bugün

entry'ler (44)

yeminetmemeyeyeminettim

bu entry'i nick altı doldurunca bildirim gelip gelmediği konusundaki merakımı gidermek için yazdığım doğrudur.

klimalı bir ofiste çalışmak

bu sıcaklarda içinde bulunduğum hede hödö. Sayfalar uçuşurcasına üfleşip duran klimaların elektriği eksik olmasın inşallah.doğru söyle kıskandın mı

iz bırakan kitap cümleleri

Bu okuduğun cümleyi sözlüğe yazarsan gıdıklarım götünü.

sevgilisi olmayan yazarlar siktirsin gitsin

(bkz: Sıranın devamı burdan mı)

kuru fasulyeye ekmek bandırıp yiyen insan

ne banacağdık? olsa da yesek lan. Valla. insan evladı gece gece hortlatmaz bu başlığı.
(bkz: açız hacı abi)

Ha bir de karadeniz usulü hakiki 'kuru' fasulye var. Onda suyu neyin olmadığından ekmek banamazsın istesen de.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

sabah uyandığımda gördüğüm rüyayı hatırlamaya çalışmak yerine rüyamı gerçekleştirmeye başlamalı bir an evvel. Felsefeyse felsefe.

yazarların sbs puanı ile lise tercihleri

Liselilere alıştık artık ama bir de ilkokullu da mı vardı aramızda dedirttiniz gece gece.
(bkz: bi bitmediniz)

sözlük yazarlarının itirafları

alfi ne zaman izlesem komşumuzu hatırlamadan edemiyorum.

cocaine

eric clapton'un adı üzerinde olanı kullanmaya sevkettiği haz veren güzel parça. Nabersiniz keşler?

sözlükte x kız mesaj attı, y kız bilmem ne tarzı entry giren yazarlara hem hayretler içerisinde bakıyorum, hem de haadde len diyorum. Tamam faal değilim belki ama mesaj konusunda anlattığının %1'i başıma gelse hani derim doğrudur falan.

(bkz: yazar burda azıcık dertlendim demeye getirmiş)

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

nick the chopper: baltayla bekleyen celladın hık deyicisi.

türk kızlarının fiziksel özellikleri

Türk kızlarındaki fizik önünde yürürken arkasından bakmayacak, bakamayacak türden değildir. Belki fazlalığı vardır, belki eksiği. Ama %50'sinin de fiziği vardır aga.

Tanım: iki göz, iki kulak, saç baş vs.

Dipnot: övülen veya övülmeyi bekleyen %50'lik kısım bana ulaşabilir.

uludağ sözlük mobilciler grubu

bir gün içinde herhangi bir başlığa 25ten fazla entry girildiğinde 2.sayfaya geçmek için tıklandığında tüm entry geçmişinin en başına sarıyor olması en büyük eksiğidir.

bir kadının en savunmasız olduğu an

tuvaletten gelen ince bir ses ile, tuvalet kağıdı uzatır mısın diyen o hali. sanırsın ki uçurumun bir kenarı.

*bira.fm gibi bi' oluşumda katkısı olan kişilerin müzik repertuarları beni her seferinde şaşırtıyor.

kötü espriye gülmek

kötü espriye gülünmeyebilir ama bir insan evladının yapabileceği en en kötü espriyse o, abi ne yalan söyleyeyim allah akıl fikir versin dercesine güldürebilir.

sevgiliye atılacak mesajı yanlışlıkla anneye atmak

*nokia s40 işletim sistemi olan telefonlarda mevcut olan, en son msj gönderilen numara şeysi yüzünden, gelirken bir şey lazım mı diye msj attıysan eğer annene, sonrasında hatun kişisinin msjı karışabilir.
(bkz: yazarın burda elleri titremiş olabilir)

öğretmen gibi ders anlatan öğrenci

*geleceğin öğretmeni olabilir. Her öğretmen öğrenciliğinde öğretmen gibi ders anlatmış olamayabilir fakat anlatanı bu mesleğe çeken bir şeyler var olabilir.

mahallede bisikleti olan çocuk

* mahallede henüz çocukların tabiriyle bisiklet sezonu açılmamıştır. Biz top oynarken bisikletine binmiş, direksiyonundaki dönen fırfıra, önündeki yoldan daha çok bakan çocuk yanımızdan geçerek, bisiklet sezonu açıldı der ver hep beraber çocuğun peşinden koşulur. Kimisi tekerleğine vurur, arka tekerleğine. Kimisi, sahi mi lan kimden duydun der. Ertesi gün mahalle bisikletli çocuk doludur. Öyle yer etmiş.

* her gece yatmadan burdaki entryleri okuyorum, artık bu alışkanlık haline geldi ve sanırım bünye bunu bir ihtiyaç olarak kabul edecek zamanla.

* entrysinde açık kapı bırakan yazarlara bodoslama msj atmaya kalkışıyorum, sonra diyorum bi' dur sana kadar kimse mi kalmadi diyerek.

* küfür ederken bile T9'a mı uyacağız demeyin, göze hitap etmiyor.

* mobile ile yazacak ya bu entrynin altında, sen ona bakma dizüstüm benim mobilim.