bugün

rahatsız edici davranıştır. sen kaç maçtır ümit karan'ı göremiyorsun bari git oturda iyice bir seyret maçı başka zaman yorumlarsın denilen olaydır. dünyanın hangi ülkesinde milli takım teknik direktörü maç yorumluyor diye merak ettiğim olaydır ayrıca..
(bkz: sadece türkiye de görülen olaylar)
herhangi bir milli takım teknik direktöründen beklenmeyecek davranış...
düştüğümüz hallere bak...
(bkz: para para para)
hazzetmediğim olaydır. bir de sanki kendisi hala gs. teknik direktörüymüş gibi "ben demiştim" havaları, paye çıkarmalar... hadise kemal derviş'in uyguladığı programı kendine yontanların düştüğü durumu andırmaya başladı ufaktan.
(bkz: yok daha neler)
(bkz: geç bunları alla sen)
ister istemez insanın aklına bi hatırayı getiren olaydır.

şöyle ki efendim, tarih 25 mayıs 2005'tir. liverpool ve ac milan şampiyonlar ligifinalinde karşılaşmaktadır. maçı star'da fatih terimyorumlamaktadır. maçın ilk yarısı 3-0 ac milan'ın üstünlüğü ile bitmiştir. o an fatih terimitalya'da çalışmış bir t.direktör olmanın rahatlığı ile "hiç bir italyan takımı 3-0'dan maç vermez" mealinde bir kaç kelam eder...

sonra ne mi olur?

(bkz: 25 mayıs 2005 milan liverpool cl finali)
maç yorumlarında genelde kendi anılarını anlatır. ki e hadi bi yorum yap dememize yol açar. ama tabi rıdvan'la aynıdır yaptıkları iş ikisi de tat bırakmamaktadırlar. rıdvan gol olmadan gol olacağını bilir...
yorum yaparken de ayar verir. orhan ak'ın sarı kart gördüğü pozsiyonu atlayan hala bıdı bıdı konuşan spikere* 'orhan ak sarı kart gördü. istersen notlarına ekle' deyerek ayar vermiştir.
hımı hımı hımı şeklinde konuşarak kulaklarımızın pasını silen durumdur..
18 ekim 2006 galatasaray psv eindhoven macinda gözlemlenen olaydır.
az önce galatasaray'ın b planına üstü kapalı hakan'ı alacaksın doldur boşalt yapacaksın demiş ve eylemine devam etmiştir. milli takımında mı b planı bu hocam vah halimize..
eğer arkasında tribün ve bi dolu taraftar varsa vahim denilebilecek bi durumdur, çoğunlukla maçla ilgilenmez , gözlerini açar, kısar, ağzını dürer, diliyle oynar, ve arkasına dönüp tribünlere el sallar