bugün

gereksiz bir sorudur cunku sigaranin fazlasi asla olmaz yani bir insan "19 dal benim bir tane bu dal gereksiz" diye dusunmez.
ilkokul (artık ilkokul yok ilköğretim var) yıllarının kafa siken zırva versiyonu için (bkz: fazla kalemi olan var mı)
(bkz: fazla bileti olan var mi)
(bkz: fazla mal goz cikarmaz)
lise tuvaletlerinin yurt çapında ısrarla kullanılan motto' sudur.
(bkz: sigarası olan var mı)
(bkz: her şeyin fazlası zarar)
yakında kapalı alanlarda duyulması çok zor olan soru.
(bkz: sigara yasağı)* *
dışarıda, liselerde hayatımızın her noktasında karşılaşabileceğimiz sorudur.Bu soruyu soran arkadaşa bir kaç tavsiyem var
1)ben o sigarı şimdi içmesem yarım saat sonra, ondan sonrakini bir saat sonra diye uzun bir liste yaparım sana.
2)Sigara lan bu fazlası olur mu?
3)adam gibi gel de ''sigaram kalmamışta, sende varsa verir misin'' de gel vereyim.* *
yaş 24 , sigaraya 3,5-4 sene evvelinden başlamama rağmen hiç bu soruyu sormadım. ama hep bu sorunun sorulduğu ortamlarda bulunmuşumdur. ve evet, hep ''var'' deyip uzatmışımdır mereti.
pis bir alışkanlığın içine batmış birinin,çaresiz duygusal isal durumu.
-yok
+hiç mi yok?
-??
-sezgin ver bir cigara
-yoktur vallahi
-ver lan bir cigara
-dur bakayım belki iç cebimde vardır, aaa vallahi varmış, az kalınca paketi attım sanmışım, demek ki atmamışım, eğer gerçekten paketi atmış olsam vallahi bu kadar aklımda kalmazdı.
repligini hatirlatan bir durum, halk arasinda bu insanlara at sineği diye tabir edilmektedir ve pek fazla sevilmeyen tiplerdir.
(bkz: avrupa yakası replikleri)
ıssız adada yalnız kalsa taşlarla 'fazla sigaranız var mı?' yazacak olan kişi söylemi,eylemi.
ilköğretimde "fazla kalemi olan var mı?" diye soran kişinin yetişkinlik döneminde sorduğu soru.
diye soran şahısa, sen bunu hep yapıyorsun bakışı atılır. ve kafalar başka tarafa çevrilir.
(bkz: Ekran yakan entryler)

Bir soru.
Ben kullanmıyorum dur sana alıp geleyim.
saçma sorudur. Fazla niye olsun amk. Evet.