hiç evlenmedim çünkü gerek yoktu. evimde bir kocanın yerini doldurabilen üç tane hayvan besliyorum; her sabah hırlayan bir köpek, bütün gün küfür eden bir papağan ve geceleri geç gelen bir kedi.
-maria corelli.

O kadar haklısın ki maria hayatım. Şu sözünü alıp muska gibi kağıda yazıp sarıp beze dikip üstümde taşımak istiyorum. Veya alnıma da yazabilirim. Harikasın.
Götümün yememesi
en büyük nedenim bu.
bugünlerde de her şeyi tweetle tanımlıyorum he.
görsel

tam da bu yüzden.
Kendini daha tamamlayamamış olmak.

iki yarımdan bir tam eder falan demeyin arkadaşlar. Sizin tamamınız olacak yarım kimsede değil, o daha oluşmadı.
Daha önce evlenmiş olmak. Sadece aptallar aynı hatayı iki kere yapar.
erkek aldatır. aldatmayanı döver. dövmeyeni babalık yapmaz. babalık yapanı kocalık yapmaz. kocalık yapanı sorumsuz davranır. sorumsuz davranmayanı aileyle zıtlaşır. aileyle zıtlaşmayanı sahiplenmez. sahipleneni abartır vs.

erkeğin iyisi? vardır tabi belki.
Tanidik bi Abi vardi.
25 yasindan beri sevdigi bi kizla
Ekonomik sikintisi yuzunden evlenemedi
(Kizin Aileside aciik paragozdu)
Neyse Babasi Tarlasini Imara actirip mutahite verince isler degisti bir de Kadroya gecti Calistigi Bld.
gecen yaz kavustular lakin
4 yil surdu bu kavusma surusu
30 una girdi
Bu sene
Edit= isin özetine gelicek olursak Evlenilmememe sebebi Vermis Oldugum ornegede bakarsaniz
(bkz: Paradır)
Kardesim Bu kadar Net...
kadınların paragöz ve yalancı olması.

hiç bir emek vermeden erkeklerin parasına ortak olmak isterler. ben sabah akşam dışarıda çalışacam kadın evde oturup para yiyecek yok öyle bir dünya. gerçi ben zenginim ev, araba, dükkan allaha şükür herşeyim var kimseye muhtaç değilim ama param var diye de kendimi enayi gibi ezdirecek değilim. genelde türk kızları lise ve üniversitede dayakçı erkeklerle sevgili olur evde kalacaklarını anlayınca ev geçindirebilecek kadar maaş alan ilk erkeğe kapağı atarlar. bundan dolayı siz siz olun sakın işi gücü olmayan kadınla evlenmeyin.
Hazır değildir, maddi imkanı yoktur, çocuk sevmiyordur, sorumluluk istemiyordur, yalnızlık daha cezbedicidir, yeni akraba olaylarından korkuyordur. Her şey olabilir. Benim için mesela eşin karakter meselesi.
aynı evde büyümüş kardeşlerin bile kavga ettiği, anlaşamadığı göz önünde bulundurulursa iki yabancının aynı evde yaşamaya çalışması kadar mantıksız birşeyin olmaması en baba sebeptir.
Yapacağım çocuğa iyi bi gelecek sunamamak.
kimseye bağımlı olmadan özgür yaşayabilmek.

(bkz: bekarlık sultanlıktır)
tek kişi ile evlenmemiş olmak. sanki tüm ailesi ile evleniyorsunuz. her seyinize müdahale. saçma
Kendime uygun, geçmişi temiz, kafa dengi, namuslu, sadakatli, halden anlayan, düşünceli ve sevgi dolu biri karşıma çıkarsa evlenirim çıkmazsa da evlenmem. Kalkıp evlenmek içinde evlenmem boş yere hayatımı neden mahvedeyim.
Kaynana.
iyi düşünün çocuklar.