bugün

faturasızda 30 tl yüklemede sürekli bele$ler hava uçurken ve 30 tlye bi ton paket alınabilecekken akıllı telefon kullanıp telefonlarına para yeti$tiremeyenlere götüyle gülen yazar eylemi. ulan en azından kontrol sende. faturasızda fatura süprizi her zaman her insanı en az 1 kere bulmu$tur.
Faturada binlerce dakika ve sınırsız internet gibi şeyler daha ucuza denk geldiğinden kerizlik falan değildir, faturasızda yok sms için 20 tl internete 30 küsür, dakika desen ayrı, hem fatura üstüne cihaz bile alınıyor taksidin kalktığı şu günlerde büyük avantajdır o kazık olayları eskidendi geçin bunları.
ücretlendirme periyodu denen olaydan bihaber kişi eylemi.

faturasız: görüşme süreniz 3 dk 12 sn. ( 4 dakika haşırttı blackboard)
faturalı : görüşme süreniz 3 dk 12 sn. ( giren çıkan toplam 3 dk 12 sn )
Akıllı fatura, paket limiti vb. şeylerden habersiz cahiller bilmez fakat faturalı hattın varsa kendine uygun bir paketinde olursa uçuk faturalar görmezsin.
telefondan konuşmaktan aciz olduğu ve sms'e talim ettiği ş yerine dolar işareti koymasından belli olan insanın düşüncesi.
ben zengin gözüyle bakıyorum.oğlum hiç mi korkmuyorsunuz konuşma limitini filan aşarım diye.Tabi bu tarifen bitince dur filan geldi ama ne bileyim eskiden gelen bir korku demekki.
yanlıştır. oglum lan ben 2 gb internet, çodaçonlu hatlarla 7-24 sınırsız, her yöne 1000 smsi, diğer hatlarla 1000dk 55 tl ye kullanıyorum. hangi kontorlude bunu yapabilirsin hğğmm hğğğgm kupek * * *
Çağımız faturalı tarifelerinden bihaber olan yazar söylemi.
insan iki tuşa basıp sorgulayınca kendini ona göre ayarlıyor sonuçta. Bir de internet paketin örneğin bittikten sonra sınırsız yavaşa dönüyorsa problem pek kalmaz kanımca.
doğru bir bakıştır. çünkü burası Türkiye'dir ve burada tüketici kazıklamak, üzülerek söylüyorum ki, serbesttir.

cep telefonuna faturalı hat almak demek aynen şudur: gidiyorsun ilgili telekom şirketinin kapısının önüne pantalonu ve donu indirip bekliyorsun. ha adamlar seni zikebilir de, zikmeyebilir de, artık onların insafına kalmış durumdasın.

bu görüşümde ne kadar haklı olduğumu ben çevremdeki dostlardan defalarca yaşanmış olaylarla gördüm, sizin etrafınızda yoksa açın internette aratın, ne olaylar var, neler, tam aziz nesin'lik. adam faturalı hat sahibi, internet paketi almış, paket açıldı zannedip, internete girmiş 5 bin lira fatura gelmiş, efendim paket 1 gün sonra devreye girecekti, bu sitemizde yazıyor, siz gprs'den kullanmışsınız onun da bu şekilde fiyatı diye cevap dönülmüş vs. tabii burada gpsr'in neden o kadar pahalı olduğunu da sizlerin takdirine bırakıyorum, adam 2 dakika internete girmiş çıkmış eğer 5.000 TL geliyorsa, bu fiyat resmen dolandırıcılıktır ama kimi kime şikayet edeceksin baştan bu işlere izin verilmemesi lazım, vaktin çoksa tüketici mahkemesi var o da 6-7 ay sürüyor.

özetle, cep telefonunda faturalı hat kullanmak düpedüz kerizliktir. en güzeli milletin ne diyeceğine bakmadan, (aa fakir bu filan diye), faturasız hat alıp, uygun bir paketle birlikte kullanmaktır, bu ülkede faturalı hat rezilliktir... ayrıca faturasız hat, telefonu kaybedersen filan da daha güvenlidir, çünkü sen hattı kapattırana kadar birden 2-3 bin lira fatura karşına çıkabilir, bunun da çok örnekleri var.