aradım fakat bulamadım. gerçi, lanet olsun umrumda da değil başka bir yerde de olduğu. neyse.
bu tarz platformlar pek önemli yerler değil. ayrıca facebook sayfanıza çok önem vermiyorsanız ne biliyim benim gibi de fazla arkadaşınız yoksa, arkadaş listesindeki arkadaş(?)ları silmek epey kolay, rahatlatıcı. aynı zamanda beyni mastürbasyon gibi bi şey. iki cümle kurduğun insan seni facebook'ta ekler sonra da her zamanki gibi bi boka yaramaz ve yer kaplarsa sen de onu silersin. bu kadar basit. hem bence kişisel bilgiler ne kadar az insanla paylaşılırsa o kadar iyi. öpüyorum sizi.
normal hayatından da silinmiş olan kişiyi sanal alemdende silmek.
ilkokul çağındakilerin "hadi küs" diyerek yaptıkları hedenin büyümüş versiyonlarıdır.
tanımadığı kişileri ekliyerek arkadaş listesini +1000 yapmaya çalışana karşı, sadece gerçek arkadaşlarını ekleyen insanın yaptığı eylemdir.
saçmalıktır da insanın bazen saçmalık yapası gelir. feysbuktan silince götün göğe mi erecek, kafandan da silmiş mi olacaksın, yahut seni ilgilendirmeyen biriyse silme zahmetine girmen aslında gayet de ilgilendiğini göstermez mi? gösterir ama işte insan bazen çocukluk, saçmalık yapmak ister. hem feysbuk da ne? tanrı mı?
"yolda görsek selamlaşmayız bununla" denen kişilere yapılması gereken şey. o da hangi akla hizmet ekliyorsa artık?
(bkz: facebookta yeni olmak)
Hesap/Arkadaşlarını düzenle kısmına gelin. Buradan bağlantıyı kaldır işaretine tıklayın, tamamdır. Daha fazla açıklama gereksizdir efem.
(bkz: msn den arkadaş silmek)
sahte kullanıcıları silme olayıdır. birisi size arkadaşlık teklifi yapar, onaylarsınız, sonra profiline bir bakarsınız ki bu şahsın 5000 tane arkadaşı var. sonrasında yapılacak işlem bu kişiyi silmektir.
hiç tanışmadığınız ve konuşmadığınız 100 tane insanı, silinmesi icap eden tanıdıklarınızın yanında çöpe göndermektir. 386 idi 260 falan oldu.
trip yapmanın en etkili yoludur. **
önce; zamanın da tarlanı büyütmek için eklediğin hiç tanımadığın arkadaşının arkadaşının arkadaşlarını silmekle başlarsın sonra arkadaşın sandıklarını, uzak akrabalarını, uzak akrabalarının akrabalarını derken, derken, bir de bakmışsın hesabını kapatmışsın. oh be sen sağ ben selamet.
- yediğini paylaşanlar
- sevgili, karı/koca, adlar/soyad şeklinde alınan hesaplar
- ilişkisi var durumuna "cnm choq yaqışmışsınız" diyenler
- resimli yazı paylaşanlar
- uydur kaydır birine ait bir sözü nietzsche bağlayanlar
- özlü can yücel sözleri ile baaddin saçmalığı paylaşanlar

sonra baktım bunlardan tonlarca var kaldırdım kendi facebook hesabımı sildim, bir rahatladım sormayın, kuş gibiyim.
bir de bu eylemi yerine getiren şahıs hele ki beklediği ilgiyi görememiş, kibirden ne bok yiyeceğini şaşırıp da bunu yapmışsa tadından yenmez. *
arkadaşları update etmektir. gayet normal bir durum. net, güçlü ve içten bir kişiliğiniz olduğunu gösterir. çıkarcı, içten pazarlıkçı yapmacık, yavşak, ikiyüzlü ve umursamaz değilsinizdir.
benim nadiren yaptığım ama bana sık sık yapılan.