bugün

yine bir saçma sapan memişlerimiz kanser olmasın hareketinde olan facebook insanı tipi.

dişisel dilden delikanlı lugatına çevirisi de:
kızlar merhaba,
her sene olduğu gibi meme kanserine karşı hareketleniyoruz. bu senenin oyunu şu şekilde:
herkesin meme kanserine dikkatini çekmek için tüm kizlar bu oyuna katılsın lütfen.
geçen sene herkes üzerinde taşıdığı sütyeninin rengini duvarına yazmıştı. erkekler günlerce kızların neden duvarlarına bir renk yazdığını anlamaya çalışmışlardı. bu sene ise yazacağımız kelime ilişki durumumuzla ilgili; bu mesajı cevaplamayın sadece sizin durumunuzu gösteren kelimeyi duvarınıza yazarak paylaşın ve bu mesajı kopyalayıp siz de arkadaş listenizdeki tüm kizlara özel mesaj olarak gönderin.
geçen seneki sütyen rengi oldukça yankı yapmıştı ve bazı tv kanallarına kadar ulaşmıştı, bu sefer de başaralım.

mavi kantaron : bekâr
ananas : karmaşık
ahududu : kararsız
elma : nişanlı
kiraz : çıktığı var
muz : evli
avokado : onun diğer yarısıyım
çilek : doğru olanı bulamıyor
limon : bekâr olmak istiyor
üzüm : çıktığıyla evlenmek istiyor

şeklinde imiş.

(bkz: mavi kantaron var yermisin)
altına bok var yen mi yorumunu yapmak gerekir. amk zaten fakiriz makarna yemekten parmaklarım fiyonk şeklini aldı bir de adamın canını kiraz muz avokado çektiriyorlar.
facebookta şu anlık görülmeyen tiplerdir. ama sözlükte bazı kızlar yazmaya başlamış. *
(bkz: çilek)*
An itibariyle diye belirtmekte fayda var olan sosyal sorumluluk hede'si.Sabahtan mavi kantaron, öğleye doğru kiraz, akşama limon.
an itibariyle bir çileğe rastladığım hede neyse deyip geçtim bozmadım...
yeni bir akımın öncüleridir!

--spoiler--
muz çok manidarmış. o ne la öyle? "evlenen yaraaa yemiş" gibi.
--spoiler--
kabak.*
(bkz: mavi kantaron var yen mi)
ortalık yine hale dönmüş, var bi haller dediğim durum.
merak ettim, eğer bu meyveler içinde Kiwano kavunu varsa o neyi temsil ediyor acaba. *
(bkz: #9585872)
facebookta bugun dikkatimi çeken şifreleme yöntemi. üzüm iyidir muz durumundayım ama limonda ara sıra lazım diyen tipler oldukca fazlaydı.
karpuz yazanın ne olduğu belli olmayan sosyal medya vakası.
saçma sapan meyve isimleri yazarak sizlerin bunu sözlüğe taşımasını sağlayan tiplerdir. göğüs kanseri için yapılan bir hareketi yermek zaten anca bu tip bireylerin aklına gelir. neyse sevgili işgüzar tayfası, size kirazımın kolunu armağan ediyorum.
gençlerin aklı zehir gibi çalışıyor.
facebook an itibariyle çilekle karşılaşmış bulunmaktayım. durur muyum yapıştırdım cevabı.

tanım: hayır yani açık açık tepki toplamaya çalışsanız ne olacak sanki tipleridir.
(bkz: aşermek)
Facebook üzerinde meyve ismi paylaşmak meme kanserine dikkat çekmek amacıyla yapılmış bir oyun ve her meyve ismi başka bir anlam ifade ediyor. Daha öncede kızlar meme kanserine dikkat çekmek amacıyla çantalarının evde nerede durduğunu profillerinde paylaşmışlardı.

mavi kantaron : bekâr
ananas : karmaşık
ahududu : kararsız
elma : nişanlı
kiraz : çıktığı var
muz : evli
avokado : onun diğer yarısıyım
çilek : doğru olanı bulamıyor
limon : bekâr olmak istiyor
üzüm : çıktığıyla evlenmek istiyor

Not:alıntıdır.
evliler için muz meyvesi pek manidar olmuş.
meme yazsalar sadece daha çok dikkat çekerler.
çok acı bir şekilde anlamını öğrendiğim durumdur. zerre haz etmediğim bir tanıdığım şöyle bir ileti yazmış;

-avokado ve muz *

zaten zatı silmek istediğimden bana bir fırsat doğdu ve gidip altına;

-sana girsin.

yazdım. kadın koca bir paragraf çemkiriş sundu ve o çemkirişte en dikkatimi çeken cümle şu idi. "böyle hassas bir konuda geyik yapabilecek kadar kötüsünüz!11!!" tabi mana veremedim ben bu cümleye. muzların nesli mi tükeniyor, avokado sahipsiz mi kaldı nesi hassas amk deyu söylenirken olayın aslını öğrendim. öğrenmemle birlikte hemen kendimi toparladım tabi. yaptığımdan utandım, bir damla gözyaşı akıttım klavyeye. derhal bu kötü halden arınmalı hatamı telafi etmeliydim.

-çok özür dilerim. toplum olarak bugünlerde tek yürek olmalı, meyve isimlerine sarılıp hassasiyetimizi nakletmeliyiz. birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu meyve günlerinde meyve hali de girsin hassas bünyene. aasdgsf.
bir bu eksikti. nerde gereksiz saçma bir olay var bizim kızlarımız orda.
mavi kantaron ve çilek yazmış iki salak. direkt sildim bu güruhtan olduklarını anlayınca.*
(bkz: dişisel zeka)
nerden türediği belli olmayan saçma sapan insanların geliştirdiği saçma sapan işler.