bugün

teselli olarak fenerasyon abileri kupa verecek kendilerine. onlar vermezse emre yatar zaten finalde.
Bugün kutlama yapacakları için sevindiğim taraftar grubu. Yakın arkadaşlarım da dahil çok zor zamanlar geçirdiler, psikolojileri yıprandı.

Hatta başarısız başkanlarının gazına gelip saçma ve boş işlerin peşine de düştüler ama bu kupa onları kendilerine getirir belki.

Edit: ya da kendilerine gelmeyi reddedip 5 yıldız peşinde koşa koşa galatasaray'ın beşinci yıldızına daha kısa sürede ulaşacaklar.
bugün ilk defa kupa görecek olanları epey vardır..
görsel

Swh...
Bu ne yav. Olm çok samimi lan. Hamburger reis.

https://youtube.com/short...RjihW2UYCQ?feature=share4
Başkan adayı şişman var ehehe.
görsel
9 sezondur şampiyonluk görememiş taraftar grubu.
Allah gerçekten sabır versin. Adamlara lansmanı yapılan logolu 5 yıldızlı formaları sattılar şimdi de maçlara yıldızsız forma ile çıkacağız diye başkan açıklama yapmış.
Yine sezon başı havaya girdiler

Biz bu filmi çok izledik.
görsel
tek işi fenerbahçe' ye toz kondurmamak ve galatasaray' a saldırmak olan bölümü antipatik olan taraftar. zerre sevmem.
ancak, her ne kadar sayısı azalmış olsa da, diğer takım taraftarlarına saygı duyup onlarla iyi geçinen, iyi niyetli, şuurlu, objektif fenerbahçeliler de var. onlar candır.
bak tadic tadic diyorsunuz eyvallah iyi futbolcu da şunu unutmayın bu sırplar dünyadaki en kindar ve çirkef insanlardan birileri. bu adamla en ufak uyuşmazlıkta arızanın kralını çıkartır bunlar ve siksen oynamaz. onun haricinde işler iyi gidferse katkısı olur ama işte sizin de sıkıntı kale kısmen boş. neticede bu sene de zor gibi sizin için bakalım artık neticede maçlar sahada oynanıyor.
gene her zamanki gibi gs li arkadaşlara dert olmuş taraftarlardır. son sayfada bir tane fenerbahçeli entrysi yok. gene kendileri çalıyor kendileri oynuyor avrupa fatihi takımın taraftarları.

lan oğlum bugün maçınız var maçınız. sözlükte kendi takımınızın maçının başlığını bile açmıyorsunuz gene işiniz gücünüz fenerbahçe. bırakın fenerbahçeyi biz düşünelim bu kadar hassas bu kadar duyarlı olmayın kendi takımınız ile dertlenin.
Kimin yazdığını bilmiyorum da şöyle bir entry gördüm sözlüğe giriş linkine basarken: “ sen hamsi kafalı fener düşmanı, diğerleri de aynı, siz mi otoritesiniz futbol konusunda ? “
Peki, tamam, o zaman bundan sonra futbol hakkındaki görüşlerimizi belirtmeden önce fenerbahçe taraftarından izin alalım.
Futbol konusundaki otorite taraftarmış.
En yüksek futbol otoritesi olduğu için futbol hakkında yorum yapmadan önce kendisinden izin alınması gereken taraftar.
Sözlükte futbol yazmadan önce ona mesaj atıp onay almayı unutmayın. Ne de olsa onlardan 15 sene fazladır futbol izliyor olsanız bile futbol bilgileri, objektiflikleri, centilmenlikleri ile hepimizin canına okuyabilirler.
Onlar dışında herkes fenerbahçe düşmanıdır, fenerbahçe üzerine oyunlar oynanır. Bizim kulübümüzü ne kadar sevdiğimiz önem ifade etmiyor çünkü fenerbahçe var.

Not: bilmeyenler için eksi butonu ortadadır. Bilenler 5 saniyede eksiler zaten. Özür dilerim, haddim olmadan değerli ve ubermensch fener hakkında yazdım. Kafayı yemiş bir holigan olarak haddim olmasa da yazdım işte. Siz yine eksi oylayın nicke bakıp.
Fenerbahçe taraftarı diğer tüm taraftarlardan farklıdır.
minnacık ülkenin kimsenin ciddiye almadığı mahalle takımı ile oynarken üste bir de öndeyken ve turu 99% geçmişken tribünde polisten dayak yemeyi gerektirecek ne yapmış olabilirsiniz acaba?
007 kadar Fenerbahçe kompleksi olan birini görmedim. Seninle iyi anlaşırız 007 ama acayip bir Fenerbahçe kompleksi var sende. Öyle böyle değil.

Minnacık ülke dediğin Slovenya, Hırvatistan ve Sırbistan gibi çok sıkıntılı bir ülke. Oralarda her zaman böyle kavgalar oluyor.

Konu ise şu. Maribor tarafları bizim tribüne gelip, bizim maç öncesi açtığımız pankartı söküp götürüyor. Şimdi suç kimde güzel kardeşim? Biz de gidip geri alıyoruz pankartı. Taraftarlar arası kavga çıkıyor. Oç sloven polisi de bizlere biber gazı sıkıp stadı terk etmemizi istiyorlar.

Şimdi bi avrupa maçında rakip takım taraftarları sizin tribüne gelse, açtığınız bayrağı ve pankartınızı söküp götürse, Gidip alınca da o ülkenin polisi sizi stat dışına atsa ne yaparsınız?
niye kompleks yapalım güzel kardeşim ben zaten galatasaray taraftarıyım yani kompleks yapacaksam daha büyük takımları kompleks yaparım. merak ettik sorduk işte sağolsun mmbg de cevabını verdi özelden anladık durumu uzatmadık. yani siz kadıköyde seyircisiz maçta bile ceza almış kulüpsünüz insan ister istemez acaba ne oldu diye merak ediyor haliyle. yani size de hiçbir sey sormaya gelmiyor ha (bkz: swh)
Fenerbahçe gsden büyük kulüp zaten dostum. Sizin şampiyonluktan çok, bizim şampiyonluğu kaçırışımız ülkede daha çok konuşuluyorsa, yapılan transferlerde, maçta galip gelse de gelmese de, her anlamda her zaman fb daha çok konuşuluyorsa, daha çok reyting yapıyorsa büyüklüktendir. Çünkü diğer takımların çapı Fenerbahçe'ye yetmez. En basiti Yeşilçam bile Fenerbahçe bir kere. Son 5-6 yıldır daha çok başarılı oldun diye fb'den büyük değilsiniz.swh. O zaman city ingiltere'nin gelmiş geçmiş en büyük takımı. United, Liverpool falan hikaye. Ya da napoli milan'dan büyük. Ahahaha.
--spoiler--

fenerbahçe gsden büyük kulüp zaten dostum. sizin şampiyonluktan çok, bizim şampiyonluğu kaçırışımız ülkede daha çok konuşuluyorsa, yapılan transferlerde, maçta galip gelse de gelmese de, her anlamda her zaman fb daha çok konuşuluyor,

--spoiler--

işte o dediğin büyüklük sadece lafta. hiçbir istatistiki veri olmadığı için de sizdne başka kimse ciddiye almıyor bunu..

misal; olmayan şampiyonluğa 10 dk sevinip sonra olaya uyanıyorsunuz şampiyonluk kaçmış oluyor tabi ki bu olay daha çok konuşulur çünkü izahı olmayan şeyin mizahı olur.

kamuoyu galatasaray ın şampiyonluklarına alışık yani bu durum normal karşılandığı için insanlar bunun özel olarak konuşulacak bir sey görmüyor olabilir normal...

yeşilçam ın fenerbahçe olmasının yegane sebebi de rahmetli ertem eğilmez in fanatik fenerbahçeli olmasıdır bak bunu da söyliyim sana bu kıyağımı da unutma (bkz: swh)
Spor konusundaki yorumları otorite olduğunu kanıtlayan ubermensch taraftar. Bu otoritenin taraftarı olduğu bir takım elbette eleştirilemez. Şampiyonlar ligine en son 15 sene önce gitmesi ve 9 sezondur şampiyon olamaması bu gerçeği değiştirmez. Onlar ahkam keserken bize susmak düşer. Neticede hem futbol hem basketbolda avrupa kupası kazanmış tek türk kulübüdür fenerbahçe. Gerçekler mi ? Gerçekler değil fenerlinin düşündüğü önemli, evet.
Bir fenerbahçeli olarak söyliyim, fenerbahçe taraftarının çoğu maldır. Şımarık zengin bebesidir çoğu. Kendi oyuncusunu ıslıklar. Trabzon maçında fb 3-0 önde iken rossi bir topu çapraza doğru sürüp pozisyonunu kaybetti diye homurdanmalar, yuhalamalar yükselir hemen. Çok koşan, çalışan oyuncuları sevmezler. Şovmen oyuncuları severler. Topla şov yapan, klas hareketler yapmaya çalışan adamları severler. Bi oyuncu topu alsın, çalımlaya çalımlaya gidip gol atsın isterler. ilk 11e 4-5 tane santrfor koyunca takımın hücum oynayacağını ve her maçı 4-5 golle kazanacağını zannederler. Kimseye kredi tanımazlar. ilk sene sampiyon yapamazsan direk yollarlar. Her sene baştan kadro kurar, yeni teknik adam getirirler. Bu şekilde şampiyon olucaz sanırlar.

Daha yazardım ama anlamazlar, o yüzden kendimi yormayım.

Sözün özü, bu takımın yıllardır şampiyon olamamasının en büyük sebebi, bizzat kendi taraftarıdır. Herkes layık olduğunu bulur.
Tüm büyük kulüplerin taraftarları aynı kırılganlığa sahip. Tribün ile taraftar ayrımını iyi yapmak gerek. Fenerbahçe' nin tribünü dediğiniz gibi çekirdek çitleyen bir hal aldı ve destek olacağına köstek olmaya başladı. Ben bir fenerbahçe taraftarı olarak çok transfer yapıp her şampiyon olunamayan sene sonunda hoca gönderilmesine karşıyım. ismail hoca gibi kulübe aidiyet hisseden insanların kulüpte uzun yıllar kalmasını ve yıllarca beraber oynayan sadece ufak takviyelerle yoluna devam eden kadro yapılanmasını savunuyorum. Bunu yapan takım zaten çok az bu ülkede. Ekstra bir bilgi de vereyim süper lig şampiyonluğu şampiyonlar ligine gidemediğin takdirde somut olarak bir şey kazandırmıyor üç gün seviniyorsun sonrasında yine borç batağında kulüp. Türk kulüplerinin iyi yerlere gelmesi için hazır oyuncu transferinden ziyade çekirdekten oyuncu yetiştirip Oyuncu satması lazım kur farkından dolayı Mali durumlar çok büyük sıkıntılara yol açacak. Bir dortmund seviyesine gelmek bile 10 yıl sürebilir. Avrupa' nın elit kulüpleriyle olan farkı Galatasaray gruplara kaldığında acı bir şekilde tecrübe edeceğiz.
güncel Önemli Başlıklar