bugün

bugun tv'de izleyip beni derin düşüncelere iten (etkileyici bir sözlük terimi bulmalıyım, heh gark eden diyeyim bari) ali şen iddiası. nedense bana kenan evren'in "eyaletler" demecini hatırlattı. yoksa ? lan ? fenerbahçe cumhuri... ?

cümlede en çok takıldığım yer ise cümlenin fiili. insan vurguladıkça ayrı bir hâz alıyor.

şimdi bu 4 kelimelik müthiş dizilere şarkı yapıyoruz.

yuvadır kuşlaraaa
örtüdür toprağaaa
can verir doğaya
fenerbahçe yurdumda

lay lay lay lay hobareyyyy

ali şen kusmadan
almadık kupa bırakmadan
her insan bir kupa
almalı yurdumdaaaa

lay lay lay lay hobareyyy
babayı alır denebiir karşılığında.
(bkz: zico onuncu haftada kovulur)
turgay şereni çagırıp yok artık ali sami demesinin tekrarı canlandı gözümün önünde.
"pazardan domates mi alıyon muhterem?" şeklinde sitem edilesi cümle...
geçen sene çeyrek finale çıkmış, bu senede yaptığı takviyelerle bomba gibi bir takım olmuş kanarya için taraflı tarafsız herkesin söylediği söz.
(ara: ihale)
(bkz: kimine bayram kimine kabus)
ne biçimde alacağı merak konusu olan etkinlik.
Geçen gün angelina julie, adriana lima, hilary duff, paris hilton ve ben bi cafede oturuyoruz.....
fenerbahçe şampiyonlar ligi kupasını alır, sonra aldığı bu kupayı hep bünyesinde barındırdığı türkiye kupası nın yanına da koyar, tören de yapar cümle aleme göstermek için...

ya aslında bu anlattıklarım da bir şeyler yanlış oldu ama bilemedim bak.
tanım yapabilen insanları heveslendirebilen önerme.*
sözlükte ne kadar fenerbahçe sevmeyen yazar bulunduğunu gösteren başlıktır. aynı zamanda fenerbahçe'nin başarılarını göremeyen yazarları da gösterir ki o yazarların birçoğu fenerbahçelilerin entrylerini bulup iyi veya kötü olsun sırf fenerbahçeli olduğu için eksilemektedir.
olmayacak şey değildir, zira fenerbahçe geçen sene şampiyonlar liginde hiç de fena sayılacak türden bir futbol oynamadı(şimdi bunu bir kabul etmek gerek). açıkçası ben de playstation esprisini milyon kez yapmış bir cimbomlu olarak geçen sene söylediğim lafların çoğunu geri almak zorunda kaldım. ancak yine de herhangi bir türk takımının bu kupayı kaldırması en azından bu zaman diliminde epey zor görünüyor. malum tecrübe büyük turnuvalarda epey önemli birşey ki, fenerbahçe iyi oynasa bile örneğin barcelona gibi başdöndürücü şekilde top çeviren takımlar veya manchester united gibi çok süratli hücuma kalkan ve geri dönen takımları elemesi çok zor. ha bu lafı tv'de söyleyen kişi muhtemelen fanatizmden dolayı sallamıştır, ona gülüp geçiniz. türk futbolu nasıl gelişir biliyor musunuz? burada o adam, "fenerbahçe kupayı alır" yerine "fenerbahçe çeyrek final oynar" derse gelişmeye başlar. zaten ondan sonra gerisi gelir...
mircea lucescu: fenerbahçe şampiyonlar ligi nde çeyrek final oynayarak zaten doğu avrupa takımları için şampiyonlar ligi almış gibi bir abaşarı elde etti. az önce fbtv de bunu dedi.
sonra da playstation ı kapatır yatar.
"şampiyonlar ligini değil de şampiyonlar ligi kupasını alır" diye düzeltme gereği duyduğum önerme.
"evet alır!" şeklinde tamamlanması gereken cümle.
(bkz: pederi alır)
önce elemeleri geçsinler de şampiyonlar ligini alsınlar demek istediğim önerme.
(bkz: mtk budapeşte)
(bkz: al bunu alamaz mısın)