bugün

nedense sadece kadınlar için söylenir bu sözler. cinsel ilişkiye girmeden evlenen bir erkek var mıdır, yoktur. onlar cehennemlik değil de kadınlar mı cehennemlik oluyor?

edit: zorunuza gitti sanırım, keyfiniz bilir.
fazla kafaya takmaması gereken cehennemliklerdir.

evlendikten sonra yaşadıkları daha doğrusu yaşayamadıkları cinsel hayatları yüzünden, hayatları cehenneme dönen o kadar çok insan varken.
(bkz: zina büyük de şirk çok daha büyük)

1- kimse kimseyi ''cehennemlik'' ilan edemez.

2- ilan ederse; bu şirke girebilir.

3- zina affedilebilir belki ama şirk'in affedilmeyeceği kur-an'da belirtilmiştir.

4- diyelim ki zina yapan cehenneme gitti, o zaman anlar yanlış yaptığını,

kaldı ki sen o zinayı yapanlara ne anlattın, ne öğrettin, ne hatırlattın ki karışıyorsun..

son olarak; (bkz: herkesin şeyi kendine)

tanım: günahı da sevabı da allah ile kendi arasında olan insanlardır. onun dışında söz söyleyenler her zaman 3 üncü kişi olurlar.
cennetlik olduğunu düşünen insanların, götüne batan kişilerdir.
sadece evlenmeden olmaz mantığıyla hareket ederek cennete gireceklerini zannedenlerden iyidirler.
bu mantıkta olan birinin cehennemde cayır cayır yanmasını dileyerek,
allah demiş ki, "beni sevmek kolaydır, bana beni severek gelmeyin, bana kulumu severek gelin. " buyrun şimdi, hatun yada er kişi sevdi aşık oldu oh bi de birlikte oldu. allah da onu affeti, cennetine kabul etti. e sen noldun şimdi içindeki bu fitne fesatla, beynindeki bu zehirle? ben allah adına konuşamam, şu cennetliktir şu cehennemlik diye, hadi onun da cezasını buyur sen çek. *
tanım: kim oldukları zerre merak edilmeyen, beyni örümcek ağı dolu insancıklardan daha iyi durumda olan, cehennemlik olup olmadığına da alahın karar vereceği insanlardır.
cennete gidip zinadan zinaya koşmayı planlayıp hem dinimize hem de kendisine ayıp eden insanlar cümlesidir.
sacma baslıklardır. dini bilmeyen, din dusmanı insanlar neden cehennem ve inanc hakkında baslık acarlar. yaptıkları tartismalarla inancların yanlıs oldugunu ispatlayıp daha cok ateist yaratmak icin mi yoksa ben burdayım, ateistim diye reklam yapmak icin mi? tamam ilgi cek ama bu kadar ezik olma her dine kufreden senin cevrende adam sayılıyor olabilir ama bu millet gozunde ne olduklarını herkes biliyor. sırf muhalif olmak istiyorsan bu ezilkligi bildigin konularda yap. cok ateist olunca eger ahiret varsa bu kalabalık icinde saklanabilirim umuduyla mi cabalıyorsun yoksa?
insanları cehenneme gönderme hükmünü verip de allah'a şirk koşan ve dinden çıkanlerden çok daha yüksek ihtimalle cennete gidebilecek olan insanlardır. sen kimsin ki böyle bir karar veriyorsun? sana mı düştü? kutsal kitabı bize gönderen allah aynı zamanda o kitapta ne kadar affedici olduğunu da anlatmış, aslolanın kalben inanmak olduğunu söylemiş, sen nasıl bunları es geçip de insanların cennet veya cehenneme gideceğine karar veriyorsun?

bu şekilde haddini aşıp da insanları allah'ın yerine yargılayan arkadaşlar, sabri ugan'dan geliyor cevabınız:
- yapmayın çocuklar... *
başkasıyla evli adamla,
evlenmeden birlikte olan,
bu ilişkiden veledi-zina yavrulayan kumanın cehennemlik olmasıdır.
koskoca tanrının, mel'un kullarının çüküyle kukusuyla uğraştığı düşünüldüğünde sanılan şey.

halbuse, islam'ı arapların modifiye ettiği düşünüldüğünde , bunla tanrının bir işi olmadığı anlaşılacaktır kanatimce.

düşünsenize siz tanrısınız, hiç böyle şeylere kafa yorar mısınız , sorarım?
dünyada o kadar hırsız, katil, açgözlü varken; çalıp çırpan, yetim hakkı yiyen, petrol için savaşlar çıkartıp milyonlarca masum insanı öldürüp puro yakan zalimler varken; halkı aç gezerken kendisi kraliyet sarayında keyif çatan açgözlüler varken; o kadar haksızlık, o kadar kötülük, o kadar gaddarlık varken.. yani bu dünyada yapıp edip öteki tarafta cezası elbet çekilecek milyon tane günah varken, bazılarının inatla başkalarının içkisine, özel hayatına, zevklerine karışmasına anlam veremediğim bir olaydır. hadi kardeşim hadi, çay koyun da içelim, hadi.
cinsel hayatları kendini dini bütün ilan etmiş dinden anlamayan yobazlar tarafından sorgulanan cehennemliklerdir.**
Peygamberimizden itibaren hemen her devir islâm alimleri imanı bulunduğu halde farz olan ibadetleri yapmayan veya haram ve büyük günahları işleyen kimseleri yaptıklarını helâl görmedikleri sürece mü'min kabul etmişler ancak bunların günahkâr olduklarını söylemişlerdir Ehl-i sünnetin görüşü de budur

yani inanci olan yaptıgı gunah icin af dileyebilir. allah pişmanlıgına inanır ve dilerse affeder. affetmez ise bir iyiligi onu kurtarabilir. kurtarmaz ise cehenneme gider ama orda ebedi kalmaz. cezası bittikten sonra cennete geçer. inanan kimselere cehennemliktir demek küfüre girmektir. kimse inananların akıbetini bilemez.
4 kişiyle evlenip cennetlik olanlara yeğ olan insanlardır.
14'lük çocukları taciz eden cennetliklerden uzaktadırlar. (bkz: hüseyin üzmez)
kafa dengi bütün insanların hepsinin cehenneme gideceği gerçeğinden rahatsızlık duymadan, takır takır zina yapan, çapkın cehennemliklerdir. erkeklerin en çok konuştuğu konular ne imiş, "seks-para-futbol" bu üçgenin geniş açısını sınırlayan bir beyinin fonksiyonlarından şüphe ederim ben. hem de irrasyonel kavramlarla.
ben,sen,o,biz,siz ve hatta onlar bu gruba dahil edilebilir.
zina eden kişidir, başkasının namusunu hiçe sayan kişidir ki, muhtemelen öyle bir aileden gelmektedir yoksa bu işi yapmak sanıldıgı gibi kolay degildir.
evlenip cinsel ilişkiye giren cehennemlikler de olabilir. basit bir yazarın karar veremeyeceği hükümdür. evlilik tanımı yapılması çok kolay olmayan bir kurumdur. akıllı olmak ve boyundan büyük işlere kalkışmamak lazımdır.
ümit milli olan gençlerdir e ne de olsa a milliye antremansız katılmak imkansızdır:P tabiki hoş bir davranış değildir ama kimseyi ilgilendirmeyen durumdur isteyen istediğini yapar ve insanın içinden bu durumun sadece erkekler için geçerli olmasını ve kadınların evlilikte ilk i yaşamalarını umut edildiği başlıktır..
cehenneme girmeden; birbirine girmiş kimselerdir.

(bkz: istanbul böyle çakışma görmedi)

edit: ayrıca cehenneme gideceklerse gidecekler. cinsel ilişkiye giriyorlarsa giriyolar; sana giren çıkan ne diye sormak istiyorum bu cümleyi kuranlara.
(bkz: herkesin cehennemlik olmasi)
allah ile kul arasında nasıl başka birine gerek yoksa, evlilik de iki kişi arasında düğünsüz davulsuz yapılabilecek bir sözleşmedir. araya girmeye çalışan, ben onaylamadan nasıl sevişirsiniz diye yırtınan da gitsin bi çay koysun.
dindar kişilere göre eğer anal seks yapmışlarsa duble cehennemliklerdir.