bugün

Bu gibi saçmalıklara inanan bir Profesör ve onu kandırabilen bir falcı(!!!) ile aynı toplumda yaşıyor olmak düşündürücü...
gazi üniversitesi’nde matematiksel fizik anabilim dalı profesörü özlem y., ‘sende büyü var’ diyen bir falcıya 100 bin lira kaptırdı.
Onun ben aklının feriştahını, beyninin zembereğini, izanını, aklını, fikrini silkiyim. Ama son zamanlarda bu proflardan çok var. Malum cehaletten feraset doğar denen ülkenin profesöründen ne beklenir.
olayın detaylarını bilmiyorum ama basiret bağlanması olabilir.
Eğitim sistemimiz zekâyı ölçmüyor arkadaşlar çalışmayı ve ezberi ölçüyor. Aha bu da kanıtı. (bkz: dayıya sor)
Ben şaşırmıyorum.

Medyumlar ile ilgili böyle saçma programlar oluyor. Başa sarıp sarıp izliyorum. Bu işi nasıl yapıyorlar öğrenmek için gerçekten karşıma çıkarsa yine kaçırmam, yabışırım. Bunlar çocukluğu boyunca toplumu ve bireyi izleyip onları nasıl manipüle edeceğini bilen tipler oluyor. Bu da ilgimi çekmelerinin bir nedeni.

insanları biraz tanıyan biri çok çok kolay fal bakmayı başarır. Genellikle fincanın uzatılması sırasında bile zaten hissettiriyor bir derdi olduğunu. Genç bir kadına bir erkek hakkında bilgiyi şöyle bir verirken karşı tarafa inceden bakarsın. Dikkat kesilir ve duruşu dikleşir. Anlarsın derdi burası. Ailesi hakkında bir şeyler diyince umursamaz bir ifade takınır, bu kısmı es geçersin. Umut verirsin ona aşk ve para ile ilgili. Bi de genellikle kadınlar uzun boylu tipleri seviyor, adam uzun boylu diyince tutturuyorsun, en olmadı o kadından uzun zaten. Noluyor sonra? Daha fazla umut ve bilgi için sana sürekli vermeye başlıyor.

Medyumlar ise şunu yapıyor.

Yaşlı insanlara deden ya da büyükannen ölmüş diyor. Ruhu burada diyor. Yani özür diliyorum ama 70 yaşında birinin dedesi zaten ölsün. Genç olanlara bir erkek ya da kadın sana büyü yaptırmış diyor. Çünkü herkes kendisini o kadar büyük görüyor ki mutlaka biri ona kötü bir şey yapmak istemiştir. Yine aynı cevrede yaşayan insanları manipüle ediyorlar çünkü dedikodu ağını kusursuz kurmuş durumdalar. Kim intihar etmiş, kim boşanmış, ayrılmış biliyorlar. Sosyal medya üzerinden yine o kişi hakkında bilgi alıyorlar.

Sonucu dolandırıcılık. Benim genetik olarak yatkınlığım var, kaçmıyor benden. 100 lira isteyenden 200 lirasını alırım. Ama başka insanlar daha saf yaklaşıyor, kızmıyorum.

Bak bi de şu örneği vereyim. Uzun zamandır ezan okunmadan kısa süre önce ezan okumaya başlayan delirmiş birini düşünüyorum. saate hiç bakmadan nasıl ezan saatlerini böyle bilebilir ve ezan okuyabilir? Belki 1 dakika önce hazır bekliyor ve hoca okumadan kısa süre önce okumaya başlıyor. Bi de saati tam söylüyor. Cinli olduğu düşünülüyor elbette.

Olay gerçekte ne? Muhtemel otizmli ve sese karşı inanılmaz bir hassaslığı var. Camiden gelen ama bizim duymadığımız sesleri duyuyor, ezan okunacağını anlıyor ve hazırlanıyor. Saati bilmesinin sebebi ise gün içinde saate bakması, beyninin çalışma şeklinden dolayı muhtemel ne işle ilgilenirse ilgilensin saniyeleri sayması.

Hoca hoca geziyorlar ve elbette iyileşsin diye bir ton para kaybediyorlar. Bi de tedavi etmeye çalışıyorlar, o da ayrı bir mesele.

Yani nedir? Her zaman her şeyin bir açıklaması vardır. Açıklaması yok gibi görünen şeylerin üstünde biz durmuyoruz. Böyle şeylere çok para harcamamak lazım. daha eğlence amaçlı yapılır, ben yaparım, seviyorum çünkü. Ama para kaptırmak.. ıh.
Kusura bakmayın da ben buna gülerim.
Fala, burca inanan insanların ne kadar kolay kandıralabildiğinin bir örneği.
100 bini üç ayda kazanır. bişeyyapmaz ona.
O parayla öküz alırdık.
hak etmiştir. böylesine bilimden uzak kişilerin profesör yapılması sonucunda atılması doğal olan başlıktır.
Matematiksel fizik ney amiyakom.
Okumak bir ölçüde cehaletinizi alabilir ama gerçek bir aptalsaniz ne yaparsanız yapın aptal olarak kalmaya devam edersiniz.
Ee Zihniyet "fala inanma, falsız da kalma" olursa bu dolandırıcılar Tabi iş yaparlar ekmek yerler (bazıları da böyle çarpar) bu memlekette. Hemen Diyeceksiniz ki, ama dolandıran bakımcı büyücü muskacı üfürükçü. Ne farkeder medyum yada falcı. Hepsi aynı bunların. Para alıyorsa iş biter. Hatta tabelada medyum (halbuki avrupa ve amerikada genel kabul gören görüşe göre, anlamı spiritüel ruh ve duru görü yeteneği ve parapsikoloji uzmanlığı olan medyumluk, eğer işin içine para giriyorsa medyumluk olmaktan çıkar bildiğin cincilik olur) olunca vergi bile ödüyor bunlar. Yasal yani. Vergisini ödeyince Kimse dokunamıyor bunlara.

Öte yanda bayan fizik profesörüymüş. Kadınlardaki bu fal merakı, fizik ötesi olunca (metafizik) da haliyle böyle çarpılır. Abdest namaz kuran zikir dua ibadet yok, astrolojiden medyumlardan falcılardan meditasyondan yogadan buda dan reikiden kundaliniden çakradan yaşam koçlarından nirvanadan medet umuyorlar.
ordinaryüs mal.
Atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun deyip bundan sonra nasıl fal bakılır diye kendini geliştirmesi gereken öğretim elemanıdır.

Yok tck da fal baktı ve dolandırdı diye birşey yok. Fal inanılan veya inanılmayan birşey. Yani kimse seni kandırmamış. Kimse senden zorla para almamış. Birde utanmadan haber yaptırmışsın.
Lanet olsun atom fiziğine de profesörlüğüne de.
görsel
sabah gazetesinin haberiymiş.
haa tamam o zaman.
Ankara üniversitesi hocası olsa kaptırmazdı. Gazi ise çok normal.
dolandırıldığını fark ettiği için kendisine madalya verilmeli. fark etmeye de bilirdi sonuçta.
gazi üniversitesinden fazla şey beklememeli. ne de olsa ülkücü arpalığı olarak süregelen bir yer. bir çeşit ay çöreksiz ülkü ocağı düşünün.
Mallık ünvan da alsa bazıları için kadim bir dosttur.
Falcı kaşınmış amk ne güzel alan memnun satan memnun niye daha fazla kurcalıyorsun.
bu adam gençlere ne verebilir ki?

devlet devlet olsa alır ünvanını elinden, basar götüne tekmeyi.
Gazi Üniversitesi’nde Matematiksel Fizik Anabilim dalı Profesörü Özlem Y., ‘Sende büyü var’ diyen bir falcıya 100 bin lira kaptırdı.

https://halktv.com.tr/tur...0-bin-tl-kaptirdi-428210h

--spoiler--
Sabah’ta yer alan habere göre, Gazi Üniversitesi'nde matematiksel fizik anabilim dalında profesör olarak görev yapan Özlem Y., geçtiğimiz günlerde sosyal medya uygulaması aracılığıyla bir falcıyla tanıştı.Falcı, genç kadına geçirdiği zor günlerin nedeninin kendisine yapılmış bir büyü olduğunu söyledi. inandığı falcıya bir miktar para gönderen öğretim görevlisi, haberdeki iddiaya göre kendisine gönderilen dualar sonrası “bir ferahlama hissetti.”Bu sırada falcı, genç kadına kargoyla kendisine yapılan büyüleri bozmak adına yiyecek, içecek, kıyafet gibi farklı nesneler ve üzerinde dualar yazılı kağıtlar göndermeye devam etti.Haberde, “yaşadığı kötü günleri geride bıraktığı” iddia edilen Prof. bir müddet sonra yeniden falcı ile iletişim kurdu.

Uzun bir süre falcıyla iletişim halinde kalan Özlem Y. toplamda falcıya 100 bin lira gönderdi. ikilinin bir müddet sonra arasındaki iletişim koptu.iddiaya göre falcı ısrarla aradığı profesöre, 'Sendeki büyü çözülmedi, gelecekte seni zor günler bekliyor. Bunu engellememiz gerekli' diyerek para istemeye devam etti.

Prof. Doktor Özlem Y., dolandırıldığının farkına vardığında ise savcılığa suç duyurusunda bulundu. Profesörün şikayeti ardından falcı hakkında soruşturma başlatıldı. Kaynak: Profesör, falcıya 100 bin TL kaptırdı.
--spoiler--