bugün

Fethullah Gülen cemaati üyesi astsubayları tanımlayan ifade. Bu astsubaylardan bir kısmı kayseride görevliymiş ve bir kaç gün önce gözaltına alınmışlar. Bugünkü gazete habertürkte ifadeleri verilmiş, ama ben nette bakıp göremedim.

Peki bu ifadelerin varlığını nasıl öğrendim? Zaman gazetesi sayesinde. Sağolsun günlerdir, bu astsubayların verebilecekleri ifadelere hazırlık olarak, o ifadelere karşılık verebilmek için günlerdir altyapı çalışması yapıyorlardı. Nasıl gözaltına alındıkları, nasıl kötü muameleye maruz kaldıkları, vs. Bugün de ifadelerin işkence altında, adamlara hipnoz falan uygulanarak alındığını, dolayısıyla ifadelerin yalan olduğunu anlatan bir 'haber' vermişler web sayfalarında. Fakat, bu iddialarına hiç bir kaynak göstermedikleri gibi, adamların ifadelerine de hiç yer vermemişler. Zaman'ın bir gazete olduğunu unutup, bir cemaatin örgüt-içi propaganda aracı gibi davrandığı bir durum. Üzücü tabi, tamam istediğin savun ama haber olan şeyi de tam ver b ebirader Okuyucuna saygın olsun biraz. Bak, başka durumlarda, doğruluğu muğlak olan şeyleri nasıl patır patır basıyorsun gazetende.
iftiradır, f tipi astsubay yoktur. muhterem fethullah gülen hocaefendi hazretlerine gönül vermiş astsubay vardır.