1. 1.
  bet sesli müezzin tarafından söylenen ezanın bitememesidir. kulaklarıma kastın mı var müezzin amca. iş bu entry girilirken müezzin amca daha hayyaaalel felaaah falan diyodu.

  edit: 5 dakka sürdü ezan.
  5 -8 ... hebeley episode ii
 2. 2.
  zamanın göreli olmasından olabilir. sabaha karşı uyanıp da cinden neyim korktuğunda [küçükken, bir arkadaşım] sabah ezanı çok çabuk bitmesine rağmen -ki cinler ezandan tırsar mı neydi, unuttum şimdi- en sevdiğin şarkıya anıra anıra eşlik ederkene başlayan ezanın 3 vakit aralıksız sürmesi gibidir.

  bak ankara'ya yatsı ezanı yeni geldi, sanki akşam ezanından beri okunuyor. iki şarkı söyleyeceğidik. töööbe...
  3 ... redwinemania
 3. 3.
  adam gibi bi müezzin okursa (bkz: mamak müezzini) mis gibi olan ezanın boktan bir sese sahip müezzin tarafından söylenip bitirilememesidir. sesin güzel olsun eşek gibi anırma 5 değil 15 dakka ezan oku. ya da kıs sesini her yüz metrede bir cami olan bir memlekette ne bu ses kirliliği kardeşim. tut sesi güzel bi müezzin kaydet banda günde beş kere ver banttan yayın bizim de kulaklarımız çok afedersin skilmesin. diyanet uyuma müminlere sahip çık.
  2 -2 ... hebeley episode ii
 4. 4.
  ezan okunurken, allahın bir hikmeti sonucu evrenin bükülmesi, zamanın kırılması sonucu ezanın loopa girmesi.

  ya da belki müezzin cumayı aksatan cemaate kızıp psikopata bağlamıştır bilemem.
  6 -4 ... dolunayisi
 5. 5.
  ezanın, güzel bir sesle iyi bir müezzin tarafından okunduğunda ezanın ezanın bitmesini istemeyen dinleyicinin arzuladığı halin edilgen çatılı hali.
  ezan burda öznedir. bitmek istemektedir ama bunu yapamamaktadır. aslında söylenmek istenen ezanın müezzin tarafından uzatılmasıdır. veya şöyle de söylenebilecek bir ifade: müezzinin bitirememesi. neyi? ezanı. yani? müezzinin ezanı bitirememesi. burda ise müezzindan kaynaklanan bir sorundan dolayı ezanın bitemediği gibi bir anlam vardır ki kastedilen bu değil. öyleyse? söylenmek istenen ezânın bitememesi midir?
  bilindiği üzere ezâ eziyet ve sıkıntı anlamında. ezan okunan bir şey olduğu için bitmez. aslında bitirilir. öznesi de müezzindir. olsa olsa uzun okunur. o da vakte göre değişir. her neyse.
  şimdi istanbul için yatsı ezânı vakti.
  kimileri için ezâ kimileri için ezân.
  benim için ezân ezâ vermez. verse verse müezzin verir.
  1 -1 ... uvjb
 6. 6.
  muhtemelen günlük mastürbasyon aktivitesi esnasında, ezan okunduğunu duyup * aktiviteyi yarıda kesen insanların, olası feryatlarına ilk örnek olabilme hali/durumu.
  5 ... sequel
 7. 7.
  alkol masasında bulunmak.
  ... pavell
 8. 8.
  radyo acıktır uzun zamandır dinlemediğin fakat cok sevdiğin bir sarkı calmaya baslar.. ve ezan baslar okunmaya.. evin büyüğü babaanne hemen o bilinen cümleyi sokusturuverir
  ''kapat su müziği bak ezan okunuyo''
  e saygıdır kapatmamak olmaz mecbur kapatırsın..
  ve baslarsın sarkı bitmeden ezan bitsin ricalarına..
  fakat bitmez.. o ezan asla bitmez..
  2 ... vennus
 9. 9.
  ezanın yayınlandığı ana yayın merkezindeki çıkabilecek herhangi bir sorundur.
  ... buyukkefchi