Kalbinde deniz yoksa güzelim üzülme ben karadan da gelirim.
Fsm 1453 a.k.a Avni
Allah bu milleti rahata alıştırmasın.
Yerinde davranmasını bilen özür dilemek zorunda kalmaz F .S . M
bildiğin ordan burdan çalınıp altına fatih sultan mehmet yazılan sözlerdir. "eğer kanımla yükselecekse hz. muhammed'in
(s.a.v) dini, durmayın kılıçlar doğrayın beni." yukarıda yazılan bu söz 1400 yıl önce hz imam huseyn a.s. Tarafından söylenmişti. Hırsızlık kanınıza işlemiş resmen.
atamı getirin layynnn.
"eğer kanımla yükselecekse hz. muhammed'in (s.a.v) dini, durmayın kılıçlar doğrayın beni."
bu kanunname atam ve dedem kanunudur ve benim dahi kanunumdur.
evlad-ı kiramım neslen ba'de neslin bununla Âmil olalar.
fatih kanunnamesi.
'Kangi duayı kabul edeceğini ancak Hak Teala bilür. Biz sadece arzımızı yapar hükm-i ilahiyi bekleriz.'
(bkz: anket yapanın tez vurun kellesini)
'Beli, and virdük. Ya biz Bizans'ı, ya Bizans bizi alacak dedük! Bir mahzuru mu var?'
'Şeyhim Akşemseddin Hazretleri ile Beraber Yaptığım Zikrin Lezzetine Dünyaları Bile Değişmem. Eğer Şeyhim izin Verseydi Zikir Yolunu Tercih Eder, Saltanatı Terk Ederdim.'
'hedefini tespit etmelisin.'
'Hayatım Boyunca Allah;ın Emirlerinden Dışarı Çıkmadım. Allah;ın Rızasını Kazanmak için Uğraştım. Tek Gayem Bu idi.'
imparatorunuza Söyleyin. Şimdi ki Osmanlı Padişahı Öncekilere Benzemez. Benim Gücümün Ulaştığı Yerlere, Sizin imparatorunuzun Hayalleri Bile Ulaşamaz.
'Dünya Devleti Ebedi Değildir. Fani Cihanda Hiç Kimse de Ölümsüz Değildir. insanların Dünyada Nefesleri Sayılıdır ve Ölümsüzlük Kapısı Kapalıdır.'
ya ben bizans ı alırım, ya bizans beni!
'Fatih Olmasaydım Ulubatlı Hasan Olmak isterdim.'
''Eğer Padişah Ben isem, Size Emrediyorum. Gelip Ordunun Başına Geçin. Eğer Padişah Siz iseniz, Gelip Devletinizi Düşmanlara Karşı Savunun.''
fatih sultan mehmet'in söylemiş olduğu sözlerdir.

benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz..