1. 1.
    sayın mal evrimciler.

madem evrim var neden silisyumdan değil de karbondan oluştuk? silisyum hem daha dayanıklı hem de karbonla aynı değerlikli?
    2 -4 ... r00kie
  2. 2.
    lafa gelince diil siliksiyin dersiniz madem öyle neden dünya magma topuykan silisyumdan canlılar yoktu silisyum sıcağa dayanıklı? sonra bir fosille bulurduk?

ee ateistler?
    1 ... r00kie
  3. 3.
    germanyum ve silisyum yarı iletkenlerdir. onlarla telefonlarımıza transistörler, entegreler, chipler yaptık. şimdi onlar bizi yönetiyor. Farkında olmadan bir çeşit evrim geçirdik aslında.
    3 -1 ... huzuru kendi icinde bulan adam
  4. 4.
    Benim dedem silisyumdan evrildi.
    1 -1 ... serdarsl06
  5. 5.
    silisyum alır.
    ... kazangap
  6. 6.
    Silisyum olamaz. kesinlikle net olarak söylüyorum ki Polonyum veya Osmiyum olabilir.
    ... lanetolsunfederal
  7. 7.
    Kum oğlum o kum ondan anca plajda kale olur. Yaşasın karbon.
    2 -1 ... gokdelende kapici
  8. 8.
    Silisyumun parçası pahalı.
    ... drdolantin
  9. 9.
    silicon beats evolution! silicon beats darwin! silicon beats atheists! silicon beats monkeys!

silicon beats everything!
    1 ... r00kie
  10. 10.
    daha evvel yazdım carbon bazlı canlı yaşam formunun dünyada ki süresi bitebilir.
    yerine silisyum-carbon bazlı canlıların hakimiyeti gelebilir.
    çünkü carbon bazlı yaşam türü çok tüketiyor ,dinozorların yok olma sebeplerinden biride bu tüketim ve yok olayı ,insan olmasaydı da carbon bazlı canlı yine kendini tüketecekti.

bu konu hakkında ng.'de bir görsel var, dünyanın yok oluşu hakkında. gelecek yaşam türü yani dünyaya hakim olacak form silikon bazlı yaşam formu olacak gibi.
    büyük olasılıkla akıllı canlı insanda bu sürece ayak uydurur bilim sayesinde ,evrimini bu yönde sürdürür. ama silikon bazlı insan artık tek güçlü olmayacaktır bugünkü gibi.

tabi benim bilgim amatör okumalar ..
    1 ... baris hemen simdi