bugün

dün akşam ki maç sonrası küstah young boys teknik direktörü Vladimir Petkovic tarafından söylenen sözdür. ulan beşiktaşlıyım ama sen nasıl böyle bir söz söyleyebilirsin? bu tip süpriz elemeler her zaman olabilir. artislik yapmanın ne lüzumu var? inşallah bir sonraki maçlarda başka bir türk takımına denk gelir de sözlerini yediririz. seni bosnalı sırp seni!

not:sözlükte sırp seovi mevcut. mütemadiyen eksiliyor..
vladimir petkovic e katıldığım söylemdir..zira bazı takımlarımız avrupa da 8 yedikten sonra , çok iyi ders alıp bir daha yememişlerdir.
(bkz: fatih terim)
çok da doğru söylenmiş sözdür. zira topun yuvarlak olduğu doğrudur ama isviçrenin kasaba takımına yenilmek fenerbahçe için gerçekten de güzel bir derstir. zaten bir spor klübünün başkanı gazetecilere:
-arkadaşlar benim için dayakçı diyorlar söyler misiniz ben sizi hiç dövdüm mü?
yahut
-arkadaşlar belediye bana yol yapmam için izin vermiyor. belediye takımları ligden çıkarılsın!!!
diyebiliyorsa yani takım böyle bir zihniyetle yönetiliyorsa zaten bu takım young boys'a değil gay boys'a bile rahatlıkla yenilebilir.
son derece yerinde çıkarımdır.

fenerbahçemiz için sağlam bir ders olmuştur. herşeyimizle daha iyi olduğumuz bir takıma eleniyoruz, elenmeyi bırak adam çatır çatır topunu oynayıp iki maçta da seni sahadan siliyor! olacak iş değil yahu! uzun zamandır takımıma bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum, son trabzon maçı da dahil olmak üzere! o maçta bilmem kaç tane pozisyona girdik, rakibi oynatmadık ama olmadı! olabilir tabiki, hep diyoruz işte "futbol asla sadece futbol değildir!" bu yüzden çok seviyoruz! sen mücadeleni vereceksin, olsun, varsın yenil! eğer bir insan gerçekten ben taraftarım(!) diyorsa bu durumda bile sana olan sevgisini, güvenini kaybetmeyecektir! seni ölümüne destekleyecektir ki sonuna kadar biz böyle yapacağız!

futbol, futboldan anlamayanların "ne o lan öyle, 22 topçu bi topun peşinden koşuyor!" demelerinin çok ötesinde bi kavram, gerçek anlamda bi yaşam tarzı futbol. senin senede yüzbinlerce doları götürmen değil bizim derdimiz! senin bilmem kim ile aşk yaşadığın değil bizim derdimiz! senin nerede hangi villayı aldığın da değil bizim derdimiz! bizim derdimiz fenerbahçemiz, rengimiz, armamız, tarihimiz! futbolu bireyselleştirmiyoruz biz! bizim için gökhan, volkan, emre vs. o kadar önemli değil! bizim için fenerbahçe var yanlızca, ebediyen!

velhasıl kelam; olmadı fenerbahçem, yakışmadı büyüklüğüne bu yaptıkların... üzdün, kırdın bizi! ama arkandayız hep, bugüne kadar olduğu ve bundan sonra da olacağı gibi! hep diyoruz ya;

korkumuz ölmek değil; seni yanlız bırakmak...

sonuna kadar yanındayız fenerbahçem, sonunda kadar!
Young boys teknik direktörünün haddini aşarak yaptığı konuşmadır.
Kimsin ulan sen Türk takımı hakkında ders oldu falan diye konuşuyorsun?Hayatında kaç kere gittin şampiyonlar ligi'ne?
Affedersiniz ama G.tü kalkmış beyefendinin, bir ön eleme turu daha var, orada young boys(girls)'a muhtemelen çok güçlü bir takım çıkacak, o zaman da onlar 5-6 tane yer akılları başlarına gelir.
edit:Beşiktaşlıyım
Bir tarafları kalkmış teknik direktörün galibiyetin sevinciyle ne olduğunu unutarak yaptığı açıklamadır. Bırakın sevinsin. zaten rakibi ajax olmuş sanırım onlar 5-6 atınca dersin kralını görürler. Fenerli değilim bu arada.
sözlükteki fenerbahçelileri duygulandıran entrylerin girildiği başlık. fenerbahçeli olmamasına rağmen söz konusu açıklamaya tepki gösteren, nihayet avrupada her takımın en başta türkiyeyi temsil ettiğini hatırlayan, böyle düşünen birilerinin olduğunu görmek, dün akşamki ağır sonuçtan sonra bir nebze teselli olmuştur. young boys teknik direktörünün ukalalığına içten içe hak veren koyu bir fenerbahçe taraftarı olarak, bize kısmet olmadı ama diğer türk takımlarına avrupada başarılar diyorum...
(#8900069)
vlademir petkovic'in haddi olmadan söylediği bir sözdür.bir trabzonsporlu olarak benim bile petkovici dinlerken içim acıdı.türkiyenin en populer takımı,şok transferlerin türkiyedeki en büyük üstadı,pas trafiğini ve organizasyonları en iyi yapan takımı,son 10 yılın motor takımı denilen fenerbahce bu hallere düşecek takımmıydı sorusunu sormak gerek,resmen rezillikti ama sağlık olsun,fenerbahceye uefada başarılar dileriz..
gayet yerinde bir açıklama.benim de futbol takımımın değeri rakibin sadece çeyreği kadar olsa, kendi evimdeki 2-2 lik skordan sonra rakibe beraberlik yettiği halde gidip kendi evlerinde gözlerini bile açtırmadan yenip gelsem yapacağım açıklama.
ne desin adam ne demesi lazım!
bu takımda götüyle top kurtaracak kadar şımarık penaltı noktasını kazacak kadar şuursuz bücür boyuna bakmadan sağa sola tekme atıp küfreden çirkef adamlar mevcutken bu adamları götünün üstüne oturtup yıkılmış numarası yaptırabiliyorsan böyle açıklamalarda yapabilirsin demektir,hakkıdır.
umarım ders olmuştur.
vlademir söyleyince küstahlık olup rıdvan söyleyince normal olan sözdür.(maç sonu yorumunda rıdvan aynısını söylemiştir.).
fenerbahçe uefa avrupa ligi'nde yoluna devam etmektedir. Galatasaray'lı kuzenimle maçı seyrettim ve tam bir milliyetçi ve sırp düşmanı olsam da kuzenim sayesinde bugün OKF BELGRAD takımını desteklemekteyim...