bugün

hafta sonları caddeye dogru bir yürüyüş yapmak isteyenlerin önünden gecebilecekleri güzide liselerimizden.
vaktinde karı kız davası yüzünden bir gencin bir genci öldürdüğü okuldur.ortamı ve adı ile her zaman popüler olmuş ama başarısı ile her zaman ezik kalmış okuldur.dengi sayılan galatasaray lisesinin yanında ezik kalmıştır.kızlarının güzelliği ile istanbul anadolu yakasının en gözde okulu olmuştur.bağdat caddesinin göbeğinde yer alır.tiki ve conconları ile aleme cihana delikanlılık yaparlar.
vakt i zamanında öldürülen kisinin kalipso kralının kızı yüzünden öldürülmüs oldugu *, benim de bu sene mezun oldugum, sadosuyla, kamiliyle tam bir bütün olan okulum. bi ara cıkan kavgadan dolayı bütün arkadaslarımı basmüdür yardımıcısının odasında allah allah nidalarıyla tokatlayan hocalar da vardır.ben ucuz yırtmıstım.son senemiz diye bise demedik öldürüolardı allahsızlar. *
(bkz: vur dedik öldür demedik)
(bkz: ilimdar kalkan)
bazen her lise önünde görebileceğiniz acayip kılıklı insanlara misafirlik eden bir liseydi. hala var mı bilinmez ama asılmak için yaratıcı cümleler kuran bu arkadaşlarımızın 'şştt fenerliler ben de fenerliyim gezelim mi' gibi lafları hala kulaklarımızdadır.
Hocaların alanında iyi olduğu, 25 kişilik sınıfları olan bir okuldur kendisi. son yıllarda bir olay yaşanmaması dikkat çekicidir.

sınıfların arasında da uçurum vardır zira bir sınıf bütün gün test çözerken diğer bir sınıf sadece eğlenmesine bakar.

okulun öyle bir matematik hocası vardır ki bu okulu ben yarattım havası vardır, ders verdiği öğrencinin kağıdını çözer, kuzeniyle hep bir artislik halindedir

hele bir fizik hocası vardır derste annesiyle konuşmak gibi bir eğilimi vardır.
bir hoca da minicik etekle okulla gelir, kısaca bu okul anlatılmaz yaşanır.
müdür-müdür yardımcı ahalasinin tamamına yakını galatasaraylı olmasına rağmen(ben bıraktığımda oyleydi), fenerbahçe'den bağış koparabilmek adına okulu sürekli sarı lacivert renklere boyatan eğitim kurumudur. sonunda forum formatına bağlamayacağımı bilsem yüzlerce entry sıçabileceğim başlıktır bir de. *
(bkz: fenerbahce lisesi 2003 mezunları)
dışarıdan göründüğün aksine genelikle tikylerden daha çok varoşlardan gelen öğrencilere sahip olan,başarısı giderek düşen bünyesinde birçok marjinal sima barındıran lise ilyas dayı saadettin hoca ve gül aras lisenin renkli kişilikleridir
her tören yapıldığında başta müdür olmak üzere =
- oğlum,kızım siz buraya bir marka olarak geliyorsunuz yavrum
şeklinde monologlarla egoyu tavan yapıp sonra kıyafet kontrolünde
-olum nerden geldin sen?
-kartaldan hocam
-defol git nerden geldiysen üstünü değiştir gel oğlum
tarzında biçok saçma diyalogların yaşandığı amaçsız siz lise olmamsına rağmen tek olumlu taraf olarak bilindiği üzere kızların nadide bir çicek edasıyla dolandığı fıstıklar okulu !! :D

-tabi burda okuyan bir (bkz: liseli genç kız) ı kandırmak isterseniz eğer altınızda garanti

+1 adet spor araba
+1 kalamış marinada yat
+3 5 popüler oklda yaşanmıslık
+100 200 kez fenerde (bkz: burj tesadüf) gibi mekanlarda zaman geçirip piyasa olmak
+babanızın sağlam bir fabrikatör hatta ceo. tarzı baba parası yiyen hayatta hiçbir zorluğu üstüne almayan relax bir tip olmak
kısaca
+hayat felsefesi (bkz: içimdeki piç bırakma beni hiç)şeklinde bir kafa yapısına sahip olan tipler

şansınızın olabilitesi bunun gibi yazılmamış kurallardır. (bkz: ben yazdım oldu)
- 2004 yılında yapılan bir cuma töreninde müdürünün bir öğrencisine "oğlum sen! burnunu karıştıran!" diyerek onu afişe ettiği,

- Yine müdürünün, asıl ceket renginin lacivert olmasına karşın siyah ceketle okula gelen öğrencilerine "siyah ceketliler çetesi" adını verdiği,

- mükemmel bir edebiyat öğretmeni ve müdür yardımcısı olan Gül Hocasıyla,

- kızlarının dillere destan oluşuyla,

- enteresan sorularla öğrencilerine "gülsem mi, ciddiye mi alsam" ikilemini yaşatan tarih öğretmeni Sado'suyla,

ve son olarak tarafımdan "hayatımın en güzel anılarının geçtiği yer" olarak adlandırılan, mükemmel dostluklar hatta kardeşlikler kurduğum, öğrencilerinin bazılarıyla görüşemesem de çok özlediğim, bazılarıyla zaten hiç kopmadığım, Bağdat Caddesi üzerinde Göztepe'de bir lisedir.
(bkz: fenerbahçe lisesi 2004 mezunları)
bir zamanlar önündeki kaldırımda kuşu kalkmaz müdür yazan okul.
değişik davranışlı hocaları,manyak bir müdürü olan ,kızlarının gerçekten dillere destan olduğu muhteşem arkadaşlıklar kazandığım istanbul bağdat caddesindeki okulumdur.
(bkz: fenerbahçe lisesi 2009 mezunları)
1 mayıs 1977'de şehit düşen (bkz: jale yeşilnil) isimli bir devrimci şehide sahip okul.

http://www.dayanismaveiletisim.org/?p=422
bir galatasaray lisesi değildir.
hayatıma öss denemeleri çözmek için ayrılan boş derslerden ve hepsi birbirinden eğlenceli ders kaynatma faaliyetinden başka bir katkı sağlamamış olan okul. şimdi ise anadolu lisesi olmuş kendisi. cv'me bu ayrıntıyı hemen eklemeliyim.

ama ne yalan söyleyeyim, okul bize kavgalarıyla, kaşarlarıyla, sınav sırasında "hocam bu sınav nedir? çok zor!" diye sitem ettiğimizde "ben ders anlatırken siz arkada daşşak geçiyirdiniz" gibi bomba bir cevapla zaten kalem oynatamadığımız sınavda bizi ortadan yarıp geçen hocalarıyla hayatta başka bir tecrübe yaşattı. en azından olaya bu tarafından bakmaya çalışıyorum.

allah her çocuğu bu tip okullardan uzak tutsun. hele karakteri bozulmaya müsait biriyse koşarak uzaklaşmalı bu okuldan!
bir zamanların hababam Sınıfı'nı aratmayan ama şimdilerde nasıl olduğunu bilemediğim güzide okul.

90'lı yıllarda okuyan gençlik, caddeye bakan ön kapıdan tırmanıp kendini sahile, sandal kiralamaya atardı. mutlaka başka bir grup da boş boş pineklemek için imza Pastanesi'nin yolunu tutardı. okul bahçesinin neredeyse her noktasında rahatça sigara içilebilirdi. tahir Arslan'ın müdür, kamil Kiraz'ın müdür yardımcısı olduğu yıllardı. ha bir de türkan Kiziroğlu adında bir müdür yardımcısı daha vardı ki çok asabi, evlere şenlik bir kadındı.

kısa tanım: din hocası cevat Atasever'in de unutulmaz hocaları arasında olduğu, her şeye rağmen hatırlanmaya değer okul.
eski okumdur efendim. kızları afettir. sonra güngörene taşındık ayrıldık.
Ortaokulu üç sene okuduğun 90 larin Bağdat caddesinde havalı bir okuldu.