bugün

Eğitim fakülteliler, basın eksiyi!
Sonuna kadar katıldığım önermedir. 5 yıl yata yata geç. Mal gel, mal gibi bitir okulu. Aylaca kadro diye zırla. Sonra salla başı al maaşı!

Aslında dallandırcaksın bunlardan böyle birkaç tanesini*
Katılıyorum.
hepsi potansiyel işsiz. kapatin gitsin. dersanelerin böylesine dallanmasinin sebebi eğitim fakülteleridir.
Bakandan önce Haşmet Babaoğlu belirtmiş.
Çok güzel bir öneri. Fen ve Edebiyat fakülteleri eğitim fakültelerinde verilen eğitimin alasını veriyor zaten. Böylece bu fakülteler hak ettiği değeri görmüş olacak.
Fen ve Edebiyat fakültelerinde gece gündüz ders çalışıp kafayı sıyırma eşiğinde yaşayan öğrencilere karşın eğitim fakültelerinde yata yata geçen
öğrenciler çoğunluktadır. Nitekim eğitim fakültelerine boşuna 'eğitim dinlenme tesisleri' demezler. Üniversitelerde verilmesi gereken akademik eğitim fen ve edebiyat fakültelerinde verilmektedir, eğitim fakültelerinde değil.
Bir takım saçma sözlerdir. işine gelmeyenlerin söylemleri işte. Ama ögrenci sayısı azaltılmalı.
yata yata geciliyosa girseydin ilk 40bine sende yata yata gecseydin. madem gelemedin o mevkiye gelenleri çamurlamaya gerek yok.
Eğitim Fakültesi'nde okuyan biri olarak iki hafta içinde 3 tane sunumum 1 tane research paper dediğimiz makale tarzı yazmam gereken ödevim var. Nereye yatıyoruz?
240 puanla girilen fen edebiyatlar mı kurtaracak ülkeyi? Daha adamlarda kapasite yok.
türbanlı bacıların sayısını azaltacağından ve işsiz öğretmenlere bir kapı açacağından dolayı katıldığım şey.
kim dediyse haklıymış.
Kontenjanlar %70 azaltılarak mezunların istihdamı daha kolay gerçekleştirilebilir. Aynı durum Fen Edebiyat Fakülteleri içinde geçerlidir. Sadece işsizliği 4 yıl erteleyip Anadolu'ya insan gönderip hizmet sektörleriyle ekonomiyi ayakta tutmak için eğitim sektörümüz ve gençliğimiz 2009'dan beri bitirilmektedir.
Fen edebiyat fakülteleri daha çok akademik anlamda eğitim verirken, eğitim fakülteleri öğretmen yetiştirmeyi amaçlar.
tabii ki ülkemizde elini kolunu sallayarak formasyon alabiliyor okuldan sonra fef mezunları.
Yapılması gerekli olandır.
Eğitim fakülteleri değil matematik biyoloji fizik gibi bölümler kapatılmalı ya da öğretmen yapılmamalı formasyon verilmemeli.

Formasyon diye bir saçmalık olmasa şuan açıkta çok çok az öğretmen olacaktı. Bölüm mezunları formasyon alarak kalabalık yapıyor.
yapmayın lan üniversitenin bütün seks ihtiyacını bu fakültedeki kızlar yükleniyor.
Kapatmayin ben okuyorum mk. Yatarak gectigim dogrudur ama bolum kolay abicim. Bi matematik ogretmeni yatarak s.ksen bitiremez o bolumu. Veya kimya ogretmeni. Bazi bolumler yetenek isi. Yetenegi olan yatarak geciyor. Bu fakulte kapatilmamali tamam ogretmenlerden issizler ordusu olustu ama kapasite dusurmeliler. Su an pdr acigi var daha batida sen.fakulteyi kapatirsan pdr acigini fefteki psikologlarlami kapatcan? Onlar isin saha teknigini bile bilmezken. Guldurmeyin.
her bölüm zordur ama atanamayan 250.000 kişi kadar azımsanamayacak sayıdaki öğretmenimizin atanması için yapılması gereken şeydir ama o kadar eksik bir sistemler silsilesi (sistem demeye bin şahit) içinde yaşadığımız için gelecek 10 yılda kaç tane okul yapılması ve kaç tane öğretmene ihtiyacımız olduğunu bile tespit edemiyoruz.
Şart olan durum. Vasıfsız kişi yetiştirip duruyorlar. Sonra yok atanamadık yok bilmem ne. Evet.
Her sene o kadar çok mezun veriyorlar ki sonra issiz açıkta kalan insanlar oluyor. Sonra bekle ki her sene 60bin, 100 bin, 200bin atama olsun. Nereye olsun, bu kadar insan emekli oluyor mu, işten ayrılıyor mu. Meslegini yapamayan kisiler gidip polis asker oluyor sonra. Kademeli olarak bir kısmı kapatılsa daha iyi olacak sanki.
Kesinlikle kapamalı. Eğitim fakültesiyle eğitim bilimleri fakültesinin aynı şey olduğunu bilmeyenler mezun olup çoluk çocuk yetiştiriyor. Allah’ım neydi günahım? Evet.
tarih coğrafya biyoloji fizk kimya sosyoloji felsefe matematik türk dili edebiyatı gibi bölümlerinde çoğu kapanmalı buna almanca öğretmenliğinide ekleyebiliriz.
tarih coğrafya biyoloji fizk kimya sosyoloji felsefe matematik türk dili edebiyatı gibi bölümlerinde çoğu kapanmalı buna almanca öğretmenliğinide ekleyebiliriz.
tamam lan oytun, kız öldü ölecek. lince başlayınca azraile teslim etmeden yakasını salmıyor pezevenk.
Eğitim Fakültelerini kapatmak yerine, öğretmen adaylarının staj sürelerini uzatmak ve staj programlarının içeriklerini gözden geçirmek gerekiyor bana göre.

Ayrıca, öğretim yöntemleri ile ilgili dersler kesinlikle çağa ayak uydurmalı. Hala fi tarihindeki teorik bilgiler yüklenmiyordur inşallah sevgili öğretmen adaylarımıza.
Mesela şu uzaktan eğitim olayı bugün olmasa 5 sene sonra olacaktı. Kaç fakültede uzaktan eğitim yöntemleri ile bağlantılı konular verildi öğretmenlerimize merak ediyorum.
Öğretmenlik memuriyetten ziyade proaktif bir meslek olmalı.
mevcut üniversitelerin yarısından fazlası kapatılmalı bence. ya da üniversite sayıları sabit tutulup kontenjanlar ciddi anlamda düşürülmeli. hangisi daha uygunsa artık.

geçen gün baktım ilk 300.000'e bile giremeyen öğrenciler mühendis, avukat vs. olabiliyor. 3 tane matematik sorusu çözüp mühendis, avukat olunabilen bir sistemde kim, nasıl iş bulsun amk?

bakın eğitim kalitesi, öğrenci profili vs. onlara hiç girmiyorum bile.

hadi eğitim fakülteleri öteden beri problemliydi ama son 10 yılda içine sıçılmadık meslek grubu kalmamış.