bugün

kapalı bir hava ve bunalımın habercisidir.
yılın en güzel ayının gelmesidir. sanki eylüller masalımsı olur, havalar serinler, yeni bir ay yanında yani bir mevsim getirir ve kabuk değiştirir her şey.
okudum kendim inanamadım neymiş bu eylül çelişkideyim be sözlük.
üzücüdür.
sonbahar güzeldir, lakin eylül ayrılık ayıdır.
--spoiler--
hasktir lan farketmemişim.
--spoiler--
eylül geçiyor şimdi kapımdan..bu sene bana ne getireceksin eylül merak içindeyim, o güzel aşklarından var mı?
iğrençtir.

Okullar açılacak yakında ühüh.
(bkz: okul)
sevdiğim mevsimdir ne soğuk nede sıcaktır boğuk bir havası vardır bulunduğum iklimde ve ben çok severim... yağmurda yağmazsa süper olur ayrıca.
her yıl gerçekleşen hadisedir.
eylül ayı hüzün verir. kız arkadaşlarımın çoğundan bu ayda ayrıldım. enteresaann. vööheöeee.
eylül
beni çoktan aştı bu acı,
geçti gözümden bir resim.
oturup düşünüyorum
darbelerin tozunu.

yaşadım diyorum ya ben sana,
birikiyor umutlarım.
kaldı tortuları en güzel anıların.

eylül geçmiş kapımızdan,
süpürmüş kalıntılarını ışıkların.
o güneş parlıyor hâlâ
ay yine bizim.
(bkz: eylülde gel)
yanında yağmurları da getirsin. izmir yağmuru özledi..
bir yandan biten cıvıl cıvıl yaz için kederlenip bi affalamak bir yandanda turuncu romantik sonbahara kavuşmanın buruk sevincidir.
sonbahardır.
(bkz: bugün sonbahar geldi)*

edit: 500. entry
güzeldir.. doğumgünü ayıdır, hoşgelmiş bakalım..
öğrenim kredimin kesileceği aydır.
doğum günümün içinde saklı olduğu aydır. hatırlamayan sahtekar arkadaşların kendi doğum günlerinde arayıp 'şerefsizsin olum adam arkadaşının doğum gününü unutur mu' sorusuyla her sene muhatap olmak zorunda kalınmaktadır. sen hiç aradın mı da aranmayı bekliyon ? neyse boş ver.
ağustostan sonra geldiği takdirde sorun yoktur.
yazın içindeyken kızamık çıkardığım odada şu anda gayet rahat oturmamla yavaş yavaş farkına vardığım hadise.
okulların açılması gibi, dizilerin start alması gibi geldi şerefsizim. kış geliyor. kış demişken aklıma game of thrones geldi. ulan bir sezon izledik kış gelemedi.
yazın bittiğini anımsatır bana 1 eylül.
büyüklerin dediği gibi dert ayıdır. bana ne okulların açılmasından, çoluk yok, çocuk yok diyemediğim; lakin sürülerce okul çocuğunun ortalıkta ve okul servislerinin trafikte dolaştığı aydır. Yazlık elbiselerimi artık bir yıl daha giyemeyeceğimin habercisidir eylül aynı zamanda; bu durum beni fazlasıyla üzer. Annemle babamın evlilik yıldönümlerinin ve benim doğum günümün bu ayda olması bile, bu hüzünlü duygularımı değiştirememektedir.
ben bu eylül ayını sensiz geçireceğim. ben bu eylül ayını çok zor geçireceğim. ben bu eylül ayını acıyla geçireceğim. ben bu eylül ayında ne kadar bizi anlatan şarkı varsa onları dinleyeceğim. ben bu eylül ayında anılarla yetineceğim. uyandığımda bana sarılman gelcek biraz aklıma, 5ay aradan sonra ilk görüşmemizde bana sarılışın öpüşün gelcek biraz da. ardından şarkımız gelecek ama ben onu artık hiç dinleyemeyeceğim. biraz cesaretimi toplayabilirsem eşyalarını yayacağım bütün odama,oturup ağlayacağım belki sonra. görünüşe bakılırsa ben bu ayı baya zor geçireceğim. sonra bu eylül büyükada'da yapmak istediğimiz tatilin hayalini kuracağım, içim içimi yiyecek bu eylül büyükada'da seninle olamadığım için. gece saat 2den sabah 8e kadar sana attığım mesajlar,aramalarım belircek zihnimde sonra, yalvarışlarım. uğraşlarımın işe yaramadığı serilecek gözümün önüne,içim daha çok acıyacak ozaman. geçen sene seni bana getiren eylül bu sene de herşeyi unutturarak bize, yine seni bana getirebilir mi?
biliyorsun ben bu eylül ayını seninle geçirmeyi çok isterdim.ben bu ömrün seninle geçmesini çok isterdim..şimdi bakıyorum da ben bu eylül ayını sensiz geçen günlerden çok daha zor geçireceğim.
sahi ben bu eylül ayı bunları yaparken sen ne yapacaksın?