bugün

ara ara izlediğim kadarıyla senaristler fatmagül'ün ahını yerde koymayacaklar, darısı ülkedeki gerçek fatmagüller'in başına diyeceğim ama;
(bkz: boş ümit)
(bkz: hüseyin üzmez))
fatmagül ün muayene sırasında ağlaması çok fena etti beni. empatininde bir sınırı var. kendime çeki düzen vermem gerek bu noktada. dizinin bu haftaki bölümü çok iyiydi, son da on numaraydı. umarım tekrar işleri karıştırmazlar, yaşaranlar aklanırsa daha da izlemem diziyi biline.
--spoiler--
30.bölümüyle beraber bende, bir yerlerden "talimat" aldıkları izlenimini yaratan dizidir. benim bildiğim fsn. dizisi çok ağır ilerleyen, mahkeme sürecini ebesinin şeyi gibi uzatacak olan bir dizi. ama anlaşılan artık türkiye'Nin gerçeklerini değil olması gerekeni ekranlara taşıyacaklar. artık suçlular cezasını çekecektir. yani bir nevi toplum idealinin ekranlara yansımasıdır ki bu beni çok mutlu etti gerçekçi olmasa da.
normalde bırakın ceza almalarını, bu tecavüzcüler fatmagülü taciz etmeye kadar işi ileri götürmüşlerdi gerçek hayatta da çokça rastgeldiğimiz üzere. dışarıda ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlardı. fatmagül istemediği halde (artık istiyor) tecavüzcüsüyle (öyle sandığı) evlendirilmişti. ama artık belli ki bunların sonu geldi.

-30.bölümü çok beğendim. hatta en iyi bölümlerdendi diyebilirim. bölümünde en güzel sahnesi fatmagül'ün devrim niteliğinde olan gülüşüydü. kerim nasıl kalp krizi geçirmedi hayret! bir halay falan çekmediğimiz kaldı. 30 bölümdür beklenen şeydi bu be. bir gülücüğe mest olduk. ama ben son sahne de "doğum günün kutlu solun" lafını ve bir de sıcak bir sarılmayı beklerdim. neyse artık onlar da başka zamana. belki kerim tutuksuz yargılanacağından gider bir yerde kutlarlar.

-şerdoğan ve züppe 3.selim'in mor renkli halleri beni çok datmin etti. selimin çocuk gibi zırlaması, şerdonun kuyruğu dik tutma çabaları çok eğenceliydi. o arada münir ile bizimkiler arasındaki tüm diyaloglar güzeldi. ama ben avukattan münir'e bir "keltoş" lafını da beklerdim son söz olarak.

-mustafa sen tam bir oro..... annenle marsa gidin orada yaşayın! ama önceden birbirlerine gülümseyerek bakan kerim ve fatmagülü görmen iyi oldu.

-meltemi de sevdim bu bölümde. reşat ve karısına postayı iyi koydu. akıllanmaya başlıyor gibi. annesini de sevdim bu kızın. hem daş hem iyi.

-asu kızım "sen salak mısın?" bu adamın tam bir kalas olduğu belliyken çocuk yapıyorsun adamdan. valla salaksın ve cezanı çekeceksin.

-emre sen ne meraklı bir nanesin ya. bir yürü git. çok komik gözüküyorsun öyle kulak kabartırken. size ne lan? size ne yani? ne bok yiyorlarsa yiyorlar. bu kadar meraklı olmayın. ayrıca coca cola reklamı konusunda gaye hanım kadar etkileyici değildiniz. gaye ne kadar arttırmışsa satışları, siz o kadar düşürmüşsünüzdür.

-fatmagül'ün elinde vekaletname, yatakta olduğu sahne'De fatmagül çok güzeldi. hatta bence zirve'ye bile oynar "fatmagül'ün en güzerl halleri" anketinde.

-benim tahminim meltem yüzük (kıymetlimizzz) olayını kullanarak vurala bir pas atacak, vural da iyileştikten sonra itiraf ederek bu pası topu doksana takmak suretiyle gol yapacak. hatta belki küçük bir ihtimal ama vural da fg. tarafından affedilebilir. zamanını bilemiyorum ama olay ortaya çıkınca bizimkiler istanbul'dan ayrılıp izmir'E gideceklerdir. bakalım, tahminimlerim doğru çıkacak mı.
--spoiler--
meltem in milletvekili babası gerçek hayatta olsaydı bu davaya dilediği gibi müdahale ederek olayın üstünü örterdi. hele de akp milletvekiliyse savcının vay haline. artık fizana mı sürülürdü yoksa uzaya mı bilmem. tabii dizide böyle olmadı. iyi ki de olmadı. senaryo icabı bile olsa adaletin işlediğini görmek insanın içini huzurla dolduruyor.
31. bölüm fragmanı;

[http:// http://www.youtube.com/watch?v=FdqtFVQ4HsU]
şöyle geyik bir dizi başlığında bile akp ye bok atabilme başarısı gösteren süper organizmaların olduğunu bize öğretmiş dizidir. kendilerinden dexter, lost, house gibi başlıklarda da bu süpersonikliği göstermelerini bekliyor, hayırlı günler diliyorum.
mustafa çıldırdı. fatmagül'ü halen çok seviyor, ona yeniden sahip olmak istiyor. (silah zoruyla da olsa) ama atı alan, üsküdar'ı çoktan geçti mustafa. artık ne yaparsan yap, nafile. o bence yine yaşaranların tarafında yer alacak. artık nasıl bir ifade verecek, bilemiyorum ama ifadesiyle erdoğan ve selim'i hapisten çıkaracak. 'ben borçlu kalmayı sevmem, hele ki sana' demişti erdoya. böylece ona olan borcunu da ödemiş olacak. benim tahminim bu yönde. bakalım tutacak mı? ne yani, dizinin sonuna kadar hapiste kalacaklarını mı sanıyorsunuz? en fazla bir kaç bölüm sürer bu süreç.

fırat çelik'i çok sevdiğim için mustafa karakterinin yaptığı şerefsizlikler hiç batmıyor gözüme. gerçi bu dizide tehlikeli bir adam varsa o da erdoğan yaşaran'dır. hapisten çıktıktan sonra seyreyleyin siz erdoyu.
31. bölüm fragmanını görünce eyvah yine mi tecavüz var diye düşündürttü. yeter yapmayın artık, zaten bu diziden sonra tecavüz prim yapmaya başladı, ali bile cemile ye tecavüz etti. bu kadar germeyin halkı. amaç mesaj vermekse, suçlular cezasını çeksin yeter.
dizinin sonunda kerim ölecektir. nerden biliyorsun diye soruyorsanız;
-televizyon tarihinin bütün filmlerinde kötü iş yapan ama sonradan iyi kalpli oldugunu anladigimiz kişilerine bakın hep ölür.
Mustafa gerçeğin ne olduğunu gördü ya ölsem de gam yemem.
--spoiler--
seni seviyorum fatmagül
--spoiler--
kerem fatmagülle elele olay mahalinden ayrıldı. bu dizi ikinci sezonu kaldırmaz.
fatmagül'ün bir repliği çok dikkat çekici;

''sana kırgın bile değilim mustafa, vicdanını rahatlat artık''

küfür etse bu kadar koymaz heralde..
vay be! kerimde de ne kol varmış kurşun yedi kanını akıta akıta fatmagülle elele çimenleri aşa aşa gittiler serin serin. çelik mübarek. *
sorunlu, çatlak yenge, tekrar zehirlemeye başladı. ne bela kadındır bu mukaddes ya? akıllınmadı gitti.
hadi yenge çatlakta bunlarda mal mı? nan çocuğu bile bu kadar uzun süre kandıramazsın. gene senaristlerin çıkmazı salak saçma konu dolandırma işte.
--spoiler--

fatmagül: iyi misin
kerim: çok iyiyim
--spoiler--
senaryo aşamasında kerem 'in halini ve tavrını her kim belirliyorsa son derece başarılı bir iş çıkartıyor.

ancak esaslı bir erkek onun gibi davranışlarda bulunur. pardon! hap, içki ve tecavüz hariç!

edit: tecavüz etmemişti sahi. göz yuman bu.
iki ayda bir on beş dakika bakarak takip edilebilen dizi.
gece gece dışarı çıkması hemde salak mustafa için.
görsel
onun suçları hiç bitmez ki .
o artık cemile nin suçu ne oldu.
fatmagül kustu. ne yani bundan sonra sağlıklı bi cinsel yaşamı olmayacak mı?
erdoğan: allah rahatlık versin abi!
mahkum : adi yalaka...
güncel Önemli Başlıklar