bugün

istanbul fatih'e gidince karşılaşılması muhtemel durum. adım başı bir kara çarşaflı... ülkeyi ne hale getiriyorlar yazık...

yoğun istek üzerine edit: yeni sanılmayan çok uzun süreden beri varolduğu bilinen ancak yeni başlık açılan durumdur.
yeni sanılan olay. ülkeyi ne hale getiriyorlar yazık... yaşadığı topraklardan bihaber insanlar doldurmuş her yeri.

edit: istek yok. forum var.
attıkları ciritlere dikkat edilmesi gerekir. zira hedef gözeterek cirit atmaktadırlar, zaten ciritleri de güdümlüdür.
bir nevi defile gibi olaydır. zira bu çarşaflıların bir kısmı tarikatların mankeni gibidir, çarşafla gezmek için para almaktadır.
senelerdir varolan tiksinç hadisedir.

yeni değildir.

(bkz: kusma isteği)
karaköy eminönü hattına doğru bir ilerleme göstermiş olan, hiç umulmadık yerlerde bile artık karşımıza çıkabilen, bırak çarşaf giymeyi ağzını kapamayı komple suratını kapamış olan tipleri de mevcuttur. önlerini nasıl görüyorlar merak edilmektedir *
1453 yılından beri yoğun olarak gezen kara çarşaflılardır. fatihle sınırlandırmamak lazım heryerde gezsinlerki özgürlük fikrine alışsın damarlarımız.
kapanmayı, kadını hiçe saymayı özgürlük olarka gören bünyelerin hoşuna giden olaylar silsilesi.
her şehirde belli bir bölgede var bu tip insanlar. kocalarının 2 metre gerisinde yürüyen simsiyah çarşaflı kadınlar. özgürlük mü demişti bazıları buna?

http://tdk.gov.tr/TR/SozB...49816B2EF05A79F75456518CA
cirit atma sporunun fatih semtinde kara çarşaf giyen sporcular tarafından icra ediliyor olması. yoksa değil mi?

sana göre doğru olanın bir başkasına göre yanlış olma ihtimalini düşündün mü hiç? senin özgürlük dediğin açık giyinmek belki o kadına göre yapmaması gereken birşey, inançlarına aykırı belki de. ya da, bilmem belki kafanız basar anlarsınız; o kadınların kendi tercihi olabilir mi o şekil giyinmek? bunu anlamayacak kadar salak değilsiniz, sadece gözünüzü o kadar nefret bürümüş ki göremiyorsunuz gerçekleri, yozlaşmışsınız, yobaz dediğiniz insanların onda biri kadar özgürlükçü olamazsınız.

insanların amacı ne sürekli bunlarla uğraşmaktaki? kocaları tarafından zorla kapatılan kadınların(!) özgürlüklerini, haklarını savunuyorlar kendilerince. abd'de ırak halkına benzer sebeplerden özgürlük getirmek istemişti, bu mu sizin özgürlük anlayışınız?

edit; abd ırak'a girerken amacı her ne kadar farklı da olsa, özgürlük getirdiğini iddia etmişti. bazıları da bizim başı kapalı kızlarımıza özgürlük getirmek istiyor ama gerçek amaçları bu mu? bu yüzden böyle bir benzetme yapılmıştır. tabi 6 aylık bir maymun zekasına sahip olanlar bu benzetmeyi bile anlıyamıyor.

edit 2; 3 yaşındaki kız çocuğuna marş ezberletip tehşir etmek, onların türbanı varsa benim de atatürk'üm var demek demokratlığınıza yakışan hatta cukk oturan eylemlerdir. bu yolda devam edin, durmak yok marşş marrşş! memleketin size ihtiyacı var. *
petrol yüzünden bir ülkeyi işgal eden kapitalist bir devlet ve bahanesi ile 21. yüzyılda etrafta dolaşan kusunç yobaz beyinleri karşılaştıran ultra zeki zihniyetleri de gösteren olaymış.

"din" olgusunu manipülasyon ve ucuz kişisel namus anlayışıyla yoğuran beyinlere selam olsun.

şimdi 3 yaşındaki çocukların başını örtmeye, kız evlatları okutmamaya, kadınları kara kara çarşaflara hapsedip çalıştırmamaya ve sokağa çıkarmamaya, insan yerine bile koymamaya devam.

bak bu kadınlar dünya tarihinin şahit olduğu en büyük bilim insanlarından.

http://en.wikipedia.org/w...List_of_female_scientists

sen öncelikle ülkende böyle bir gelişimi sağla, insana insan gibi davran, fatih'den böyle insanlar çıkar, ondan sonra kendi hastalıklı namus anlayışına göre kadınları kapatır, kendi kişisel modifiyeli islam'ını savunursun.

hadi marş..
şimdi bilmiyorum, ülkede demokratlıktan ne anlaşılıyor fakat, demokraside her türlü marjinal, uç noktada olan insana özgürlük vardır. vallahi ben böyle biliyorum bunu. marjinal diyorum, çünkü kara çarşaflılık türkiye'de gerçekten de marjinallik boyutundadır. haa bu arkadaşlara sorsan bu ülkede gaylere, beyoğlunda fink atan fahişelere, satanistlere filan yer var ama kara çarşaf giyenlere yer yok.

hayır arkadaşım, bu ülkede gaylerede, beyoğlundaki fahişelerede, nişantaşındaki kendini sırça köşkünde sanıp milleti aşağılayan entel takımına da yer var.

sen böyle dersen biri dde sana der ki bodrum'da da gayler, bikinililer cirit atıyor bende bunları istemiyorum. o zaman çıkabilecek misin işin içinden?

biri de çıkar der ki " şunlara bak...her taraflarını açıyorlar. kadın etini bir metaya dönüştürdüler. ülkeyi ne hale getiriyorlar yazık." peki senin bu argümana karşıt argümanın ne olacak? çağdaşlık, modernlik falanlık filanlıksa hiç boşuna öttürme o boruları. çağdaşlığın tek bir tanımı vardır o da günümüze ait olmaktır. açılmak veya kapanmakla çağdaşlık olmaz.

ya hayır bir de sonra çıkıp milleti bölüyorlar diyorsunuz. sizden ala bölücü mü olur be.

edit: kız evlatlarını okutmuyormuş bir de bunlar. leyn kızları başörtülü diye ünivesite kapısından kovan ben değilim heralde. zaten sizin tek istediğiniz de bu. sokağa çıkmasın bu insanlar. eve kapansın kocaları bunları. yahu bu kadar çelişkili mi olunur be. bu insanlar eve kapansaydı göremezdiniz efendim zaten. hem eve kapanmalarını istiyorsunuz hem de....anlamadı ben. kusuruma bakmayın size göre cahilimde ben.
dışarıya çıkmayı mini etekli, götü göğüsü cilalamış bir kısım kompleksili, diğer bir kısmı da yakıştığı için giyinen hatunları göz ile taciz için amaçlayan bünyelerin fatih, özellikle de çarşamba civarında bulununca hayata dair veryansınlarıdır. hani laf esirgenmese sonu nerelere gidecek belli değil.
alın bakın da demokrasi ne menem birşey görün o zaman. ingiltere'de kadın-müslüman polisler...ingilizcesi olanlar için geliyor;

http://www.islamfortoday.com/police.htm

işte bu da tekvando şampiyonası;

http://www.reuters.com/ar...ews/idUSN1124151020070514

bi' de olimpiyatlarda yine başörtüsü ile koşan bir kız vardı. neyse, bunları çok isteyenler bulabilir zaten. aslında kara çarşafı falan savuduğum da yok. hatta tasvip dahi etmiyorum. fakat konuyu buraya getirinler utansın.

ben diyeyim yine de...bana göre bu ülkede sih te başındaki ile dolaşabilmeli, yezidi de istediği gibi ibadetini yapabilmeli, isteyen bikini ile sokaklarda da dolaşabilmeli...hatta hatta utanmıyorsa çıplakta gezsin efendim. nudist misali. şimdi bununlada iki kelimelik dağarcığı olanlar dalga geçmeye çalışıp, ayar verme yarışına gireceklerdir.... eminim de abartılı konuşuyorum biraz anlama kıtlığı çeken arkadaşlar için. demokrasinin ne menem birşey olduğunu anlasılar diye.

anlasınlar da o bilmedikleri iki kelimeyi yanyana getirdiklerinde ayar verdiklerini sanmasınlar diye.
islam oyunlarına hazırlıktır, antrenmandır. laik, agnostik, ateist, satanist müsveddeleri bir bok anlamaz boşuna uğraşmayın.

edit: oh bebek evet lakayıtım. gına geldi din ve siyaset muhabbetinden. kendi kendime eksi verebilsem bir de ben verecem.
türk atletizmi için övünç kaynağıdır. her dalda vardık bir tek cirit atmada yoktuk. inşallah fatihli bayanlarımız 2012'de cirit atmada bizlere altın madalya sevinci yaşatırlar. dualarımız sizinle. bu ramazan günü ne duygulandım lan yine. köşeme çekilip ağlayacağım.
kapalı beyinlerin kapalılığını açık açık gösteren başlıktır. açmak, giyinmek, örtünmek, çarşafa girmek birbirinden farklı kavramdır sayın muhalefet arkadaşlarım. medeniyet açmaksa bilmem ne zırvalamaları yapanlara sözüm; kara çarşaf giyinmek kapanmak mıdır inanç mıdır? hangi inançta hangi kitapta yer almaktadır bu kavram kara çarşaf giymek. gidipte göya lafını sana yutturdum bak havası yapıp mini etekle gezmek medeniyet mi diye çirkefleşmeyelim.kimse kimseye orasını burasını açsın demiyor mini etek giymeyi de medeniyet olarak görmüyor bunun bir farkına varalım önce. bir insan örtünmek istiyorsa güzelce hatlarını belli etmeyecek şekilde dikkat çekmeyecek şekilde örtünür. kimsenin de bu insana gözü çarpmaz. ama bu sözüm ona dikkat çekmemek adına heryerini gözlerini dahil kapatan kara çarşaflılar bir mini etekli insandan çok daha fazla dikkat çekiyor. niye siyah bide onu düşünmek lazım niye? karamsarlık, karalık, karanlık... simsiyah gezen bir kitle ağzı yüzü gözü gözükmeyen bir ucube... (bkz: pardon biri özgürlük mü dedi)
carsafli kadinin aerodinamik yapisi goz onunde bulundurulursa zor bir aksiyondur. bi ruzgarda ortada ne cirit kalir ne carsafli kadin, ucar gider.
istanbul fatih'e gidince karşılaşılması muhtemel durum. soralım başlık sahibine. gidip gördün mü ? kıçından uydurdun tabii. insanlar ister çarşafla her yerini kapatır, isterse de her yerini açar gezer. sanane, banane, kimene ?
buna mükabil nişantaşı gibi güzide semtlerimizde de yüzünde yol yol makyajı, pençe kıvamına gelmiş uzun tırnaklarında kırmızı ojeleri, beyaz sarı bülbül yuvası kabarık saçlarıyla kokona teyzeler cirit atmaktadır. o kadar ciritçinin arasında bir altın madalya alamadık ya çok hüzünlendim sözlük.
http://images.habervitrin...m/haber_resim/carsaf1.jpg

http://img237.imageshack....g237/9988/32647671gb3.jpg

http://img217.imageshack....17/7909/krrrma7fi3gq0.jpg

ne güzel özgürlük bu. allah insanları birbirlerine görünmesinler birbirlerini görmesinler diye yaratmadı. madem kimse kimsenin değil yüzünü gözünü bile göremeyecekse biz niye dünyaya geldik be düşündükleri sanıp düşünemeyen arkadaşlar... *
laik, demokrat gecinen bunyelerin hazmedemedigi olaydir. ama kiclarini da yirtsalar durum degismez.
ilk kez bir genellemeyi kabul etmemi sağlayan olay. bazı kadınların aklı çalışmaz derler. muhalafetimi bozuyorum. ahmedinejad'ın karısının bile gözlerini açtığı bir yüzyılda bizimkilerin ortaçağ özentisi olup yarım akıllarıyla kara çarşafın da bokunu çıkarmaları olayı fatih semtinde yıllardır bilinen bir gerçekti. küçük iran olarak anılan bu semtteki kara çarşafları kadınların işi ibadet etmek değil allaha yalakalık yapmak oluyor. bu tip kadınlar çarşafı din için örtmezler, direk cennete gidecekler ya, benim tahminim bunlar dünyada eğitim alıp cennette beylerin karşısına huri olarak çıkacaklar. bu tiplerden bolca var. huri sıkıntısı çekilmeyecek anlaşılan, beylerle sabaha kadar cirit atarlar artık.
özgürlük kavramının bilinmeden üzerine yorum yapıldığını gördüğüm konu. özgürlük en basit tanımı ile; "1. Herhangi bir kısıtlamaya, zorlamaya bağlı olmaksızın düşünme veya davranma, herhangi bir şarta bağlı olmama durumu, serbestî.
2. Her türlü dış etkiden bağımsız olarak insanın kendi iradesine, kendi düşüncesine dayanarak karar vermesi durumu, hürriyet." tir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96zg%C3%BCrl%C3%BCk

kişi kendi iradesi ile kendini örter mi?...böyle soruyorsunuz değil mi? ben çok gördüm efendim çevremde başı açık olupta kapananları. maalesef aklınızın almadığı konulara özgürlük demiyorsunuz. insanın içi cız ediyor bu tip durumlarda.

şimdi diyeceksiniz ki bu insanlar örtünmeye zorlanıyor. evet bazıları zorlanıyor. zaten ben de kara çarşafı tasvip etmediğimi söylemiştim. zorlanan insanlar için hep beraber olmak ve hep beraber karşı çıkmak gerekir lakin hiçbir insan hiçbir şeye zorlanamaz şu dünyada. farklı bir konu da var ki o da zaten ne başı kapalısı ne açığı türkiye'de kadınların tam anlamı ile özgür olmama durumudur. ben başı zorla kapananları tasvip etmiyorum. ama sen de başı zorla açılanları tasvip etmeyeceksin. bu böyle olacak ki demokrasi gelişsin. amma velakin bir yerde kızların başı açılmaya çalışalarak üniversiteye alınmayacaklar -ki bu kızlar ekseriyetle rüşt sahibi, 18 yaşını geçmiş kızlar- ona laf etmeyceksin, bir yerde "ovv kara çarfaşlı gördüm. ne pis lan bunlar. böcekler..." filan diyeceksin. bir kere konuşmanız, sıfatlandırmalarınız baştan aşağı yanlış zaten. insanların aydınlanmasını istiyorsanız bırakın herkes istediği gibi giyinip istediği gibi okusun......!

bu durumu -kara çarşaflı olma durumu- kendi özgür iradesi ile seçmiş ise kişi bu, maalesef, evet bir özgürlüktür arkadaşım. ne kadar senin özgürlük tanımına uymuyorsa da evet bu bir özgürlüktür.
özgürlüğün bokunu çıkartan konu. herkes kendi kafasına göre giyinirse, herkes bırak nasıl giyerse giysin insanları özgür bırakın derse işte ozaman ortaya Türkiye çıkar. bir toplum, bir ulus, millet olamayız beraberlik ortaklık olmaz. herşeyin bir kuralı bir orta yolu vardır. biri heryerini açıp gezerse öbürünün hiçbiryeri gözükmezse bu insanlar nasıl ortak noktada buluşup bir toplumu oluşturacaklar sorarım size. kimse birey olarak yaşamıyor bu ülkede bilmem farkındamısınız ama bir toplumuz bir her nekadar toplum olmayı beceremesek de... *
bir özgürlüktür ama tuhaf karşılanan bir özgürlüktür. köle olma özgürlüğü ya da kendini tasmayla gezdirme özgürlüğü gibi garip bir özgürlüktür. ama yine de özgürlüktür. sonuçta koskoca insanların ne giyeceğine karışamayız. özgürlüklere karışmadan elimizden gelecek tek şey çocuklarının da hayatlarını da karartmamalarını ummaktır.