bugün

Bugün Uluslararası uzay ve havacılık fuarında Erdoğan SU-57’i incelemiş. F35 ‘e alternatif olabilecek bir opsiyonun olması hoşuma gitti açıkçası. Putin SU 57 için ortak hareket edilebileceğini söylüyor. Suriye sorunu bu durumu etkileyebilir Esad rejim askerleri gözlem noktalarımıza çok yaklaşıyorlar. iki arada bir derede kalacağımıza yatırımı betona gömeceğimize modern bilimlere yatırabilseydik bu durumda olmayacaktık. Sabır dileyin dostlarım.
yanlış bir karşılaştırmadır esasında..

f35 şuan kullandığımız f4 phantom uçaklarının yerine düşünülmektedir, peki nedir bu f4 lerin görevi? işte bu kuşlar kandili bombalayan kuşlardır.

kısacası işte bunlarla bombalıyoz.

f16 larımızın yerine su57 düşünülebilir çünkü su57 stealth özellikli bir avcı uçağıdır.

f35 avcı uçağı değildir fakat çok gelişmiş radar özelliği ve stealth teknolojisiyle f16 gibi eski nesil(!) avcı uçaklarını daha f16 nın haberi yokken çok uzak mesafelerden tespit edip, kilitlenip yok edebilir.

yani eğer hava kuvvetlerimizdeki uçakları değiştirecek olsak f4 ler yerine f35, f16 lar yerine su57 ler alırdık.

ama fakat ve lakin, rus alt tabanlı bir uçak almak demek çoook fazla uğraş demektir, sistemlerin entegre edilmesi, elimizdeki bombaların rus uçaklarında kullanılamayışı, rusyanın eğer benden uçak alıyorsan sadece benim ürettiğim bombaları kullanabilirsin politikası...

daha yazardım da neyseee kim okuyacak aq kime anlatıyorum.