu.
hurriyetim.com da da en büyük entellektüel olarak seçildiğine dair bir haber var. orhan pamukda 4 üncü sıradaymış. gerçekten ikiside çok entel adamlardır. kim seçmişsse helal olsun. ben türkiyedeki seçimlerin, dünyadaki en şaibeli seçimler olduğunu düşünürdüm ama bugün daha şaibelisini de gördüm...

http://www.hurriyet.com.t....asp?gid=229&sz=62495