bugün

vatan gazetesi'nin yazdığına göre, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Erzurum Şubesi'nin uygulamasıdır.

http://www9.gazetevatan.c...d=140285&Categoryid=1
(bkz: aydın doğan a verme koşulu ile gazete yardımı)
boncuk bulmaya çalışırken, yüzüne gözüne bulaştırmak!
doğrudur, hatta üç ihlas bir fatiha okunursa yanında ek olarak dildo da hediye edilmektedir.
fakat vatandaşlar bu dildo bizim işimize yaramaz diyip topluca vatan gazetesi muhabirine hediye etmiştir bunları.
kendisine yardım edenler için bir fatiha okumak o durumda ki insanlara çok zor gelmez, isteyerek okurlar zaten. kaldı ki zorla okutulmadığı, isteyenler tarafından okutulduğu da ifade edilmiştir. bir fatiha okunması bu kadar korkutmamalıdır.
eğer fatiha okumayana yardım yapılmasaydı bu çok yanlış olurdu elbette. ama ortada öyle bir durum yok.
işte bahsedilen tablo.
(bkz: mahalle baskisi)
bir insana yapılabilecek en büyük saygısızlıktır. kimse dini bilgisini ya da telaffuz yeteneğini kimseye göstermek durumunda değildir, ayrıca o insan ne kadar zor durumdaki gıda yardımı almaya gitmiş, bunu koşula bağlamak ancak dinsiz ya da ahlaksız birinin yapacağı bir şeydir.

gıda yardımı yaparken bile din,dil,ırk gözetimi yapan insan değildir, hele müslüman hiç olamamıştır zaten..

ayrıca sen kim oluyosun da müsamere çocuğu gibi, insanları karşına dizip fatiha okutuyosun derler adama.
bazı sözlük yazarlarımızın yalan olduğunu tespit ettiği vatan gazetesi haberinin başlığı.

(bkz: yalan haberi puntosundan tanımak)
entryme başlarken ilk önce zeus, tanrı, ra aklıma gelen gelmeyen bütün tanrılar beni affetsin. şimdi kime yanarsın ey okuyucu gazatenin böyle bi haber yapmasına mı ? bu gazateyi alıp okuyana mı? bu manşeti buraya taşıyana mı? yoksa benim gibi salağın bu başlığı okuyup dellenmesine mi. cevap veremiyorsun dimi okuyucu. nasıl geliştiği ordakiler haricin de bilenin olmadığı bu olayı sırf traj uğruna mındar eden vatan gazatesi genel yayin yönetmenin kellesine şaplağımı patlakmak isterim ama, işte elimde ve muktelif diğer organlarımda patlaması ihtimalini göz önüne alarak susuyorum.
(bkz: cennete girmenin yolları)