bugün

kötü de bir şey değildir, insanlara tanıdıkları, arkadaşları gökten zembille inmemektedir. bu sayede edindiğim kız arkadaş sayısı da azımsanacak gibi değil. abazanlıksa bu sorun değil, abazanım ve mutluyum. ayrıca (bkz: bu benim)
Facebook fikri Zuckenberg'in zihninde daha yokken bu abaza staylalar, bazı chat sitelerinde vakit geçiriyorlardı. Bilhassa bu abazanları yakalamak istiyorsanız bir chat sitesinde rumuzunuza kız ismi yazıp girmek yeterli olacaktır. Pm'lerin yağışı dikkatle izlenir ve abazan yağmuru başlar. Bir de bunların direk " sevişelim mi" yazanları vardır ki insanı hayattan bezdirir. En kötüsü ise bunların aramızda olması.
mark zuckerberg facebook'u ''moleküler bilim ve terminolojileri'' hakkında fikir alışverişinde bulunmak için kurduğuna göre, çok pis abazandır bu mesajı atanlar.

adamın soyadı zükerberk bi kere.
ne umarak yazdıklarını çok merak ediyorum. ne bekliyor olabilirler ki yani? ben "selam naber" yazarım ordan bağlarım kızı. bunun daha kötüsü de var tabi (bkz: tanımadığı kıza poke yapan abazan)
sadece slm yazıyorsa sorun yoktur. insan olan cevap gelmezse üstelemez. ama bir cevap gelmemesine rağmen mesajla rahatsız etmeye devam ediyorsa işte o zaman sorun var demektir.
arkadaşlarımdan bazılarıdır. ''oğlum niye yapıyorsunuz. utanmıyor musunuz hiç?'' sorusuna ''niye utanayım, nerede görecem amk'' şeklinde cevap veren abazanlardır. allah ıslah etsin.
fotoğrafını birine benzetmiştir.
(bkz: selam yerine slm yazmak)
(bkz: iki harf)
(bkz: çok mu zor)
facebook tarafından ekleme engeli yiyen abazandır.

onun için bu tipler resim, gönderi altına ''slm, naber'' gibi şeyler yazar akabinde ''engel var beni ekle'' diye eklerler.
insan değildir.
karşısındakinin evli, nişanlı veya sözlü olup olmadığı onu ilgilendirmez. onun için varsa yoksa tacizdir.
facebook un ayarlar bölümüne abazanları engelleme bölümü yapmasıyla ancak aşılabilecek abaza insancık tır.
amına koyayım ben o şerefsizlerin. herif nasılsa ülkenin taaa öbür ucunda yaşıyo ya nasıl olsa gelip dövemez beni o kadar yolu gelip de nasıl bulacak beni diye düşünüp sağa sola mesaj atıyor. senin mesaj atıp taciz ettiğin kişi sözlü/nişanlı/evli olabilir ulan amına koduğum yavşak. nasılsa mesafe var arada di mi. buna güvenip cevap atarlar bir de küstahça sen tepki verdiğin zaman. "burası sanal alem." sanal alemini siktiğim.

doğuş moduna geçtim ama çok sinir oluyorum bu tiplere. allahtan bu şerefsizliği yaptığını bildiğim arkadaşım yok çok temiz döverdim yoksa samimiyet dereceme bağlı olarak.