bugün

bir insan neden kendine ayak bağı olacak bir şeyin hayalini kurar, anlam veremiyorum.
Erkekler de kuruyor mu acaba diye hep düşünmüştüm.
kafamda bir kız var ama bakalım bizimkiler ne der zaman sonra olması zor ama olsa iyi olur.

hafta sonu olmuş hanımla arabaya binip piknik alanına doğru gidiyoruz ben atletle mangalı yellerken hanım da salatayı yapıyor. oğlanlar top oynuyor, kızlarda annesine yardım ediyor. mangal hazır oluyor afiyetle yiyoruz. çayımızı içip toparlanıp arabaya biniyoruz (volvo s80)...

ne romantik ama...
fazlasının zararlı olduğu hayallerdir. fazla hayal kurunca hüsrana uğranması muhtemeldir. o açıdan fazla hayal kurmamak gerekir. hayal kurmayınca ele geçen her zaman büyük olur ve mutlu eder.
iyi aile kız ve erkeklerinin kurduğu hayallerdir. birileri gibi sürtüklük peşinde koşmazlar. birileri kim onu siz tahmin edebilirsiniz. baş harfi k. evet.
bazen düşüncelerim yalnız ölmemi yeğlerken bazende enteresan bir şekilde en güzel evlilik hayallerini kurdurtur bana.ne enteresan bir ruhtur benim ki çözemedim.en favori evlilik hayalim balayını kapadokyada geçirmek.
gerçekleştirilen müthiş bir hayal var. bekar kalmak.
Her insanın erken yaşlardan itibaren kurduğu hayallerdir. Genelde güzel şeyler hayal edilir evlilik için. Çünkü, henüz bir evlenme durumu söz konusu değildir. Olmamış ile olan bir kavram arasında dağlar kadar fark vardır. Evet.

Madalyonun ters tarafından bakalım olaya. Evlendik diyelim. Bakıyorsun, hayal ettiğin gibi çıkmıyor evlilik. Pişman dahi olabiliyorsun. Bu yüzden hayal kurarken evlilik için, daha akılcı düşünmekte fayda vardır. Evet.
hayal kalmamasi tercih edilen, sevdiginiz kisiyle kurdugunuz güzel hayallerdir.
hayal mi kabus mu gerçekleşince anlaşılır.
+ühühü evleneceğiz değil mi tarık ?
-tabi gülüm tabi. seni artık böyle ortada bırakır mıyım? bi sigarada sen yak iyi geliyor.
kafa sikmesin, geri kalan her seyi ben hallederim.
iyi bir hayalperest olmak, kötü bir evlilik için kafidir.
ulaştıktan 15 yıl sonra hatırlanıp lanet edilen hayallerdir... *
(bkz: gözlem canım gözlem)
günümüzde oluruna bırakılması gereken bir durumdur.