bugün

facebook a ilk üye olunduğunda yapılanlardır. genelde ilk bi ay yapılan herşey mallıktır. mal mal bi sürü gönderi paylaşıp, her boku beğenip, herşeyin altına yorum yaparsınız. sonra açınca bi sürü bildirim görür sevinirsiniz. ama gittikçe sıkıcı hale gelir o bildirimlere bakmak. işte o sıkıcı gelmeye başladığı an mallıktan çıkmışsınız demektir.
yapmadığım mallıklardır. zira çoğu kişinin uzun süredir üye olmasına rağmen yaptığı mallıklardır.
(bkz: filiz seviselim mi)
asla yapmadığım şeylerdir. fakat genel olarak;
tanımamalarına rağmen 2574685346874 kişiyi sırf yakışıklı ya da güzel diye eklemek.
ana şu yabancıymış lan, dilimi geliştiririm diye düşünüp 45373416 yabancı insanı eklemek*
kimler profilimi dikizlemiş gibi saçma sapan şeylerle ilgilenmek.sövücemde bu nezih ortama yakışmaz
arama butonu sanarak kendi duvarına: en sexi kızlar yazan bir adet amcanın varlığını duymuştum.
*
Gördüğün her şeyi paylaşmak.
''tıkla profilini kimler gezmiş gör'' adlı yazıya tıklamak.
Kendi duvarına asdfghjklşi.çömnbm< deneme yazmak....
Kendini Anlat Bölümüne Kahverekli(!) gözlüyüm çılgın kızları severim hiphap takılırım yazabilmek...

Hatta Kendini Anlata Hiphapçıyım Yazıp Rock Gruplarına Üye Olabilmektir...
facebooka ilkokul arkadaşlarının kendisini bulacağı ümidiyle kaydolmuş biri olarak, tanımadığı bir sapık ruhlu adam kendisini eklediğinde ismini hatırlayamadığı bir ilkokul arkadaşı sanıp " tanıyamadım kimsiniz acaba?" diye mesaj yazmak. alınan cevap genellikle "olsun tanışırız" oldukça durum iyice sinir bozucu olmaktadır. hiç cevap yazılmamasının en mantıklısı olacağı zamanla anlaşılmıştır.
hesabını açık bırakmak.. gir dolaş o şekil. ama hemen uyandım tabe.
anasayfanın ne olduğunu bilmemek. sürekli kendi profil sayfanda durup niye bi bok olmuyor lan demek.
dakka başı gelen arkadaş tekliflerine malca gülümseyip hep öyle devam edeceğini ; hesabını her açtıgında acaba kaç tane arkadaş talebi geldi diye beklemek.
(bkz: melis i dürt)
bir günde 500 kişi eklemek.
Sene 2008 ilk defa üye olduğumda facebook ingilizceydi.Benim ingilizce çok iyi değil tabi.Tanıyor olabileceğiniz kişiler kısmında bir sürü uzaktan yakından tanıdığım kişinin adı vardı.Ama ben onların bana arkadaşlık isteği gönderdiğini zannedip hepsini eklemiştim.Şimdi olsa isteklerini bile kabul etmem ama o zaman bir sürü abuk sabuk kişiyi kendi elimle ekledim.Sonra tabi kırgınlık olmasın diye çıkarmak çok zaman aldı.
birkaç yıl önce ayrılılan sevgiliyi aramaktır.

(bkz: yaptım olacak)

yine olsa yine yaparım pişmanım.
facebookun 'xx, yy ve bunun disinda 56891567 sayfayı beğendi' diye ifade ettiği eylem.
beğendiği fotonun altındaki beğen butonuna basmak yerine, her resmin altına bu resmi beğendim yazmak. bunu yapanın bilgisayardan pek anlamaması hafifletici bir sebep olsa da yine de durum bir-iki hafta sürünce fazla dayanamadım ve müdahale ettim. artık her fotonun altına bu resmi beğendim yazmıyor ama beğen'e de tıklamıyor, alındı mı acaba? insan akrabasını seçemiyor ki...
ortaokul arkadaşını gördüğünde sevinip onunda senin gibi sevineceğini düşünüp uzun uzun yazıp mesaj yollamak.sonra hiç bir şey gelmediğinde kendini mal gibi hissetmek.
mesaj olarak yazılması gereken şeyleri kişinin duvarına yazmak.
hüseyin kaya'nın gönderdiği arkadaşlık teklifini onaylamak.
muhtemelen ilk atılan mesajdır.

slm tanışalım mı?
eski sevgiliyi arama butonunda aramak yerine duvarına yazmak.. *
bir daha çıkamamaktır.
not: burada ki entry; "ben mal değilim, siz de olmayın" mesajı içermektedir.