bugün

imamın "seni ilgilendirmez, sen namazdan muafsın" demesiyle göt olunabilir. hiç kalkışılmamalıdır. *

düzeltme: imlâ.
(bkz: gel dedim işte lan)
özet geçince koşacaz sanki.
(bkz: camide imama özet geç piç demek)
(bkz: aramaya inanmak)
özeti şöyle geçilir;

- namaza gel lan piç.
bin senelik inci sözlük başlığını uludağ sözlükte açan ne idüğü belirsiz insan söylemi.
(bkz: camide linç girişimi)
duymayacağından nafile eylemdir. ezandan sonra yanına gidip "bundan sonra özet geç piç" diye bağırmak göt ister, götün sıkma kuvveti mevcut cemaatin büyüklüğüyle doğru orantılır.
- allahü...
+ özet geçsene piç.
- anan zaaaaaaa xd
+ amk liselisi.
akabinde medyum memiş'e dönmeyle sonuçlanması muhtemel eylem.
(bkz: sayko kemal vs imam)
direkt o geldi aklıma
"kişi kendi gibi bilirmiş herkesi" önermesini doğrulayan bağırma biçimi.
*
eğer imam da inci sözlüklüyse akabinde küfürleşme çıkabilecek durum.
günahtır efendim. elbet gülücez eğlenicez ama bunu kutsal değerler üzerinden yapmak ne kadar doğrudur? ibineler sizi.
göt ister. O göt isteyen göt kızartılır. Hastanelik olursunuz.
babadan göremediği sevgi ve şevkati kendisine ve ailesine göstermesi için imamdan rica etme biçimidir.
bir bünyenin imdaat çağrısı. beklentileri karşılamamk genelde kısa devre yapar ve asıl eğlence budur.
kılmadığı namazın ezanıyla insan kafayı niye bozar .
(bkz: Beni sikin diye bağıran oğlan)
öte tarafta da ona özet geç diyecekler.
bu ezan a namaz a çemkiren insanlar, mesela size şunu sorsak, futbol maçları, izliyorsun sonra üzerine günlerce konuşuyorsun, hatta spor programlarında defalarca tekrarını izliyorsun, tartışmalarını yorumlarını vs. sonra yeni bir maç daha hoppa herşey silbaştan... şimdi bir karşılaştırma yapalım (ezan namaz böyle şeylerle karşılaştırılmaz ama anlamanız için işte)..hangisi boş iş miş gereksizmiş.kaldıki bu sadece bir tanesi.(eğer inanıyorum deniyorsa, inananlar için).