bugün

sözlük gibi yalanın, palavranın gırla gittiği mekanlarda sık sık tekrarlanan durum.

evet, zina yaptım diyeni çağdaş olarak gören, bu kadar örümcek zihniyeti, inşaat işleri için amele toplar gibi toplayabilen, başka bir platform olabilir mi bilmiyorum!

bu adamların ve kadınların çağdaşlıktan, modernizmden anladıkları neyse artık! bilemiyoruz yani. ama ben açık söyleyeyim; namusunu satmanın, götünü siktirmenin çağdaşlıkla alakası yok. tabuları filan da yıkmış olmuyorsunuz böyle yapınca. orospu veya pezevenk olabiliyorsunuz ancak.

en sevmediğim bu durumu da belirtmiş olmanın rahatlığını yaşıyorum. zina, oldukça ilkel bir davranıştır, ehe.
Medeniyet dediğin açmaksa bedeni
Afrikadaki bedevi senden daha medeni, sözünü haklı çıkartandır.
1-pezevenk kadın pazarlayan insanlara denir.
2-orospu bu işi para karşılığı yapan kadına hakaret amaçlı söylenir.
3-herkes müslüman doğdu diye müslüman olarak hayatını sürdürmez.
4-herhangi birinin herhangi birine cinsellik gibi insanın kendine ait özel konularda karışması ve ahkam kesmesi ülkeyi iran'a döndürmekten farksızdır.
5- (bkz: bsg)
bakış açısının sakatlığını gözler önüne süren fikir kırıntısı. onun adı "aşık olunan kişiyle sevişmek" oluyor. belediyenin ya da bir putun iznine gerek duymadan.
böyle şeyler için asıl zannetmek, kanıksamak gibi kesin fiiller kullanılması yanılgı. herkes kendi kafasında, herkes kendi tuhaf kaderini, hayatını yaşıyor. sen kendi erdemini yaşa, övünme, baksana senin dininde ne diyor? övünme ve alçaltma, yerme diyor. iki yüzlülük yapmaktır diyor, başkalarını ezmek ve tanrımsı yadırgamak onları. sen tanrı mısın? sen allah mısın? titre ve kendine gel. sen kendini kendi dininde önce bir yargıla, sonra bana da uğra, çayım hala sıcak.
tarih boyunca varolan bir olguyu çağımıza ait sanmaktır.
istedigiyle cinsel ilişkiye gireni eleştirmeden kararına karışmamak çagdaş insan olmanktır heralde yoksa çagdaş olcam diye paso düzüşsünmü millet.
kemal ile sibel aşkı mı iyi örnek olur, kemal ile füsun aşkı mı? diyerek soruya bağladığım zan konusu.
bakalım, çağdaşlıktan ne anlıyoruz ya da anlıyor muyuz?
- evlilik dışı cinsel ilişkiyi çağdaşlık zannetmek bla blü blo hüop üstadım yanii..
+ hacı o değil de höşmerim balıkesir tatlısı mıydı ya ??? ha bi de bu arada aşşaa maallede bizim memetgiller dükkan açmışlar, bele bi eldiven vaaamış mncık gibiymiş bildiğin ama..
+ taaam hadi görüşürük hacı ben kaaçar...he bu arada balıkesirin tatlısı o..
- yok önemli değil ben aldım zaten alcamı...mastürbatör ergeni senii..beni baaaaak, o eli fazla yorma sonra imza atarken titrion millet anlio hee, duyuyoooon muuuu ??
ekmek gibi, su gibi bu da bir ihtiyaç ama bundan kadının/erkeğin önüne gelenle yatması anlamı çıkarılmamalıdır, çağdaşlıkla bağdaşlaştırılmamalıdır.
annenizi veya kız kardeşlerinizi düşünün! onlar evlilik dışı ilişkiye giriyorlar veya girmişlerse, sizin bu duruma anlayış göstermeniz çağdaşlık ise; o ilişkiye giren erkekte, o erkeğe gösterdiğiniz anlayışta o kadar çağdaştır.

(bkz: domuz yaşam biçimi)

sırf dini tarafını düşünmeden bile başlı başına iğrenç bir şeydir.
çağdaşlık evlilik dışı çocuk yapmakla başlar. sadece evlenmek yetmez.
şakirt bünyesince var olduğu tasavvur edilen bir düşüncedir.
orospu ve pezevenk ifadelerini de aynen iade ediyoruz kendilerine.
burda bahsi geçen şahıslar özgürce yaşama haklarını kullanmaktadır sadece.
dalgalı saç gördüğünde tahrik olacak kadar aşağılık da değildirler ayrıca.
sen olmasaydın onun yanında başkası olucaktı, başkasını sevecek başkası için gözyaşı dökecekti.hayvan aleminin kibarlaştırılmış hali.güç savaşları başka bişey değil.bırakmak gerek bu basma kalıplıkları.
Evliligi degerli kilan seylerden birisi de cinsel iliskidir.

Evlenmeden once ayni evde yasayip, her gun iliskiye girerseniz evlenmenin amaci ve degeri ortadan kalkar.

Evlilik yapilacak olan cocugu bir kilifa sokmak icin degil, toplumun en temel organi olan aileyi kurmak icin yapilmalidir.

Ben bazi seylerin evlilik sonrasina birakilmasindan yanayim. Cagdaslikla alakasi yok, bir seyi senelerce normalmis gibi anlatirsan herkes onu normal kabul eder. 60larda el ele tutusmanin bile buyuk bir sey oldugunu dusunursek bugun gelinen noktada haksiz sayilmam.
yatmak için imam nikahı yapanlar, bekaretim bozulmasın kendimi birine kakalayayım o zamana kadar idare edeyim diye arkadan verenler, tarikatındakilerle yatanlar, okuyup üflemeyi başka işle karıştıranlar, bir kadına bakımlı diye ya da dekoltesi var diye o.ospu muamelesi yapanlar kadar iğrenç; bir o kadar da tiksindirici ve aşşağılık bir üslupla anlatılmış ve beni de bu tarz üsluba itelemiş olan düşüncedir.*
"çağdaşlık" ve seks'i harmanlayıp, "amanda şimdi seksten geliyorum, bir çağdaşlaştım bir çağdaşlaştım görmelisin" nidalarıyla dolaşan bir birey sanırım hayal kahramanıdır. tut ki var böyle bireyler; olm milattan önce de sevişiyordu insanlar, nikahsızlar da vardı. onlara da çağdaşsınız mı diyelim?

aşağısı sakal yukarısı bıyık.
ülkemizin bazı bölgelerinde bu tip çağdaşlıklar çoktur. doğu ve güneydoğu bölgelerindeki bir çok ilde birkaç kadınla aynı anda evlilik dışı yaşayan insanlar çok. üstelik hepsinden de üçer beşer çocukları var adamın. demekki o ildekiler daha çağdaş. ama batıda iki sevgili aynı evi paylaşmak istese tü kaka olurlar.
içki içmenin çağdaşlık olduğunu düşünen insan ile aynı zekayı ve düşünceyi paylaşan insandır.
kime göre medeniyet? herkesin bakışı bir olmak zorunda değildir. kimse kimseyi davranışları konusunda yargışama hakkına da sahip değildir. üniversiteye türbanla girmeye hek veriyorsak eğer metroda öpüşen çiftlere de hak veririz. unutmayın ki herkesin inancı, yaşayış şekli kendinedir. senin gözüne iyi gelmiyor diye başkasına müdahale edersen, o zaman zorba olursun. bu iki taraf için de geçerlidir. anlayış, esas olandır.
bu tarzda ilişkileri çağdaşlık zannetmek yanlıştır, çağdaşlıkla uzaktan yakından ilgisi yoktur.
kimsenin çağdaşlık zannetmediği durumdur. herkesin keyfine baktığı durumdur.
cinsel ilişkinin sadece evlenince yaşanabileceğini düşünen yobazlarla aynı saçmalıktadır. bir dengeyi tutturamadınız amk.
edit: eksileyen 'çağdaş'ların elleri dert görmesin. siz bana taş değil ekmek atıyorsunuz.
çağdaşın anlamını bilmemektir.

çağdaşlığı, hayvanlar gibi kontrolsüz heves ve arzu kullanımı zannedenler, aile müessesesinin çöktüğü ülkelere bakıp bir daha düşünmelidirler.
(bkz: ayför nörde)