bugün

suçsuz değildir malesef. iyi yırttı yine.
şikeden aklandığını söylemek maalesef gerçekten tam bizim gibi kültür seviyesi düşük ülkelere yakışan bir durumdur. daha önce de yazmıştım kimseyi salak yerine koymaya gerek yok. öncelikle aziz yıldırım'a bir operesyon yapıldığı doğrudur ve bunun temizlenmesi de güzeldir ancak şu vardır. şu an mahkemenin beraat kararı vermesi esasla ilgili değil usulle ilgilidir. çünkü kaydedilen telefon görüşmelerinin, çekilen görüntülerin, toplanan delillerin hiçbiri türk ceza kanununa uygun olarak mahkemeden daha önce izin alınarak toplanmamıştır. o yüzden de bunların türk ceza hukukunda delil olarak kullanılması mümkün değildir buraya kadar sorun yok ve bu yüzden de beraat etmeleri kadar olağan bir sonuç yok. daha önceki mahkeme bunları delil kabul edip ceza verdi, fakat şu an yapılan yeni yargılamada ise olması gerektiği gibi kanuna göre delil kabul edilmediğinden beraat kararı çıktı. ama bu delillerin hiçbirinin gerçekliğini ortadan kaldırmadı, spor hukukuna gelince de o deliller ışığında zaten karar verildi.o deliller ışığında fenerbahçe'nin şike yaptığına hükmeden spora dair kurumlar hangileri?
1-) mehmet ali aydınlar tff'si
2-) yıldırım demirören tff'si
3-) uefa
4-) fifa
5-) cas

zaten daha önce de belirttim, velev ki fenerbahçe şike yapmadı, o zaman 1 beşiktaş maçı için bile dünyayı ayağa kaldıran fenerbahçe yöneticileri neden cas davasını geri çektiler? bu takım 2 yıl şampiyonlar ligine gidemedi 100 milyon euroya yakın para ve tarifi yapılamayacak prestij kaybı ve ömür boyu taşıyacağı şikeci yaftasını yedi. buna rağmen neden cas davasını geri çekti, çünkü dediler ki, "bu deliller ışığında dava yapılırsa, iş küme düşmeye kadar gider, davanızı çekin 2 yıl da gitmeyin paşa paşa şikenizi kabullenin". bunun sonucunda da fenerbahçe bunu kabul etti ve cas davasını geri çekti. şimdi ise tazminattan bahsediliyor, komik olmasın hiç kimse.

sonuç olarak şike dosyasının kapandığına sevindim ama tüm bu olaylara ergenler gibi "fenerbahçe'nin şike yapmadığı kanıtlandı, fenerbahçe aklandı" gibi yorumlar getirildikçe gerçekten yaşadığım ükeden utanır hale geliyorum. keşke bunu diyenler sadece taraftarlıktan böyle konuşuyor olsalar ama maalesef fanatiklikten değil cahillikten böyle konuşuyorlar.
Maalesef hala şikeden aklandığını zanneden zavallıların olduğu kulüp. fb şikeden ceza almıştır hatta az bile almıştır! sportif cezalar verilmiştir ki bugün yalandan aklandıkları süreç ise adli süreçtir. hani şu şike ortaya çıkınca apar topar değişirilen sporda şiddet yasası nezdinde yargılandıkları!
biat ettikleri akpnin talimatı ile 17-25 aralık yolsuzluk ve rüşvet rezilliğinin örtülmesi taktiği olan cemaat yaptı yalanının yüzü suyu hürmetinedir!
Adını 2011 yılından bu yana, şikebahçe olarak değiştirmemekte ısrar eden kulüp sanıyorum.
acilen 4-1-3-2 sistemine dönülmeli aksi taktirde sen unut o şampiyonluğu..
her sene şampiyonluğa oynayan canım takımım.
bugünde türkiye nin en büyük kulübüdür. yarın da olacaktır.
birlikte nice güneşli günler göreceğimiz.
Allah yerine şikeye şaibeye tapan takım..
18 ekim 2015 kayserispor fenerbahçe maçındaki mete kalkavan denilen çocuğu nereden bulmuşlar bilmem ama baya baya faydalı oldu şu ana kadar. güzel transfer.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
yazmayayım yazmayayım diyorum yine yazmadan duramıycam belli oldu. kanımca bu sezon fenerbahçe'nin yaptığı temel 2 tane hata var. biri sezon diğeriyse kadro planlaması.

sezon planlamasındaki en büyük hata, yeni kurulmuş bir takımın kendisine hedef olarak şampiyonlar ligine, hem de seribaşı olmadığı bir durumda, 2 ön eleme turu atlayarak katılmayı seçmesi. bu nerden bakarsan bak hayalden öte gidemeyen bir hedefti. bu hedef doğrultusunda peki fenerbahçe ne yaptı; normal bir hazırlık dönemi geçirmek yerine futbolcuların birbirlerini daha iyi tanıması için sadece hazırlık maçı yaptı. antrenör veya kondisyoner falan değilim ancak fenerbahçe'nin sahada yürüyecek hali olmamasına daha mantıklı bir sebep bulamıyorum.

kadro planlaması konusuna gelirsek fenerbahçe büyük yıldızları transfer edip lig seviyesinin çok üzerinde bir kadro kurdu. hatta her pozisyonda rahatlıkla oynatabileceği 2şer oyuncu var. kanımca sorun da burda başlıyor. futbol, basketbol gibi sürekli oyuncu değişikliği ile takım rotasyonunun ayarlanabileceği bir spor dalı değil. takımın as oyuncuları ve yedeklerinin belli olması gerekli. fenerbahçe gibi 23 tane birbirine çok yakın düzeyde bir kadro kurarsanız kafanız karışır. aynı 11de ısrar ederseniz kadronun hakkını veremiyormuş hissine kapılır, aksine her maçta da farklı oyunculardan yararlanmak için farklı kadrolar sürmeye kalkarsanız ise bu sefer de takımın birbiriyle oynama alışkanlığını oluşturmasına engel olursunuz. bugün fenerbahçe ilk 11inde kaleci volkan, nani ve kjaer dışında banko ilk 11 oyuncusu denebilecek isim yok. her maç oyuncular, daha da kötüsü sistem değişiyor.

zaten van persie sorunu da burda patlak veriyor. sen bu kadar üst düzey bi oyuncuyu bir maç 11 oynatıp diğer maç 70te oyuna alırsan o oyuncudan fayda alamadığın gibi hem yönetimle hem de taraftarla karşı karşıya kalırsın. hadi bunları yapmayıp çift forvet sahaya çıkayım dediğin zaman ise takım rakip kaleye bile gidemez, çünkü fernandao ve rvp birbirini tamamlayan oyuncular değiller. fernandao çift forveti carlos tevez gibi gerekirse ortasahada 10 numara pozisyonunda da oynayabilen, dar alanda hızlı ve çabuk bir oyuncuyla; rvp ise sow gibi bitiriciliğinin yanında sahada gezebilen hatta kanatta oynayabilen bir oyuncuyla oynayabilir. rvp ve fernandao beraber sadece baskı kurulan bir maçın son dakikalarında oynarlar.

işin özüne gelirsek sezon öncesi hazırlık dönemi geçtiğine göre o konuda yapılacak bir şey artık yok. vitor bunu akademisyenliğiyle çözsün artık. diğer kadro planlaması konusuna gelirsek vitor'un radikal kararlar vermesi gerekli. önce sistemini, sonra da bu sistemde maksimum verim verecek oyunculara "sen ilk 11 oyuncususun" hissiyatını vermeli. yoksa 1 maç caner oynasın ama h.ali de formda o da birazcık oynasın, bu maç 3lü ortasaha oynayalım diğer maç diego'lu ortasaha yapalım kafasıyla giderse pereira fenerbahçe'nin bütün rekorlarını kırabilir.
Nasıl koyduysak inliyorlar efenim durduramıyoruz.

benfica maçı 2-1 oldu amk yarrakları nabeeeer.
Zamanında bazı takımlara fena koymuş takım.. ee bunu gururuna yediremeyen ezikler bir şey olduğu zaman hemen laf sokmak için fırsat kollar.
Fenerbahçe aşktır.. kıskananlar catlasin.
Şu kedigiller nasıl bir gerizekaya sahipse artık Benfica yı Fenerbahçe sanıyorlar. Bak o Portekiz takımı, siz fransız takımısınız. Bizimle alakası yok bugünkü maçın.
Oleeeey.

https://www.youtube.com/watch?v=yyNEDwFVT7g
Ömürlük tutkum. Bitmeyecek kavgam. Babamın emaneti.

Bir gün belki ben de çocuklarıma alex'i anlatacam, tıpkı babamın bana Rıdvan'ı anlattığı gibi.
çok ürkütücü kadrosu olan ama onun % 10'u kadar oynayan takım.

görsel

şu ileri üçlüyü görünce heyecanlanıyorum. Bildiğin üç oyuncu da premier lig seviyesinde ama mal vitor kullanamıyor...

umarım şu iki maçta bizi oynanan futbol mest eder yoksa vitor'a yol göründü.
Iyi kadro kurunca şanssızlik yaşıyor kadro dandik olunca başarılar kazanıyor. böyle de kabız ve cunup bi takım.
Dedemde fenerliydi babamda ve bende fenerliyim.

Ayiks.
görsel

Seviyorum işte var mı diyeceğin. *
Takım ferrari şoför araba kullanmayı bilmiyor. Hoca gitmeli. Evet.
Alt yapıdan çıkarttığımız yeni ozanlara milyon eurolar verecek enayi takım.

2009-2010'da son hafta şampiyon olduk enayilikleri sayesinde, üstüne gittiler young boys'a elendiler şampiyonlar liginden 15 milyon euro ayak bastı aldık tek türk takımı olarak.

Yani özetle son 5 yılda kakaladığımız topçular dahil nereden baksan 50 milyon euro girdi bursaspor'un kasasına.

Sağol fener. Senin enayi taraftarın yandexe giredursun, biz seni söğüşlemeye devam edelim.

Ahaha..
hem derdim hem dermanım.
hem hüznüm hem mutluluğum.
hem yaram hem merhemim.
hem dostum hem düşmanım.
hem dünyam hem ahiretim.
hem cennetim hem cehennemim.
kısacası:
tüm hayatım.
çok seviyoruz be abi.
türkiye'nin en güzel renklerine sahip spor kulübüdür.

genel anlamda en başarılı türk spor kulübüdür. sadece futbol değil, hentbol, masa tenisi, bilardo, yüzme, basketbol ve daha bir çok spor dalında sürekli ülkeye madalya ve kupa getirir. (aldığımız yelkenli birinciliklerini saymıyorum bile.)

25 ekim 2015 fenerbahçe galatasaray maçını kazanacak takımdır ayrıca.