bugün

zorlaya zorlaya bulunmaya çalışılan hatadır. çok cümle kurmak istemiyorum, zira bilimsel çalışmaları 'hadi ordan' şeklinde yalanlayana bilimsel veri sunmak gereksiz. sadece şunu belirtelim. kardeşim ortada iki seçenek var: biri, hokuspokus sonucu çamurun insan olması, ardından o insanın sol eğe kemiğinden karşıcinsinin olması ve son olarak bu iki insanın çocuklarının ensest ilişkisi sonucu insan ırkının meydana çıkması. diğeri, tüm canlıların birbiriyle akrabalık bağının bulunduğu iddiası ve türlerin belirli zaman dilimleri sonrası gelişimi sonucu insan ırkının ortaya çıkması. olay bu kadar basit. evrimi saçmalık olarak yorumlarken kendi inanışını da bi' sorgula. hangisi mantıklı. ya da hangisi daha mantıklı ve daha gerçekçi. hadi diyelim din için mantık aramak saçma. o zaman da yine eleştirilerine dikkat et. zira her eleştirin, aynı cümlelerle sana döndüğünde daha çok acıtır.
--spoiler--insanlar maymundan geldiyse, neden şimdiki maymunlar insan olmuyor--spoiler--

daha önce de sorulmuş benzer bir soru olmuştur. madem insan maymundan geldi neden hâlâ maymunlar var, şeklinde. cevap basit:

"sen köyden şehre göç edince köy yok mu oluyor"

kapiş!
Uzun uzun yazılan entryleri, açıklamaları okumadan hala "madem insan maymundan geldiyse..." diye başlayan sorularla koskoca bilimsel yapıyı yıktıklarını zanneden insanların bulduklarını zannettikleri mantık hatasıdır. Zaten hiçbir şey okumadıkları, araştırmadıkları çok belli. Harun yahya kitap ve belgeselleri okuyup izlemekle araştırma yaptık diye de gelmeyin! Yahu en azından sadece bu başlık altındakileri okuyun da en azından şu aptal soruyu sormayın artık!
(bkz: üreme organlarını açıklayabilen evrimci)

geçenlerde de biri dna saçma sapan kodlanmıştır demişti. bir de tıp doktoru olacakmış bu cahil. dna nın d' sinden bihaber deyyusların doktor olmasını hazmedemiyorum cidden. odtü' de tıp var mı? asdfgh
http://inciswf.com/oneoftheman2.swf işte bu adam tek soruyla evrimi çürütmüştür.
Binlerce yıl öncelerden bahsedilmesi evrimi çürutecek bir olay değildir. Hadi binlerce yıl öncesine gidelimde nasolsa bulamazlar diye bir mantık kurulmamalıdır. Sonuçta din kavramida binlerce yıl önce olusmustur. Ozaman onuda çürütüceksin.

Evrim sürekli var olan olmayada devam eden bir konudur. Tonla ispati vardir. Dini işin içine sokarsak sadece evrimi değil birçok konuyu anlaşılmaz olur.

Adamlar aya gitti, uzayda tatile cikiyorlar biz hala dinle evrimi ayiramiyoruz. Yapmayin dostlar önyargilardan arinmak gerek.
insan ve maymun arası evrime örnek ara fosil getirin bana ama mutasyona uğramış canlılar hariç. evrime doğada kanıt yok hala evrimde evrim.
dünyanın önde gelen bilim adamları ve bilim kurumlarının bulamadığı hatayı sözlük yazarlarının bulması olayıdır. nasıl bir megalomansınız, nasıl bir özgüveniniz var, helal olsun. bilim dünyası için, evrimin karşısına koyduğunuz yaradılış teorisi(!)nin 5 kuruşluk değeri yoktur. hiçbir doktor, hiçbir biyolog, hiçbir arkeolog, hiçbir antropolog, hiçbir zoolog vs yaradılışı kabul ederek yola çıkmaz. bilim dünyası için evrim bir teori değil kabuldür. ve hatta büyük bir çoğunluğu için kanundur. şimdi oturduğunuz yerden, tek bir bilimsel çalışma yapmadan, götünüzden uydurduğunuz tespitlerle evrimin hatasını bulduğunuzu düşünmeniz, cehaletinizin sınırsızlığının göstergesidir. bilim evrimin varlığını tartışmayı bırakalı yıllar oldu. artık evrimin nasıl gerçekleştiği üzerine düşünülüyor, çalışmalar bu yönde yapılıyor. bir tane bilimadamı gösterin yaradılışı baz alarak bilimsel çalışma yapan amk. anca lafsınız.
anam anam sofinin dünyasını okumuş genç kitleleri akmış yine başlığa. yahu diyoruz ki saygılı olmak lazım gençler özelden zeka kıvılcımlarıyla msj atıyor. Diyoruz ki A sınıfı dergilerde onu geçtim B sınıfı çin dergilerinde var mı bir tane evrimle alakalı modern makale diyoruz adamlar felsefe yapıyor bu aslında yoktur buna böyle dersek böyle olur aristo mantığıyla sidik yarıştırılıyor. istediğiniz gibi düşünebilirsiniz ve inanç bazında düşünüyor bu konuyu ateistlerde dindarlarda hasılı azıcık bilimsel konuşa bilen alanıyla alakalı genç var mı diyerek bir şeyler yazmıştım. makale yok işim gereği tıbbi genetik makaleleri takip etmeye çalışıyorum yok işte yok olmayınca olmuyor zorlamaya gerek yok. Belki benim gözümden kaçmıştır dedim ama sözlüğün büyük filozofları tarafından fikri vede zikri olarak derbeder edildim efenim ağzımın payını verdiler ben çekilirim artık bu başlıktan.

sözlüğü bıraktıracaksınız bana böyle giderse tiksindiğim ekşiye yoğunlaşacam.
evrim teorisinde değil de, karşı çıkanlarda görülen en büyük mantık hatası, iki tarafı da dinleme gerekliliğinden bahsetmeleridir. lan dallama, siyasi görüş mü bu? futbol mu tartışıyorsun? ne iki tarafı? bilim senin poponun keyfine göre mi ilerleyecek?

illa bunu konuyla alakalı bir mantık hatası istiyorsanız da, hayatında bitirme tezi dahi yazmamış insanlar tarafından çürütülmeye çalışılması diyebilirim. sinirlendirdiniz beni gece gece yine.
dinle bilimi karşılaştırmayın.bilim kazanır...inancımızın gereği neyse biz onu yapalım.bilimde gereği neyse onu yapsın.
naahh bilim kazanır denilecek yazarların entry girdiği başlık. Eğer bilim mantıklı ve gerçekçiyse neden hücreler mitoz bölünme yapıyor? neden atomlar kararlı hale geçiyor? ... yani bilim nasıl sorusunu cevaplar nedeni cevaplamaya çalıştığı an error verir saçmalar. bu yüzden pek çok bilim adamı şüpheyle ölmüştür (bkz: einstein).
bu kavramın neresinden dolansam acaba diye hala dönüp duran, uzun yazmayı seven yobaz soytarıların pek sevdiği ancak sergileyemediği mantık hatasıdır efendim.

kerameti kendinden menkul bilimsellik dışı tiplemelerin "aslında o öyle değil", "tamam onu kabul ama aslında evrim denen o değil, bir tatlı yanılsama" falan diye hala altında kendini paraladıkları başlıktır.

zaten ne zaman cehalet genelin üstünü örtse, aynı yobaz anlayışla sıvamaya çalışırlar güneşi kendileri...

devam edin, ama burada sadece kendinizi kandırırsınız. kuyruk acılarınızı önceden biliyoruz. ağlamak isteyene, hodri meydan...***
insan evrimi ve tekamülü her saniye devam etmektedir. en büyük hata, dinle evrimin ayrı düşürülmesi ve saptırılma çabasıdır.
Madem maymundan geldik. Madem primatlarla kuzeniz ve en yakın akrabamız şempanzeler neden onların dişi ağrıyınca dişciye gitmiyor ama biz insanlar gidiyoruz?
siz maymundan gelin ben kurttan, leopardan falan gelmek istiyorum yaaa. ne maymunu aq?