bugün

fenerbahçe'nin yenildiği durumda sevinmesini bilen, daha doğrusu her zaman sevinen insan.. *

(bkz: galatasaray ın yenilmesine sevinen fenerbahçeli)
(bkz: beşiktaş yenilince deve kesen bursasporlu)
(bkz: fenerbahçe yenilince biz de yenilmiş sayıldık)
olur mu lan öyle şey!
ohh be kurtulduk. ya bu takım uefa kupasında karsımıza gelseydi. napardık ozaman be şeklinde sevinen adamdır. haklıdır kendisi. Galatasaray'ın bu bütün avrupayı yenebilecek güce sahip oldugu herkes tarafından bilinir. fakat fenerbahce karsında yaptıkları veya yapamadıkları da ortadadır.ne yapsın garip, kadıköyden agır bir fenerbahce yenilgisi yerine ikinci uefa kupasıyla dönmek istemektedir. *
(bkz: fenerbahce hayallerin takimidir)
'fenerbahçe taraftarı özel ya, onlar galatasaray yenilince her türlü arsızlığı yapıp bir teneke çalmadıkları kalıyor, diğer taraftarlar yapınca pek bir moralleri bozuluyor' diye düşündürten paradoksal dilemma.
fenerbahce nin yenilmesine sevinen besiktasli ile ortak duygularin insanidir...
katiyen normal ve davasında haklı bir galatasaraylıdır. fenerbahce kazanınca üzülürüm arkadaş ben, yenilince de sevinirim. ne var ki bunda? uefa kupasını aldığımız gece kutlamamıza sızmaya çalışan fenerlileri ne kavga gürültüyle uzaklatırdığımı ben bilirm. adamlar yas tutacaklarına seviniyorlardı, anlamadım gitti.
uefa kupası finalinde de saracoğlu sendromuna kurban giderek alt kalite bir takıma kupayı kaptırmak riskinden kurtulduğunu düşünüyordur, bu yüzden seviniyordur.

ama saçma bi gerekçedir tabii bu... zayıf takım, tur atlasa bile finale kadar elbette gelemeyecekti... galatasaray ise %70 ihtimalle finali oynayacak ve %51 ihtimalle de kupayı kaldıracak... hemi de oracıkta! saracoğlu'nda!
ultraslan grubunun "artık şampiyonluk yada avrupa başarısı istemiyoruz, kadıkoy'de galip gelmek istiyoruz" tarzından acıklamasına paralel olan durumdur.

isterseniz final oynayın, kadıkoyde şansınız yok! haddinizi bilin!
(bkz: eeööö ben yakalandım siz devam edin)*
türkiye ligi için konuşulduğunda hayati fonksiyonları normal seyirinde giden insandır. ama avrupa maçları için konuşuluyorsa bir bilinçsizlik sözkonusu olsa gerek. "akp'den nefret ediyorum, bundan böyle budistim" demek ne kadar saçmaysa, iki üç gebeşe kızıp da dinamo kyiv fenerbahçe'yi yendi diye mutlu olmak da o kadar saçmadır.
normal galatasaraylıdır. bu sevinmenin fenerbahçe'ye elenme korkusuyla alakası yoktur. çünkü galatasaray taraftarı bilir ki fenerbahçe uefa kupası'nda devam etse bile bir üst turda elenecekti. çünkü galatasaray taraftarı bilir ki fenerbahçe'nin avrupa'da başarısı yoktur. tek başarısı geçen sezonki şampiyonlar ligi çeyrek finalidir. onu da kendi başkanları aziz yıldırım bile "tekrar edilmeyen başarı tesadüftür" diyerek başarı olarak kabul etmemektedir. fenerbahçe yenilince sadece galatasaraylı sevinmemektedir; beşiktaşlı, trabzonsporlu hatta malatyasporlu bile sevinmektedir. ee beşiktaşlı, trabzonsporlu da uefa'da fenerle karşı karşıya gelmekten korkuyor diye sevindi diyemeyeceğimize göre bu sevinmenin nedeni son derece açıktır: kendisini her şeyin üstünde gören fenerbahçe'nin aslında hiç bir şey olmadığını görmesine karşı verilen tepkidir.
naylon milliyetçi olmayan, rakip takımı avrupa maçlarında desteklemekle ülke kurtarılmayacağını bilen aklı başında galatasaraylıdır.
doğru bir davranış yapan galatasaraylıdır. uefa finali oynarken arsenal'i destekleyen fenerliler olduğunu biliiyoruz. elimde belgeler var sayın aziz yıldığım... oh canıma değsin, demiştik bir cacık olmaz bu sene fenerden diye ama dinletemedik. bazı şeyleri öğrenmek için illa bekleyip görmek gerekmez.
(bkz: kiev otobüsü)
fenerbahçe uefa kupasında madara olmayacak diye sevinen galatasaraylıdır.
normal olanı yapan galatasaraylıdır. hatta biraz abartıp gerçek galatasaraylı bile diyebiliriz.
(bkz: beter olsun)
17 mayıs 2000 günü okuluna arsenal forması ile gelen fenerbahçeliden farkı olmayan hatta daha iyi niyetli bile diyebileceğimiz taraftardır.

her zaman doğru tarafta olmuş adamdır iddaadan çok para kazanır.
fenerbahcenin avrupada her yenildigi mactan sonra sorun yapilan galatasaraylidir!
yenildiklerine üzülmüyor taraftar, galatasaraylilara illa bir temas etmeden edemiyorlar adamlar, birakin kardesim bu gereksiz polemikleri, burda biz önemli degiliz, fenerbahcenin yenilmesi sorun bizim sevinmemiz degil!
fenerbahçelilerin duygu sömürüsü hareketlerine rağmen desteklemeyen galatasaraylıdır. aklı başındadır.

yok milliyetçi duygudan yoksunmuş, zartmış zurtmuş. sanki kadronun tamamı türkte, destek vermeyenlerini vatanını sevmeyenler arasına katıyorlar.
fenerbahçe nin avrupa da maç kazandığında mutlu olduğu kadar kaybettiğinde sevinen kişidir. açarsak biraz; eğer fener maçı kazanırsa ülke puanımız artar, türklük damarlarımız kabarır, bir kaç sene sonra şampiyonlar ligine 2 takım ile gireriz vs. bundan ötürü seviniriz. ancak fener kaybederse; en büyük t.şak konusu olacak ve bir sonraki iş günü galatasaraylı kişi için oldukça güzel geçecektir. aslında en azından ben böyleyim. yenmenizi istiyorum ve attığınız gollere seviniyorum ama bu kaybederseniz dalga geçmeyeceğim anlamına gelmez.*
standart taraftardır, genelde ezeli rakip yenilince sevinilir.
hain suçlamalarıyla karşı karşıya kalacak galatasaraylıdır. lakin bu karşı takım avrupa'da yenilince sevinme olayı tamamen taraftarların davranışlarından ileri gelmekte. örnek verecek olursak beşiktaşlı biri tam şu maç galatasarayı destekleyeyim avrupa'da diyecekken taraftarlarının beşiktaşın aldığı kötü bir sonuçta dalga geçmesi vb. hadiselerde galatasarayı avrupada destekleme düşüncesinden uzaklaşıyor. aynı şeyler fb-gs fb-bjk vb. için de geçerli. olay tamamen fanatik taraftarların antipatikliğinden kaynaklanmakta.