bugün

bir gerçek, kimse kimseyi bir şeye zorlayamaz,
ben tüm gün benim öldürülmemi isteyen bir şeyin çağrılarını neden dinlemek zorundayım ?

duymak istemiyor isem, duymam. hepsi bu.
ama hayır, şeriat ülkesinde bunu dile getirdiğim için linç edilip kafam kopartılır, benim sonum böyle olacak biliyorum.
tabii ki değilsin,
görsel
Duymak istemiyorsan yallah arabistan'a...
Ya yine tutturamadım.
siren sesini duymak zorunda değilimin cümlesel olarak farklı işlevsel olarak aynı olan versiyonu. Bu gibi cümleleri kurmakla insanlara zarar vermemek zorunda değilim demenin bir farkı yoktur. Toplumda yaşamayı istiyorsan bal gibi de bütün dayatmalara katlanmak zorundasın.
https://www.eczane.com.tr...ulak-tikaci-4-lu-7c26.jpg

Buyur dostum.
Kulak zarına çivi çak duymazsın.
müslümanların ülkesinde ezandan rahatsız olanın bu ülkeden olmadığını anlamak çok mu zor .

geldikleri yerde ezan okunmuyor çünkü .

yani siktirip gidin geldiğiniz ülkelere .

yoksa sonunuz çok beter olur . tabi yandaşlarınızla beraber .

mesela cehape mesela hedepe gibi .
Neden Ezan okunmayan bir yere siktir olup gitmiyorsun o halde ?
bu saçma entryi okumak zorunda değilim bende ve çözüm yollarım var seni donuzlamak mesela sen de böyle çözüm yolları bulabilirsin çoğunluğu müslüman olan bir ülkede ezan sesi olması kadar normal birşey olmadığından müslüman vatandaş sayısının qz olduğu yada kendi inancının yaygın olduğu bir ülkeye yerleşebilirsin. ha ama dersen ben Ezan yüzünden yerimi yurdumu terk etmek zorundamıyım, o zaman da çoğunluğun fikrine saygı duymayı öğreneceksin,saygılar.
bence de duymak zorunda değilsin hakketmiyorsun bunu, alternatif olarak kulaklarını kesebilirsin yada sesini.
bazı salaklarda ezanı zamanına göre moda olan bir haberleşme yöntemi olarak göstermeye çabalıyor .

ezan sonsuza kadar dır sonsuza .

salak herif .

ezanın ne olduğunu bilmez ama bilir kişi rolü yapar . üsteki geri zekalı yazara yazdım ben bu yazıyı .
kafoşlar yani kafirler eşşekler gibi dinleyeceksiniz ezanı eşşekler .

insalıkdan nasibinizi alırsanız ne ala . ama değilse eşşekler gibi dinleyeceksiniz .

müslüman mahallesinde size konçerto dinletmezler .

salak herifler .
ezan yüz yıllardır okunuyor . ama ezandan rahatsız olanlar yeni türedi .

böcek ilacı geliyor bak . ona göre .

siz en iyisi ezan okunmayan ülkelerinize doğru yol alın .
boz look bor olkoyoz .

yorrok look bor olkosonosoz .

yosokloyondo gorolom . yorrok kofololor sozo .

onco lof . hodo yosoklosonozo hodo .

hodosono lon .

sok kofolo lolor .

kafirin birisi türkiyeyi kafilerin sanıyormuşda bi amına bacağımı sokayım dedim .
aynen öyle herşey sırayla . siz sıranız bize devrettiniz .

sıra bizde şimdi sattınığınız her salyangozu götünüze tek tek sokma zamanı .

astığınız imamların intikamını alma zamanı .

az beklemedik bugünleri .
Ben duymak istiyorum.
Müslüman bir ülkede yaşıyorken saçma olan istektir. Amerikaya gittin de her yanda ezan sesi mi duydun mübarek ozaman şikayet et bıdı bıdı yap. Ama müslüman bir ülkede böyle bir şey istemek akıl kari değil. Müslümanlık hoşgörü dini ama biraz makul boyutlarda olmalı bir şeyler isterken.
her ne kadar çok hristiyan ateist yahudi nüfusu da olsa ! ne demek oluyor ?

ne kadar peki bunların toplamının nüfusu ? bi sayı yok mu yani ?

sayı verseniz daha hoş olmaz mı ?

bu ülke müslümanların dı öylede kalacak .

yeni yeni elementler uydurmaya çalışanların niyetleri ne kadar da bariz değil mi ?
Ezanı yasaklayacağızmış. Bu millet gözünü açtı artık dinini yedirmez size öyle kolay değil o işler.
ya siz nasıl insanlarsınız ya...
bir taraif laikligi bir taraf muslumanligi anarşist bir şekilde savunuyor. sizin yaptığınız barbarlıktan başka şey değil.
halk asiri desibelli ezan sesinden rahatsiz oldugu icin ak parti ezan sesini maksimum 250 desibel ile sinirlandirmistir.

vahabiler sus, arapperestler pus.
"Bi zahmet siktir olup gidip başka bir diyarda sivilcelerini paylatma özgürlüğünü kullanabilirsin" diye böğüresim geldi.
"müslüman ülkede yaşamak" nedir ya, kavramlarınızı sikeyim sizin. işte bu çomar kafanız yüzünden ülke ne hallere geldi. laik ve çağdaş bir türkiye bırakmıştı en son hatırladığımda atatürk, müslüman bir ülke değil. hatta anayasada sırf diğer dinlere mensup vatandaşlara üvey evlat muamelesi yapılmasın diyerek "türkiye cumhuriyetinin dini müslümandır" maddesini de kaldırdı. ne aptal aptal laflar bunlar ya, cidden sikesim geliyo. müslüman olmayan ve türkiye cumhuriyetine mensup bir vatandaşım ve ben ezan dinlemek zorunda değilim, bu kadar açık...
cehennem odunu bunlardır işte. Allaha kabadayılık yapan küstah tır bunlar. öldükten sonra kazığa oturtulacaklar arasında bunlarda vardır. ezandan rahatsız olan varsa geberene kadar olabilir.

Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.
(mehmed akif ersoy)
Teknoloji gelişti. GSM şirketleri namaz vakitlerinde herkesin telefonundan ezan yayınlasın.